riese
Kuźnia Gier

Opowieści z Karczmy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Tylko nieliczni potrafią opowiadać.
Jeżeli tak mówisz, to kłamiesz.
A skoro kłamiesz, to opowiadasz.
Zatem rozdaj karty i zacznij.
opowieści z karczmy, logo

Opowieści z Karczmy to gra towarzyska dla dwóch i więcej osób, polegająca na budowaniu historii za pomocą kart. Powstała, by w łatwy sposób rozbudzić w tobie naturalną potrzebę tworzenia opowieści. Potrzebę, która od zarania dziejów tkwi w każdym z nas.

Kuźnia Gier

Informacja prasowa

Ze strony Micro Art Studio można ściągnąć już polską wersję językową podręcznika do Wolsunga SSG – figurkowej gry bitewnej na licencji Kuźni Gier, rozgrywającej się w uniwersum systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary.

wolsung ssg, logo

Plik w formacie pdf dostępny jest tutaj.

Kuźnia Gier

Plan wydawniczy Kuźni Gier na 2013

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W najbliższy weekend swoją premierę będą miały dwa produkty Kuźni Gier – ostatni dodatek do sezonu Szpiedzy i Dyplomaci w Veto, czyli Królobójstwo, oraz Slawia. Rzeczpospolita Przeklęta, czyli bardzo długo oczekiwany dodatek do Wolsunga RPG.

kuźnia gier

Ostatnie tygodnie (a w zasadzie miesiące) mieliśmy bardzo zajęte pracą nad tymi tytułami – oraz kilkoma innymi, tak własnymi, jak również tymi produkowanymi w ramach Gier na Zamówienie. I tak pakując wczoraj towary do wysyłki uświadomiliśmy sobie, że wciąż nie poinformowaliśmy was o naszych planach wydawniczych na rok 2013 (oczywiście poza Veto, które główny plan ma opublikowany aż do 2016 roku). Czym prędzej naprawiamy ten błąd :)

Kuźnia Gier

Slawia przedpremierowo: Dymnik

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

wolsung, dodatek

Na stronie Wolsunga ukazał się pierwszy z przedpremierowych fragmentów podręcznika dodatkowego Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta. Tutaj zapoznać się można z opisem Województwa Dymnickiego. Przypominamy również, że w sklepie internetowym Kuźni Gier trwa przedsprzedaż "Slawii".

"Najdłużej oczekiwany dodatek do gry fabularnej Wolsung. Steampunkowa wizja Polski, kraju dotkniętego Klątwą, w którym nic nie wychodzi do końca tak jak powinno. Skądś to znamy? A podręcznik zawiera o wiele więcej!"

"Wszystkie wanadyjskie mocarstwa mają swoje smoki, a każdy ród królewski pochodzi od bohatera, który pokonał legendarnego jaszczura i zawarł z nim pakt. Piastun, pierwszy władca Slawii, jako jedyny postanowił załatwić sprawę po swojemu – pokonaną bestię po prostu zabił. Miało to daleko idące konsekwencje..."

Kuźnia Gier

Nagrody IMP Veto

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

imp veto, kuźnia gier, nagrody, gry karciane

Powoli, ale nieubłaganie zbliżają się kolejne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szlachecką Grę Karcianą. Tymczasem wczoraj na swojej stronie Kuźnia Gier opublikowała pełną listę nagród i kart okazyjnych dla uczestników turnieju (link tutaj). Impreza odbędzie się w dniach 14-15 grudnia w krakowskim klubie Gwarek przy ul. Reymonta 17. W programie, poza rozgrywkami w Veto, m.in. Wieczór Orientalny, pokazy Szkoły Fechtunku Mateusza Berkowicza oraz konkursy towarzyszące.

Kuźnia Gier

Veto Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

informacje, kuźnia gier, veto, nowy sezon

Na odbywających się w ostatni weekend Drużynowych Mistrzostwach Polski w Veto Kuźnia Gier oficjalnie poinformowała o swoim nowym projekcie. Będzie nim Veto internetowe, powstające we współpracy z firmą Jazzy.pro. Została już uruchomiona strona playveto.com, gdzie stopniowo będą się pojawiać kolejne informacje (również w języku angielskim), a inicjatywa ostatecznie wystartować ma w przyszłym roku.

Kuźnia Gier

DMP Veto 2012

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

informacje, kuźnia gier, veto, nowy sezon

Wydawnictwo Kuźnia Gier zaprasza na kolejną edycję Drużynowych Mistrzostw Polski w Szlachecką Grę Karcianą Veto, która odbędzie się już w następny weekend, w dniach 14-15 lipca w Krakowie. Miejscem imprezy będzie Studenckie Centrum Kultury "Kwadrat" (ul. Skarżyńskiego 1, Kraków).

DMP to jeden z najważniejszych dorocznych turniejów klasy mistrzowskiej w SGK Veto, w którym trzyosobowe drużyny zmierzą się o miano najlepszych Vetowców w kraju. Kilkudziesięciu najlepszych graczy z całej Polski, spotkanie w sarmackiej atmosferze i atrakcyjne nagrody to chyba dość mocne argumenty, żeby wziąć udział w turnieju. Wciąż jeszcze można się zapisać i zgłosić udział swojej drużyny – szczegóły na stronie imprezy.

Kuźnia Gier

Informacja prasowa

kuźnia gier, veto, indywidualne mistrzostwa polski

Wielkimi krokami zbliża się data premiery nowego sezonu Szlacheckiej Gry Karcianej Veto – Szpiedzy i Dyplomaci. Na stronie gry w ostatnich dniach pojawiło się kilka bardzo istotnych informacji dla graczy:

Ponadto w najbliższym czasie na blogu designerskim będzie można jeszcze zobaczyć:

  • 13 lutego 2012 – Za garść boratynek – kolejną odsłonę linii fabularnej gry
  • 14 lutego 2012 – kilka nowych ilustracji do kart w starterach
  • 17 lutego 2012 – pełną treść kilku nowych kart w starterach
  • 19 lutego 2012 – nowy wygląd kart efektów i sztychów

Na dodatek, Kuźnia Gier ujawniła dziś ostateczną wersję grafiki z okładki długo oczekiwanego dodatku do Wolsunga RPG – Slawii. Z ilustracją zapoznać się można tutaj.

Kuźnia Gier

Informacje o nowym sezonie Veto

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

kuźnia gier, veto, nowy sezon, informacje

Kuźnia Gier rozpoczęła intensywną kampanię informacyjną dotyczącą nowego sezonu Szlacheckiej Gry Karcianej Veto. Na blogu gry ukazały się w ostatnich dniach:

Kolejne wieści będą sukcesywnie co kilka dni pojawiać się na veto2ed.pl.

Kuźnia Gier

Karty okazacyjne na IMP

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

kuźnia gier, veto, indywidualne mistrzostwa polski, karty w dłon, czy wybierasz się na imp

Kuźnia Gier ogłosiła listę kart okazyjnych, które otrzymają uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Polski w Veto. Na stronie gry – veto2ed.pl – znalazły się informacje o kartach przysługujących wszystkim graczom, pierwszym 65 zapisanym osobom, top16 Mistrzostw i zwycięzcom draftów. Po Świętach informacje te zostaną uzupełnione o nagrody w towarzyszącym Mistrzostwom turnieju dwufrakcyjnym. Impreza odbędzie się w dniach 14-15 stycznia w Warszawie.

Wczytywanie...