Jubileusz

13 urodziny GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 4

Drodzy czytelnicy, stało się.

GameExe jest jak wino – im starsze, tym lepsze. Powiecie, że to tylko pusty frazes? Nic bardziej mylnego! Jakiś czas temu zmieniliśmy layout, natomiast dziś nadszedł czas, aby wystartować z obchodami 13 (!) urodzin portalu. Jak wszyscy wiedzą, liczba 13 wiąże się z dużą ilością przesądów, niektórzy uważają ją za pechową, inni wręcz przeciwnie – traktują ją jako symbol szczęścia i powodzenia. Osobiście jest nam bliższa ta druga opcja, co postaramy się Wam udowodnić w ciągu następnych 7 dni. 13 i 7, cóż za symbolika! Przypadek? Nie sądzę.

jubileusz

Dzięki uprzejmości naszych długoletnich przyjaciół z wielu polskich wydawnictw, jak co roku mamy dla Was multum konkursów, w których do wygrania będziecie mieli razem ponad 100 nagród! Będziecie mogli popisać się na wielu polach – oczarować nas swoją wiedzą, zdolnościami pisarskimi, zaskoczyć refleksem czy po prostu podzielić się z nami (oraz resztą czytelników!) swoimi opiniami. Codziennie, aż do 19 grudnia, będziemy publikować nowe konkursy i artykuły stworzone specjalnie z okazji Jubileuszu, zatem śledźcie uważnie stronę główną, stronę jubileuszową i nasz fanpage na Facebooku.

Jubileusz

Po uczcie sprzątano jeszcze przez wiele dni. Podobno nawet sami bogowie postanowili znaleźć sobie na jakiś czas zajęcia poza Olimpem, aby zaznać wytchnienia, które wszak i boskim przysługuje. Na koniec nikt już nie kłopotał się ogłaszaniem herosów. W swoim entuzjazmie bóstwa chciały każdego obdarować każdego zapasem nektaru i ambrozji. Cóż z tego, skoro nawet nie zauważyli, że większość zapasu została pochłonięta w trakcie uczty...

jubileusz

W rozwinięciu newsa znajdziecie wyniki wszystkich pozostałych konkursów jubileuszowych!

Jubileusz

- Mam je! – zakrzyknął Sozont tuż przed tym, jak jego ręka ściskająca dwa zwoje wynurzyła się zza podium, przy którym ogłaszano wyniki zmagań przyszłych herosów.

jubileusz

Były to rezultaty konkursów ogłoszonych przez Artemidę i Hefajstosa, które pominął wcześniejszy herold. Oba bóstwa już obmyślały dla niego stosowną karę, jednak znalezienie zaginionych zwojów uradowało ich na tyle, że szybko zapomnieli o swoich planach.

Jubileusz

12-te urodziny Game Exe – pierwsi herosi!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Odgłosy śmiechów, rozmów i brzęk kielichów niósł się ponad Olimpem jeszcze długo, długo po zakończeniu oficjalnych obchodów. Wszak na arenie nadal zmagali się kandydaci oraz kandydatki na herosów, którzy przyniosą chwałę górze Bogów oraz Game Exe.

jubileusz

To prawda! Chociaż zakończyliśmy już oficjalną część Jubileuszu, część konkursów nadal trwa i nadal czeka na Wasze zgłoszenia (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście!) Natomiast w niżej znajdziecie zwycięzców i zwyciężczynie tych, które już się zakończyły. Wszystkim wygranym gratulujemy, oczekujcie listonosza! Tym którym się nie udało oczywiście życzymy szczęścia w następnych.

Jubileusz

Rządzenie Olimpem to solidny obowiązek oraz źródło wielu stresów. Oprócz wielkich uczt, na których ambrozja leje się strumieniami, Zeus lubi obejrzeć porządnie zorganizowane zawody. Czy zadowolicie najwyższego z najwyższych i weźmiecie udział w jego konkursach?

zeus

Na koniec mamy dla Was trzy ostatnie konkursy! Możecie w nich wygrać: zestaw książek Fabryki Słów, dwie gry od Techlandu bądź zestaw klasyków cRPG (gry "Baldur's Gate: The Original Saga", "Plenescape: Torment", "Icewind Dale Complete", "The Temple of Elemental Evil", "Neverwinter Nights Diamond", "Icewind Dale 2 Complete", "Baldur's Gate II Complete", "Dungeons & Dragons: Dragonsheart", "Forgotten Realms: Demon Stone", "Neverwinter Nights 2 Complete" – tyle gier)!

Jubileusz

Ostatni będą pierwszymi. To wiekowe powiedzenie doskonale pasuje do naszego dzisiejszego bóstwa. Zeus, sprawiedliwy władca wszechświata, który doczekał się nawet złotego posągu. Wszyscy kojarzymy go z piorunami oraz niezniszczalną tarczą egidą. Jak jednak na potężnego władcę przystało, miał on również pociąg do pięknych kobiet. Te śmiertelne uwodził poprzez metamorfozy. A to biały byk albo złoty deszcz czy łabędź. Tym razem Zeus przybrał postać naszej gejmeksowej kostki, aby zdobyć serca wasze, czyli naszych drogich czytelników. Czy mu się to udało? Mamy nadzieję, że tak!

zeus

Jako przynętę, bóg piorunów podrzucił dla was parę artykułów, bo GameExe publikuje nowy dział!

Jubileusz

12-te urodziny Game Exe – Hades

Dodał: , · Komentarzy: 4

Tylko jednemu z bogów śmiertelni składają hołd na kolanach. Przed jednym tylko drżą tak wielce, że nie wymawiają jego imienia. Niewidzialny, sprawiedliwy, nieobecny na Olimpijskich biesiadach...

hades

... Chyba, że zdarza się okazja taka jak dzisiejsza.

Od 12 lat liczni bogowie, herosi i zwykli śmiertelnicy tworzą legendę GameExe. Jak wielu z nich przepadło w odmętach Lete, skazując się na zapomnienie żyjących? Jubileusz to wspaniały czas do świętowania, radowania się tym, co obecne, żywe. Dla Władcy Podziemi stanowi on również doskonałą okazję, by wspomnieć tych, którzy przez lata przyczynili się do chwały królestwa, a których – za sprawą rozmaitych wyroków Losu – nie ma już wśród nas.

Jubileusz

12-te urodziny Game Exe – Posejdon

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cóż za zaszczyt przypadł mi w udziale! Ostatni dzień roku i to ja mam zaszczyt Wam przewodzić! Ha, ha! Tylko żartuję. To już będzie ponad trzy tysiące lat, jak patrzę na śmiertelników i znudziły mi się Wasze święta. Ale zaraz! Co to jest? Ach, to tylko życzenia noworoczne od Redakcji GameExe!

posejdon

No dobrze, nie będę takim gburem. Z okazji końca roku daję Wam dwa konkursy – dwa bardzo proste konkursy! W jednym do wygrania są książki, a w drugim gra "Dying Light". Powodzenia!

Jubileusz

12-te urodziny Game Exe – Posejdon

Dodał: , · Komentarzy: 2

Ahoj! Jestem Posejdon, bóg mórz, Ojciec Koni, Wstrząsający Ziemią! Przybyłem, aby podzielić się z Wami nowiną! Już tylko pięć dni zostało do końca naszej olimpijskiej zabawy! Dziś i jutro zajmę się Wami ja, a po mnie przyjdą moi bracia – Hades i Zeus. Ale dość o nich! Zajmijmy się ważniejszymi sprawami!

posejdon

Nie tylko Jubileusz chyli się ku końcowi – również rok 2015. Już jutro... ale nie wybiegajmy w przyszłość! Udajcie się ze mną w podróż. Poprowadzę Was drogą ku 2016, a także umożliwię Wam spotkanie z Colinem Johansonem. Nie zapominajcie też o konkursach, bo już jutro pojawią się tam moje zadania! A zatem – do jutra!

Jubileusz

Skoro już się w tańcu było
Wyszalało i wypiło
Czas rozrywki poustalać
W poetyckie szranki stawać

Ku uciesze mych poetów
Niech to będzie sześć wersetów
I kolejne tyle może
Coby psyche było hoże

apollo

Rymowanych słowem proszę
Bo na Olimp to zanoszę
A klucz-słowem niech się stanie:
Pałąk, fest i mniemanie.

Kto też zgarnie boskie ochy-achy
Temu wór nagród po pachy
Tak więc liry, cytry, pióra w dłoń
Niech nam zabrzmi peanów ton

Wczytywanie...