Hogwarts Legacy

Zamieszanie z preorderami Hogwarts Legacy

Dodał: , · Komentarzy: 0
zamieszanie z preorderami hogwarts legacy

"Hogwarts Legacy" już niedługo zawita na maszynach graczy i nie będzie przesadą stwierdzić, iż jest to jedna z najważniejszych premier tego roku. Niemniej, ostatnimi czasy nauczyliśmy się liczyć z nieoczekiwanymi wydarzeniami na krótko przed premierą i tym razem nie było inaczej. Mianowicie, niektórzy gracze, którzy zdecydowali się na wcześniejszy zakup wersji Digital Deluxe, otrzymali wiadomości o anulowanych zamówieniach. Szczęśliwie szybko przedstawiono wyjaśnienie.

Hogwarts Legacy
hogwarts legacy

W wyniku nich ze swojej pracy nad grą zrezygnował jej główny projektant, Troy Leavitt. Powodem jest wzbudzający wątpliwości kanał na YouTube, który kiedyś prowadził developer. W swoich filmikach mocno krytykował wypowiedzi feministki Anity Sarkeesian, kontestował zwolnienie szefa Pixara po zarzutach o molestowanie seksualne i wyrażał swoje poparcie dla kontrowersyjnego ruchu Gamergate, który jest oskarżany o szerzenie mowy nienawiści.

Developer postanowił opuścić zespół pracujący nad “Hogwarts Legacy” pomimo tego, że poinformował studio o swojej twórczości na długo przed tym zanim sprawa wypłynęła – Avalanche nie widziało w nim niczego zdrożnego.

Hogwarts Legacy
hogwarts legacy
Widzisz, Mackowąsie, teraz mogę być kim tylko zechcę. Nawet czarodziejem

Jak donosi serwis Bloomberg, w nadchodzącej produkcji o czarodziejach, "Hogwarts Legacy", będzie można grać transpłciowym bohaterem. Twórcy pozwolą graczom na wybór głosu, typu budowy ciała oraz płci swojego magika. Nietrudno powiązać wprowadzane elementy z licznymi wypowiedziami twórczyni książkowej serii, J.K. Rowling, odebranymi przez wielu jako transfobiczne.

W procesie tworzenia postaci można nadać jej męski lub żeński głos, niezależnie od rodzaju budowy ciała – donoszą osoby zaznajomione z produkcją gry, które pragną pozostać anonimowe. Następnie otrzymamy dwie opcje do wyboru: "czarodziej" lub "czarodziejka" – ma to wpływ na nasze dormitorium w Hogwarcie oraz sposób, w jaki inni bohaterowie się do nas zwracają.

Hogwarts Legacy
hogwarts legacy

Trzeba przyznać, że komputerowa gra fabularna umiejscowiona w uwielbianym przez fanów uniwersum Harry’ego Pottera to znakomity pomysł a sama zapowiedź “Hogwarts Legacy” okazała się jednym z największych hitów ostatnich dni. Rozległy świat pozwalający na szereg aktywności, możliwość nauki magii i odkrywania zakamarków szkoły czarodziejów wraz z okolicami czy piękna oprawa wizualna to coś, co wzbudziło entuzjazm społeczności. Zarówno fanów serii o pociesznym czarodzieju, jak i miłośników elektronicznej rozrywki.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zachwyceni wspominaną zapowiedzią. Część społeczności już zaczęła namawiać do otwartego bojkotu gry i torpedowania pracy developerów. Powodem jest osoba J.K. Rowling, twórczyni uniwersum, której wypowiedzi z ostatnich miesięcy wzbudziły kontrowersje i zostały uznane za transfobiczne.

Hogwarts Legacy

Do sieci wyciekło nagranie przedstawiające nową grę w świecie "Harry'ego Pottera". Miałaby to być wysokobudżetowa produkcja z gatunku RPG.

harry potter

Największe marzenie fanów? Na pewno, bo zręcznościówki czy LEGO nigdy nie podźwignęły potencjału uniwersum Rowling. Gra RPG ma zaś duże szanse, by to zrobić. Wyobraźcie sobie otwarty świat, 8 klas postaci, nieliniową historię z wyborami, walki między czarodziejami, rzucanie zaklęć, wybór własnego domu (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw czy Hufflepuff?), tworzenie postaci...

  • 1 strona
Wczytywanie...