Transpłciowi czarodzieje w "Hogwarts Legacy"

1 minuta czytania

hogwarts legacy
Widzisz, Mackowąsie, teraz mogę być kim tylko zechcę. Nawet czarodziejem

Jak donosi serwis Bloomberg, w nadchodzącej produkcji o czarodziejach, "Hogwarts Legacy", będzie można grać transpłciowym bohaterem. Twórcy pozwolą graczom na wybór głosu, typu budowy ciała oraz płci swojego magika. Nietrudno powiązać wprowadzane elementy z licznymi wypowiedziami twórczyni książkowej serii, J.K. Rowling, odebranymi przez wielu jako transfobiczne.

W procesie tworzenia postaci można nadać jej męski lub żeński głos, niezależnie od rodzaju budowy ciała – donoszą osoby zaznajomione z produkcją gry, które pragną pozostać anonimowe. Następnie otrzymamy dwie opcje do wyboru: "czarodziej" lub "czarodziejka" – ma to wpływ na nasze dormitorium w Hogwarcie oraz sposób, w jaki inni bohaterowie się do nas zwracają.

hogwarts legacy
Stary, ostatni raz robię dla ciebie ten Eliksir Wieloskowy. Po premierze "Hogwarts Legacy" sam sobie pozmieniasz wszystko tak, jak chcesz

Taka możliwość wyboru istnieje już w wielu produkcjach, jednak w przypadku "Hogwarts Legacy" może budzić dodatkowe emocje. Twórcy ewidentnie odcinają się od wypowiedzi Rowling, przez które różne osoby od samego początku nawołują do bojkotu gry. Co ciekawe, słowa pisarki potępiają również gwiazdy adaptacji, Daniel Radcliffe i Emma Watson.

Co o tym sądzicie? To ciekawa i potrzebna opcja czy zwyczajna próba minimalizowania strat? Premiera produkcji zaplanowana jest na 2022 rok.

Źródło: www.bloomberg.com

Komentarze

1
·
Opcja, która wzbudzi całe mnóstwo szumu (o który zapewne chodzi), natomiast dla zwykłego zjadacza wirtualnego chleba będzie ona tak zbędnym i marginalnym wyborem, że będzie miał na to wyjebane. Ważne, aby fabuła, klimat i rozgrywka się zgadzała. Plus, jeżeli kogoś to w jakimś stopniu ma uszczęśliwić, to spoko

Zresztą, fantasy i magiczne klimaty, więc nie jest to chyba sprzeczne z uniwersum produkcji.
0
·
Osobiście lata mi to koło nosa, ale jak ktoś ma taki kaprys to proszę bardzo. Jak wyżej chodzi jedynie o to aby narobić wokół gry trochę szumu.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...