Emma Watson

Emma Watson
  • Data urodzenia 15 kwietnia 1990
  • Miejsce urodzenia Paryż, Francja
Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Emma Charlotte Duerre Watson - córka dwójki prawników, Jacqueline Duerre i Chrisa Watsona, urodziła się we Francji, gdzie mieszkała do 5. roku życia. Później z rodzicami przeprowadziła się do Oxfordu do Anglii.

Emma jako dziecko uczęszczała do The Dragon School - renomowanej szkoły w Oxfordzie. Od 2003 roku uczęszcza do żeńskiej Headington School, również w Oxfordzie.

Zanim zagrała w "Harrym Potterze", występowała wyłącznie w szkolnych przedstawieniach, m.in. "Młode lata Artura" czy "Szczęśliwy książę". W wieku siedmiu lat otrzymała także główną nagrodę w konkursie poetyckim Daisy Pratt Poetry Competition. Na casting do filmu wysłała ją nauczycielka.

W wieku jedenastu lat Emma znana była już jako Hermiona Granger, w ekranizacji powieści J. K. Rowling, "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001). Zagrała także w sequelach serii: "Komnacie Tajemnic" (2002), "Więźniu Azkabanu" (2004), "Czarze Ognia" (2005), "Zakonie Feniksa" (2007), "Księciu Półkrwi" (2009). Według niektórych (m.in. Alfonso Cuaróna, reżysera "Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu", oraz Mike’a Newella – reżysera "Czary Ognia") ma ona olbrzymi potencjał, który nie zostaje wykorzystany, a do tego jest – jak na swój wiek – bardzo profesjonalną aktorką. Przygodę z aktorstwem traktuje poważnie, jednak mimo wszystko nie chce porzucać nauki. W 2007 roku zagrała jedną z głównych ról w filmie telewizyjnym "Zaczarowane baletki". We wrześniu 2008 aktorka kupiła willę w Meribel we Francji.

W wieku trzynastu lat znalazła się na dziesiątym miejscu rankingu najseksowniejszych nastolatek. W 2004 roku zasiadła w jury przyznającym First Light Film Award, nagród dla najlepszych twórców filmów młodzieżowych. Oprócz niej w jury zasiadali m.in. Pierce Brosnan, Kenneth Branagh i Samantha Morton, a mając piętnaście lat została najmłodszą aktorką, która pojawiła się na okładce magazynu Teen Vogue.

Mimo młodego wieku, zyskała uznanie wśród widzów i krytyków, na swoim koncie ma także kilka nagród, m.in. Phoenix Film Critics’ Society Acting Award i Young Artists Awards. W 2009 roku została twarzą ekskluzywnej brytyjskiej marki odzieżowej Burberry.

Aktor

Krąg (2017) jako Mae Holland
Piękna i Bestia (2017) jako Bella
Noe: Wybrany przez Boga (2014) jako Ila
To już jest koniec (2013) jako Emma Watson
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (2010) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Książę Półkrwi (2009) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Zakon Feniksa (2007) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Czara Ognia (2005) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Więzień Azkabanu (2004) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002) jako Hermiona Granger
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001) jako Hermiona Granger
Wczytywanie...