Wrzesień w kinach

3 minuty czytania

Mam nadzieję, że nie przestraszyliście się sierpniowej ciemności oraz zdążyliście otrzeć łzy po Królu Lwie 3D, dlatego GameExe może spokojnie wybrać dla was kinowe premiery we wrześniu.

inny, film

Start już od jutra, z racji pojawienia się w naszym kraju filmu Inny (Mal ajeno). Jest to kolejny obraz twórcy niezwykle cenionych thrillerów paranormalnych Otwórz oczy oraz Inni z Nicole Kidman w roli głównej. Inny przedstawia poruszającą historię Diego. Główny bohater (w tej roli Eduardo Noriega) jest lekarzem. Trwa w małżeństwie bez miłości z Pilar (Cristina Plazas) . Nie interesuje go przy tym życie ich nastoletniej córki, Ainohy (Clara Lago). Jego życie odmienia się, gdy do szpitala po przedawkowaniu trafia jedna z jego pacjentek. Kobieta niestety zapada w śpiączkę po tym, jak zażywa leki przepisane przez Diega. Kochanek kobiety, Armand, winą za taki stan rzeczy obarcza głównego bohatera, któremu postanawia wymierzyć sprawiedliwość. Zaczaja się na lekarza w podziemnym parkingu i oddaje strzał w stronę Diega. Lekarz budzi się na szpitalnym łóżku i chociaż ubranie ma całe we krwi, na ciele nie znajduje żadnego śladu postrzału. Zdziwiony odkrywa, że posiadł tym samym niezwykłą umiejętność leczenia ludzi za pomocą samego dotyku. Wkrótce ma się przekonać, że śmierć lubi upominać się o swoje, zaś wykorzystywanie takich zdolności zawsze ma swoją cenę.

Film swoją światową premierę miał 12 lutego, zaś jak już wspomniałem, w naszym kraju będzie można go oglądać od jutra.

Mody na wampiry ciąg dalszy, czyli film Postrach nocy (Fright Night). Nastoletni Charlie Brewster (Anton Yelchin) czuje, że życie zaczynam mu się coraz bardziej podobać. Najpopularniejszy chłopak w szkole, który do tego umawia się z najlepszą dziewczyną w szkole. Niby wszystko wydaje się być w porządku, ale pewnego dnia jego sąsiadem zostaje Jerry, w którego wcielił się Collin Farrell.

postrach nocy, filmpostrach nocy, film

Wszyscy go lubią i wydaje się, że jest "spoko gościem", jednak jest w nim coś, co niepokoi Charliego. Nie rozumie, jak inni sąsiedzi, jak i jego własna matka, nie mogą dostrzegać faktu, że Colin różni się od pozostałych. Jak się pewnie już domyśliliście, nowy sąsiad głównego bohatera jest wampirem, który z dzielnicy uczynił sobie stołówkę. Powstrzymać go może oczywiście tylko Charlie.

Film, po tak ambitnym scenariuszu, kierowany jest zapewne do fanów sagi Zmierzch. Cóż, przekonamy się także 2 września.

Co prawda lato się kończy, ale dla tych, którym będzie brakować pluskania się w wodzie, powinien zaciekawić kolejny na naszej liście film. Noc rekinów 3D (Shark Night 3D) to kolejny horror z gatunku tych "ambitnych". Nikogo nie powinno dziwić nazwisko reżysera – David R. Ellis.

noc rekinów cd, filmnoc rekinów cd, film

To on stoi za dwiema odsłonami serii Oszukać przeznaczenie. Paczka siedmiu znajomych wyjeżdża do położonego nad morzem domku letniskowego. Teraz ambitna część, czyli nieświadomość czyhającego zagrożenia w postaci krwiożerczych rekinów. Jeśli kogoś fascynują nastolatkowie oraz rybki w 3D, to powinien ten film zobaczyć.

W obsadzie znaleźli się m.in Sara Paxton, Chris Carmac, Jovel David Moore, Chris Zylka oraz Katharine McPhee. Premiera 9 września.

Wychodzimy z wody, wycieramy się ręcznikiem i wytężamy umysł, bo 23 września w polskich kinach zagości Inkarnacja (Shelter). Nie wnikając w wenę twórczą polskiego tłumaczenia tytułu przejdźmy do historii Cary Jessup (Mandy Moore), która jest cieszącym się światową renomą lekarzem ze specjalnością w rozpatrywaniu syndromu osobowości mnogiej.

shelter, inkarnacja, film

Kolejnym pacjentem, który trafia w jej ręce, jest przestępca, który właściwie nosi aż trzy imiona (w tej roli sam Henryk VIII, czyli Jonathan Rhys Meyers). Przypadek ten sprawia, że Cary przestaje wierzyć w teorie, które udowadniała przez lata. Wciąga się w ryzykowną grę, w której mogą ucierpieć jej najbliżsi.

Film szwedzkiego duetu reżyserów Måns Mårlind i Björn Stein, na ekranach kin 27 września – czyli blisko pół roku po swoim pierwszym, światowym pokazie.

To by było na tyle. W październiku przygotujcie się na spotkanie ze stalowymi gigantami oraz na walkę ze śmiertelnym wirusem...

Komentarze

0
·
Moja przyjaciółka ostatnio zaczęła nurkować, dlatego postanowiłyśmy przy okazji iść na Noc Rekinów 3D. Dodam, że obie boimy się rekinów. Ale Inkarnacja może być ciekawa.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...