Kapitan Ameryka – dziś premiera!

1 minuta czytania

kapitan ameryka

Od dziś na ekranach polskich kin można podziwiać wyczyny Steve'a Rogersa w filmie Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie.

Rok 1940, trwa II wojna światowa. Tytułowy bohater to student sztuki, który pragnie zapisać się do wojska. Rogers zostaje odrzucony ze względu na zbyt słabe zdrowie. Otrzymuje jednak niecodzienną propozycję – ma wziąć udział w tajnym wojskowym eksperymencie, który być może rozstrzygnie wyniki wojny. Rogers zgadza się, zaś rezultat przemiany jest imponujący. Ze zwykłego, chorowitego chłopaka przeistacza się w napakowanego wojownika, który otrzymuje pseudonim "Kapitan Ameryka" – ku pokrzepieniu serc rzecz jasna. Dysponuje nie tylko idealnym ciałem, ale przechodzi także trening z zakresu taktyki. Wkrótce otrzymuje pierwsze zadanie.

Głównym przeciwnikiem herosa jest nazistowski baron zwany Red Skull. Dowodzi on własną organizacją, której zniszczenie zlecają mocodawcy Kapitana. Uzbrojony w niezniszczalną tarczę, stawia czoła złu na czele oddziału "Mścicieli".

W głównej roli wystąpił Chris Evans, mocno chwalony za ostatniego Star Treka. Jego przeciwnikiem będzie Hugo Weaving, którego, po rolach w Matrixie i Władcy Pierścieni, przedstawiać chyba nie trzeba. W pozostałych rolach m.in Hayley Atwell, Stanley Tucci, Sebastian Stan, Tommy Lee Jones i Dominic Cooper.

Poniżej możecie zobaczyć trailer z Kapitana Ameryki. Film do tej pory zarobił 200 mln dolarów, przy czym jego produkcja kosztowała "jedyne" 140 milionów.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...