Twórcy Fantastycznych zwierząt bronią Johnny'ego Deppa

2 minuty czytania

Nowy film z uniwersum "Harry'ego Pottera" zbiera bardzo pochlebne recenzje, przy okazji zaliczając solidne, choć jednak nie rewelacyjne otwarcie, jeżeli chodzi o box-office. W tym morzu pochwał i głośnych nadziei na fantastyczny cykl (zapowiedziano jeszcze cztery produkcje z serii), przewija się jedna osoba, która wzbudza spore kontrowersje.

johnny depp, fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Johnny Depp w roli czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda podzielił publikę i wzbudził skrajne reakcje. Wielu fanów otwarcie przyznaje, że to mocno nietrafiony casting, ponieważ aktor nadal głęboko tkwi w schemacie znanym z "Piratów z Karaibów", co zapowiada kolejną karykaturalną rolę. Nawet Medivh w naszej recenzji "Fantastycznych zwierząt" stwierdził, że "osoba odpowiedzialna za kreacje Deppa dała ciała po całości". Coś więc w tym musi być.

Twórcy nie są jednak głusi na te utyskiwania i próbują bronić swojej decyzji:

"Musicie nam zaufać. Nie mogliście zobaczyć tego, co facet ma do pokazania, ponieważ jego występ w filmie był krótki, ale w sequelu nacisk na postać Johnny'ego będzie bardzo duży.

Pamiętajcie, że ma on niesamowity talent, który wciąż w nim tkwi. Hollywood to przewrotne miejsce – raz jesteś na szczycie, innym razem na dnie. Depp to ogromny fan Pottera, kocha ten świat. Był mocno podekscytowany faktem, że może być jego częścią, zgodził się na rolę od razu, nie czytając nawet scenariusza" – broni wyboru David Yates, reżyser filmu.

johnny depp

"To ikona świata filmowego, a my potrzebowaliśmy właśnie takiej postaci, aby wcieliła się w Grindelwalda. Depp stworzył kilka ikonicznych kreacji, które są niezapomniane. Chcieliśmy kogoś charyzmatycznego – uwodzicielskiego oraz czarującego, ale równocześnie naprawdę przerażającego. On wie, jak to zrobić. Praca z nim to niekłamana przyjemność" – dodaje David Heyman, producent wykonawczy serii.

A Wy, jak sądzicie? Podobał Wam się ten wybór? Jak oceniacie jego, póki co krótki, występ?

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...