posiadlosc

Łotrzyk

2 minuty czytania

Głównym zadaniem uzbrojonego w łuk, sztylety i podstępne sztuczki łotrzyka jest zadawanie jak największych obrażeń przeciwnikowi. Łotrzyk łączy zwykle zdolność maskowania z wysoką mobilnością, przemieszczając się na zapewniające przewagę pozycje – czy to w miejsca, z których może ostrzeliwać wrogów, czy to za plecy niczego nie podejrzewającego maga. Zabójczo skuteczni i niezwykle sprytni łotrzykowie mogą odwrócić bieg każdego starcia.

łotrzyk łotrzykłotrzyk

Kategorie umiejętności:

Łotrzykowie w "Dragon Age: Inkwizycja" korzystają z czterech kategorii umiejętności, dwóch głównych i dwóch pomocniczych.

Kategoria Dwa sztylety – znawcy tego stylu walki są szybcy i zabójczo groźni, a ich ostrza z łatwością przecinają zbroję i gardło bezradnych wrogów.

Kategoria Łucznictwo – znawcy tego stylu są mistrzami walki na odległość. Potrafią unikać wrogów, którzy usiłują skrócić dystans, przebijać kilku przeciwników naraz z łuku lub kuszy, a nawet strzelać potężnymi wybuchającymi pociskami.

Kategoria Podstęp – znawcy tej sztuki po mistrzowsku dezorientują przeciwników. Potrafią odskakiwać na bezpieczną odległość, znikać w cieniu i podstępnie unikać ciosów, bo nigdy nie są tam, gdzie wróg się spodziewa.

Kategoria Sabotaż – znawcy tej sztuki posługują się truciznami i pułapkami. Ich podstępy sprawiają, że kulejący i osłabieni przeciwnicy stanowią łatwy cel dla ostrego sztyletu lub strzały.

Specjalizacje:

Artefaktor – ci specjaliści opanowują pole bitwy dzięki śmiercionośnym pułapkom. Wróg zwykle nie potrafi przewidzieć, gdzie się znajdują podłożone miny, a także ich właściciele.

Skrytobójca – każdy łotrzyk potrafi zabić wroga, ale tylko skrytobójcy robią to w sposób, który zasługuje na miano sztuki. Specjalizują się w szybkim i bezlitosnym mordowaniu ofiar, po którym na powrót kryją się w cieniu, albo uśmiercaniu celu z bezpiecznej odległości.

Wichrzyciel – nieprzewidywalni znawcy tej sztuki używają alchemicznych mikstur, aby otaczać się lodem lub płomieniami. Są szybcy, nieobliczalni, a może nawet szaleni. Gdy ruszają do ataku, sprawiają wrażenie, jakby wyzywali wrogów na pojedynek ze śmiercią.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...