dziki_zachód

Rasa i płeć

2 minuty czytania

rasa, płeć

Na początku tworzenia postaci musisz zdecydować o rasie i płci swojego bohatera. Do wyboru masz oczywiście dwie płcie oraz cztery rasy. Mówiąc szczerze, jest to kwestia w większości kosmetyczna – ani płeć, ani rasa nie mają większego wpływu na rozgrywkę. Płeć zmieni nam romansowe opcje, zaś rasa da kilka bonusów i ewentualnie rasistowskie komentarze, jeżeli będziemy dla innych niemili.

Aby wybrać płeć, musimy po prostu zaznaczyć ją w lewym górnym rogu interfejsu.

rasa, płeć

Rasę wybierzemy za pomocą kart, pod nimi też znajdziemy otrzymane dzięki niej bonusy.

Człowiek

człowiek

To najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana rasa Thedas. Wiele mówi się również o konfliktowości ludzi, szczególnie wobec innych ras. Są także bardzo wpływowi.

Bonus: dodatkowy punkt zdolności.

Elf

elf

Uciskana od lat rasa, która niemal już zatraciła swoją tożsamość. Są niżsi od ludzi, a ich budowa jest lekka i gibka. Wielu z nich żyje w ludzkich miastach, część natomiast, znana jako elfy dalijskie, prowadzi koczowniczy tryb życia.

Bonus: 25% premii do obrony dystansowej.

Krasnolud

krasnolud

Uważają siebie za główną humanoidalną rasę Thedas. Charakteryzują się niskim wzrostem i przysadzistą budową. Większość z nich nigdy nie opuszcza podziemi, gdzie rozciągają się wspaniałe krasnoludzkie miasta. Jednak krasnoludy nie mają połączenia z Pustką, dlatego nie mogą zostać magami.

Bonus: 25% premii do obrony przed magią.

Qunari

qunari

Bardzo charakterystyczni rogaci olbrzymi o metalicznej skórze. Większość żyje według nauk swojego świętego pisma Qun, kodeksu zasad moralnych i honoru. Wielu z nich zostaje wojownikami lub najemnikami.

Bonus: 10% premii do obrony przed atakami wręcz.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...