Sekrety

2 minuty czytania

Oczywiście nie polecamy oszukiwać!

Odbiera to całą satysfakcję z ukończenia gry. No i oczywiście jest to strata kasy wydanej na grę. Więc zastanów się dwa razy zanim zaczniesz czytać dalej! Sposoby oszukiwania tu przedstawione wynikają głównie z bugów gry, więc jeśli chcesz z nich korzystać to NIE instaluj patcha – gdyż usuwa je (nie wiem czy wszystkie, ale generalnie usuwa).

Duplikacja przedmiotów

Wykonaj szybki zapis (Ctrl+S), chwyć przedmiot z ekwipunku (nie puszczaj go) i ciągle trzymając LPM z przedmiotem wykonaj szybkie wczytanie (Ctrl+L). Dalej trzymasz przedmiot, który możesz teraz rzucić na ziemię i podnieść. Najlepiej robić tą sztuczkę z mocnymi charmami, złotem, eliksirami, pułapkami, wytrychami itp.

Nieograniczone charm`y

Musisz mieć przedmiot, w który można zakląć przynajmniej jeden charm i umiejętność Enchant Weapon. Otwierasz uzbrojenie (klawisz B), klikasz LPM na tym przedmiocie i pojawia się okienko do umieszczenia charm. Normalnie umieścisz tyle ile jest wolnych miejsc lub jaka jest Twoja umiejętność. Ale jeśli klikniesz na przedmiot kilka czy kilkanaście razy, to otworzy się wiele okienek i jeśli masz wystarczająco charmów, to umieszczasz ile chcesz. Najlepiej najpierw zduplikować jakiś mocny charm(y) – patrz wyżej – i napakować jakiś przedmiot. Uwaga: jeśli władujesz za dużo w jeden przedmiot (kilkadziesiąt) to gra się zawiesi, więc nie szalej!

Zamrażające bronie

Broń z współczynnikiem zamrażania (tak jak czar Freeze) powinna działać jak czar. Ale przez bug nie działa. Każde trafienie zamraża i to niezależnie od Spiritual Resistance. Czyli możesz bezkarnie zabić każdego trafionego. Nie polecam tego sposobu – cała zabawa z gry umyka. No chyba, że chcesz grać dla samego grania, a nie zabawy.

Hodowla potworów

To metoda na punkty doświadczenia. Musisz mieć potwora, którego łatwo zabijasz i punkty XP są za niego dobre. Musisz mieć też minimum 1 poziom w Ressurect. Zabijasz, wskrzeszasz, nie używasz Aura of Command, zmieniasz mapę (najlepiej użyć teleportu/piramid), wracasz i potwór znowu atakuje. I tak w nieskończoność.

Czar Polymorph

Podobno czar Polymorph działa permanentnie, a nie czasowo jak powinien – dzięki temu zamieniasz dużego potwora w małego, zabijasz, a punkty XP te same.

Maksymalna Zręczność

W pewnym zadaniu musimy dla jednego barmana w piwnicach Gildii Złodziei odzyskać jego magiczne wytrychy. Odzyskujemy je i oddajemy mu. Następnie robimy z nim handel i odkupujemy je od niego (kosztują grosze). Wytrychy te dają 20 do zręczności, więc wystarczy zrobić trick z powielaniem i możemy mieć ich ile chcemy. Jeśli zrobimy już przykładowo 5 wytrychów, to mamy aż 100 do zręczności.

Błędy

W grze jest kilka krytycznych błędów, które potrafią doprowadzić nawet do tego, że nie będziesz w stanie jej ukończyć. Na szczęście większość z nich została usunięta w patchach.

  • Nie wchodź do pokoju Komendanta Ralpha w strażnicy obok Zamku Stormfist.

  • Nie wchodź do domu doktora, jeśli jeszcze nie spotkałeś go koło obszaru kwarantanny na południe od Blue Boar Inn.

  • Nie używaj klucza od Ogrodu Nericona na bramie do cmentarza.

  • Nie otwieraj żadnego z czterech grobowców w kaplicy Świętej Broni.

  • Zostaw miecz w kamieniu w Mrocznej Puszczy. Inaczej elfy czeka zagłada.

  • Nie odmawiaj dotknięcia magicznej kuli impa.

  • Nie uderzaj w gong, zanim nie skończysz wszystkich zadań i nie weźmiesz wszystkich przydatnych później przedmiotów.

Komentarze

0
·
najlepsze jest powielenie heh powieliłem se wytrychy 100 razy co dało mi 2000 zrecznosci hahah wymiatałem
0
·
W takim miasteczku gdzie są stragany ze sklepami i apteka to tam jest zbrojownia i w tej zbrojowni jak wejdziesz to od wejścia po prawej stronie jest taki stół z ekwipunkiem podejdz tam sklepikarz powinien tam podejść poczekaj trochę powinien odejść gdy go nie będzie widać to szybko zabierz wszystko ze stołu naprawdę opłaca się

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...