droga_stali_i_nadziei
Diuna (2021)

Filmowa Diuna zalicza prawie roczny poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 0
diuna

Kryzys w kinach nadal w pełni i naprawdę nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych tygodniach czy nawet w miesiącach miałoby być lepiej. Wszystkie wielkie wytwórnie przesuwają premiery swoich największych hitów na lepsze czasy, co tworzy błędne koło – bez potencjalnych blockbusterowych hitów w repertuarze nie ma co liczyć na tłumy w kinach.

Stało się to, czego fani X Muzy spodziewali się od dawna. Przesunięcie premiery “Wonder Woman 1984” na okres świąteczny spowodowało, że nowy termin znajdował się w niebezpiecznej bliskości z innym potencjalnym hitem Warnera – “Diuną”. Było wiadomym, że w obecnych czasach żadna wytwórnia nie będzie ryzykować premierą dwóch dużych produkcji w analogicznym terminie, więc było jasne, że mimo zapewnień producentów nowy film Denisa Villeneuve nie zadebiutuje w tym roku.

Cóż, tak też się stało. “Diuna” zalicza poślizg i to dość spory. Film ma wejść do kin dopiero 1 października 2021 roku, czyli prawie rok później. Trzymajmy kciuki, aby koronakryzys skończył się jak najszybciej i kolejna korekta nie była już potrzebna.

Diuna (2021)

Pierwszy zwiastun nowej Diuny już w sieci!

Dodał: , · Komentarzy: 1
diuna

W końcu! Po długich miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna nowej adaptacji filmowej "Diuny". Podobnie jak w przypadku dzieła Franka Herberta, możemy oczekiwać trudnych i filozoficznych tematów, a także mrożących krew w żyłach intryg, które prowadzą do prawdziwie emocjonujących scen. Denis Villeneuve już przy okazji kolejnej części "Łowcy Androidów" pokazał, że posiada wiele szacunku do materiałów źródłowych i przy okazji potrafi perfekcyjnie przenieść specyficzny klimat opowieści.

Czy i tak będzie tym razem?

Diuna (2021)

Dwa nowe zdjęcia z Diuny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cierpliwie czekamy na pierwszy zwiastun produkcji. Póki co, jedynymi materiałami, którymi możemy zaspokoić nas głód ciekawości, są oficjalne fotosy prosto z filmu.

Diuna (2020)

Pierwszy z nich prezentuje trening Paula Atrydy przygotowujący go do niebezpiecznej podróży, która na niego czeka. Drugi przedstawia głównego bohatera, któremu asystuje Gurney Halleck. W rolę pierwszego wcieli się Timothée Chalamet, natomiast tego drugiego – Josh Brolin.

Diuna (2021)

Po miesiącach oczekiwań w końcu możemy podziwiać pierwsze konkretne materiały z nowej wersji ekranizacji powieści Franka Heberta – “Diuna”. Film w reżyserii Denisa Villeneuve’a, którego prace mieliśmy przyjemność poznać w takich dziełach jak “Nowy początek” czy “Blade Runner 2049”, ma trafić do kin 18 grudnia 2020. Czasy mamy nieciekawe i wiele premier filmowych jest przekładanych na inny, potencjalnie lepszy moment, lecz producenci twardo stoją przy pierwotnym terminie debiutu, co niewątpliwie cieszy.

Diuna (2020)

Zdjęcia do filmu były kręcone w spalonej słońcem Jordanii, gdzie aktorzy musieli zmierzyć się z niebotycznie wysokimi temperaturami. Twórcy określili plenery, które zastali na Bliskim Wschodzie jako surrealistyczne i idealne wpisujące się w opowieść. Część scen została nagrana w Bukareszcie.

Diuna (2021)

Filmowa Diuna trochę później

Dodał: , · Komentarzy: 1

Warner Bros. dokładnie przyjrzało się dacie premiery nadchodzącego "Dune" i ktoś tam na górze zdecydował, że film powinien trafić na ekrany trochę później. Przesunięcie premiery wcale nie oznacza, że na planie pojawiły się problemy, ale przecież jak zawsze chodzi o pieniądze.

dune

Pierwotnie film miał zostać udostępniony szerokiej publiczności 20 listopada przyszłego roku. Niestety, w urodziny się do kina nie wybiorę, bowiem Warner Bros. postanowiło premierę przesunąć o miesiąc, wyznaczając datę 18 grudnia 2020. Potwierdzono, że pojawi się wersja IMAX, ale to marne pocieszenie dla tych, którzy z utęsknieniem czekają na naszpikowaną znanymi nazwiskami "Diunę".

Diuna (2021)

Denis Villeneuve zekranizuje Diunę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ciężko chyba byłoby obecnie znaleźć lepszego kandydata na to stanowisko. Niech za rekomendacje posłuży choćby ostatni „Nowy początek”, który powalczy o osiem Oscarów, a także fakt, że ten sam twórca stoi za kamerą kontynuacji „Łowcy Androidów”, więc nie boi się zderzenia z kultowym tytułem.

denis villeneuve

Informacje o angażu potwierdził syn autora powieści, Brian Herbert, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Denis Villeneuve nigdy nie krył swojego zainteresowania zekranizowaniem „Diuny” – w wielu wywiadach dobitnie potwierdzał, że jest olbrzymim fanem tego arcydzieła science-fiction, natomiast w listopadzie rozpoczął negocjacje z wytwórnią Legendary, która posiada prawa do przeniesienia jej na duży ekran. Jak widać, skutecznie.

Zatem cierpliwie czekamy na efekty.

  • 1 strona
Wczytywanie...