przebudzenie_cienie
Diuna (2020)

Pierwszy zwiastun nowej Diuny już w sieci!

Dodał: , · Komentarzy: 1
diuna

W końcu! Po długich miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna nowej adaptacji filmowej "Diuny". Podobnie jak w przypadku dzieła Franka Herberta, możemy oczekiwać trudnych i filozoficznych tematów, a także mrożących krew w żyłach intryg, które prowadzą do prawdziwie emocjonujących scen. Denis Villeneuve już przy okazji kolejnej części "Łowcy Androidów" pokazał, że posiada wiele szacunku do materiałów źródłowych i przy okazji potrafi perfekcyjnie przenieść specyficzny klimat opowieści.

Czy i tak będzie tym razem?

Diuna (2020)

Dwa nowe zdjęcia z Diuny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cierpliwie czekamy na pierwszy zwiastun produkcji. Póki co, jedynymi materiałami, którymi możemy zaspokoić nas głód ciekawości, są oficjalne fotosy prosto z filmu.

Diuna (2020)

Pierwszy z nich prezentuje trening Paula Atrydy przygotowujący go do niebezpiecznej podróży, która na niego czeka. Drugi przedstawia głównego bohatera, któremu asystuje Gurney Halleck. W rolę pierwszego wcieli się Timothée Chalamet, natomiast tego drugiego – Josh Brolin.

Diuna (2020)

Po miesiącach oczekiwań w końcu możemy podziwiać pierwsze konkretne materiały z nowej wersji ekranizacji powieści Franka Heberta – “Diuna”. Film w reżyserii Denisa Villeneuve’a, którego prace mieliśmy przyjemność poznać w takich dziełach jak “Nowy początek” czy “Blade Runner 2049”, ma trafić do kin 18 grudnia 2020. Czasy mamy nieciekawe i wiele premier filmowych jest przekładanych na inny, potencjalnie lepszy moment, lecz producenci twardo stoją przy pierwotnym terminie debiutu, co niewątpliwie cieszy.

Diuna (2020)

Zdjęcia do filmu były kręcone w spalonej słońcem Jordanii, gdzie aktorzy musieli zmierzyć się z niebotycznie wysokimi temperaturami. Twórcy określili plenery, które zastali na Bliskim Wschodzie jako surrealistyczne i idealne wpisujące się w opowieść. Część scen została nagrana w Bukareszcie.

Diuna (2020)

Denis Villeneuve zekranizuje Diunę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ciężko chyba byłoby obecnie znaleźć lepszego kandydata na to stanowisko. Niech za rekomendacje posłuży choćby ostatni „Nowy początek”, który powalczy o osiem Oscarów, a także fakt, że ten sam twórca stoi za kamerą kontynuacji „Łowcy Androidów”, więc nie boi się zderzenia z kultowym tytułem.

denis villeneuve

Informacje o angażu potwierdził syn autora powieści, Brian Herbert, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Denis Villeneuve nigdy nie krył swojego zainteresowania zekranizowaniem „Diuny” – w wielu wywiadach dobitnie potwierdzał, że jest olbrzymim fanem tego arcydzieła science-fiction, natomiast w listopadzie rozpoczął negocjacje z wytwórnią Legendary, która posiada prawa do przeniesienia jej na duży ekran. Jak widać, skutecznie.

Zatem cierpliwie czekamy na efekty.

  • 1 strona
Wczytywanie...