Boży Bojownicy - Trylogia husycka #2

Boży Bojownicy
 • Autor
 • Data wydania 29 września 2004
 • Data wydania oryginału 29 września 2004
 • ISBN 83-7054-167-4
 • Wydawnictwo superNOWA
Ocena użytkowników
8.36 Średnia z 11 ocen
Twoja ocena

Rok nastał Pański 1427. Pamiętacie co przyniósł?

Wiosną wonczas, ogłosił papież Marcin V bullę Salvatoris omnium, w której konieczność kolejnej krucjaty przeciw Czechom kacerzom proklamował. W miejsce Orsiniego, który leciwy był i haniebnie nieudolny, obwołał papa Marcin kardynałem i legatem Henryka Beauforta. Beaufort aktywnie bardzo sprawy się ujął. Wnet krucjatę postanowiono, która mieczem i ogniem husyckich apostatów pokarać miała.

Gorące, skwarne było lato roku 1427.

A co, pytacie na to Boży bojownicy?

Cóż, kontynuują oni swoją misję. Po rejzach ich oddziałów pozostają jeno zgliszcza i trupy. Reynevan, medyk z wykształcenia i powołania, bierze udział w krwawych bitwach. Jest wielokrotnie brany w niewolę, ale ze wszystkich opresji wychodzi cało. Z zadziwiającą gorliwością nastają na niego wszyscy: i Inkwizycja, i złowrogi Pomurnik, i pospolici raubritterzy, których nikt nie przekona, że Reynevan nie miał nic wspólnego z napadem na wiozącego znaczną sumę pieniędzy poborcę podatków. A także wyjątkowo nań zawzięty Jan von Biberstein, pan na zamku Stolz, obwiniający Reynevana o zniewolenie jego córki. Pan Jan obiecuje, że napcha gwałciciela prochem i wystrzeli w powietrze.

U boku Bożych bojowników Reynevan walczy za prawdziwą wiarę, mści się za doznane krzywdy, i odnajduje wreszcie miłość swego życia.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Boży Bojownicy" to kolejna książka, która wyszła spod pióra polskiego pisarza – Andrzeja Sapkowskiego. Jest to drugi tom Trylogii Husyckiej, którego pierwsza część ukazała się trzy lata po zakończeniu sagi o wiedźminie, a której recenzję mogliście przeczytać u nas jakiś czas temu. Gdyby "Narrentrum" w pewien sposób mnie nie zauroczył, to z pewnością nie sięgnęłabym po jego kontynuację. Pisarz wplótł w akcję mało podręcznikowe wizerunki Gutenberga czy Zawiszy Czarnego, a także bardzo wymowne... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Narrenturm
  #1 Narrenturm
 • Lux Perpetua
  #3 Lux Perpetua
Wczytywanie...