Barry Trotter i bezczelna parodia - Barry Trotter #1

Barry Trotter i bezczelna parodia
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału Barry Trotter and the Shameless Parody
 • Data wydania 6 stycznia 2006
 • Data wydania oryginału 1 października 2001
 • ISBN 83-7480-009-7
 • Wydawnictwo MAG
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Barry Trotter i bezczelna parodia to satyryczne, przezabawne spojrzenie na fenomen Harry’ego Pottera. Można w nim znaleźć sporo ironicznych aluzji pod adresem książek, lecz Gerber kieruje ostrze humoru głównie przeciw potworowi marketingowemu, jakim stał się Harry. Jednocześnie Barry Potter kipi twórczą energią, a prześmieszne podejście autora do magii mogłoby zaskoczyć nawet J.K. Rowling.

Barry Trotter to naprawdę dobra parodia literacka, rzucająca nowe światło na książki Rowling i wychwytująca ich niuanse i irytujące szczegóły. Nie trafia do was Harry? – Barry was zachwyci!

Barry Trotter ma 22 lata i wciąż studiuje w Szkole Magii Hogwash. Nie musi się spieszyć, bo dzięki opowiadającym o nim książkom G.K. Rollin został milionerem, z radością zatem oddaje się rozkoszom pijackiego studenckiego życia. Owszem, stada Gumoli, którzy stale gromadzą się wokół Hogwashu, marząc o tym, by go zobaczyć, czy wręcz dotknąć, trochę wkurzają wiecznego studenta, ale Barry się nie łamie. Do chwili, gdy dociera do niego wieść, że Hollywood zamierza zekranizować pierwszą powieść Rollin. Wszyscy wiedzą, co to oznacza: utratę kontroli nad dziełem, tanie pamiątki i gadżety, kolejne miliony Gumoli wokół Hogwashu. Wraz z Bumblemorem opracowują plan: trzeba powstrzymać realizację filmu.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Cykl powieści o Harrym Potterze uczynił z J.K. Rowling jedną z najjaśniejszych gwiazd na literackim firmamencie i zapewnił jej nie tylko ogromne zyski, ale też rzeszę wiernych czytelników. Czego więcej może chcieć pisarz? Kiedyś przeczytałam w jednym tekście, adresowanym do przyszłych adeptów trudnej sztuki przelewania myśli na papier: "są tacy, co pragną władzy, tacy, co dążą do sławy, i tacy, co chcą kasy i luksusów. Tobie natomiast chodzi o tworzenie zajebistych książek. Tak zajebistych,... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja
  #2 Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja
 • Barry Trotter i końska kuracja
  #3 Barry Trotter i końska kuracja
Wczytywanie...