Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Choć nawałnice śnieżne, mroźne temperatury i ślizgawice na początku kalendarzowej wiosny zaskoczyły dość negatywnie chyba wszystkich, a nie tradycyjnie tylko kierowców, to w cyklicznej aktualizacji działu "Icewind Dale: Serce Zimy" przygotowanej przez niezawodnego redaktora Medivha, nie ma absolutnie żadnego przypadku. Ciekawostki, porady i garść fachowych statystyk – tego można było się spodziewać, ale też nie ukrywajmy – tego niecierpliwie oczekiwaliśmy.

No, a że zimowa aura, to tym razem padło na wybitnie "lodowy" bestiariusz.

Seriale

Ruszyły zdjęcia do 3 sezonu Wiedźmina

Dodał: , · Komentarzy: 0
wiedźmin,3 sezon

Platforma Netflix oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu zdjęć do trzeciego sezonu “Wiedźmina”. Choć serial cieszy się u nas umiarkowanym szacunkiem i ciągnie się za nim cały wachlarz kontrowersji, to produkcja zdążyła podbić serca wielu miłośników fantastyki na świecie, więc twórcy kują żelazo, póki gorące.

Fabuła kolejnego sezonu ma być inspirowana wydarzeniami z książki “Czas pogardy”. Początek ma rozpocząć się od udziału bohaterów w festiwalu Belleteyn, a zakończyć brzemiennymi w skutki wydarzeniami na wyspie Thanedd – reszta to na chwilę obecną tylko domysły. Ekipa obecnie znajduje się w Słowenii, gdzie w kościele świętego Hieronima na szczycie płaskowyżu Nanos oraz w malowniczo położonym zamku w Predjamskim Gradzie, padają pierwsze klapsy. Zdjęcia mają zakończyć się we wrześniu, a nowe odcinki mają trafić na serwery platformy na wiosnę 2023 roku.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Nowa aktualizacja do Gwinta

Dodał: , · Komentarzy: 0
gwint

Dopiero co zakończyły się weekendowe zmagania graczy w ramach kolejnej rundy turnieju, podczas gdy od dzisiaj możemy cieszyć się z kolejnej aktualizacji do "Gwint: Wiedźmińska gra karciana". Największą atrakcją pozostanie przede wszystkim Rok Przeklętej Ropuchy, dzięki któremu wykorzystamy 21 nowych kart. Zyskamy okazję do odblokowania kolejnych etapów w nowym drzewku nagród, jak też powróci aż dziewięć drzewek sezonowych, w tym dwa wcześniej niedostępne.

Hitman. Tom 5

Hitman. Tom 5 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hitman. tom 5

Tommy Monaghan, tytułowy Hitman, uchodził z życiem z tak wielu podbramkowych sytuacji, że można by mieć wątpliwości, czy jego mocą faktycznie jest rentgenowski wzrok, a nie niesłychane szczęście lub kuloodporność.

Piąte i zarazem ostatnie wydanie zbiorcze przygód Hitmana oraz pozostałych szemranych klientów równie szemranego baru "Noonan's" składa się z paru części. Po krótkiej i zabawnie głupkowatej opowiastce z Sixpackiem w roli głównej, resztę pierwszej połowy albumu zajmuje nowa misja, jakiej podejmuje się Tommy i przyjaciele. Tym razem mają po swojej stronie nawet osobę ze służb specjalnych, ale aby nie było za prosto, naprzeciw im stają szaleńcy eksperymentujący na ludziach i szkolący pewnego zabijakę, który od dawna ma na pieńku z Monaghanem.

Metro Exodus: Sam's Story

Metro Exodus: Sam's Story – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
metro exodus: sam's story

Kolejnym bohaterem, którego losy przyszło nam ujrzeć w dodatkach do "Metro Exodus", jest Sam, gdyż oto przed nami "Sam's Story" – "Opowieść Sama"!

Sam postanowił wrócić do swojego domu, do Ameryki i spróbować odnaleźć ojca. Kontynuowany jest więc zarysowany już w podstawce wątek poczucia tożsamości i przynależności tego Amerykanina z moskiewskiej jednostki specjalnej. Podróż Sama przywiodła go w końcu do Władywostoku, gdzie, miał nadzieję znaleźć środek transportu przez ocean. Taki owszem był, zresztą dość majestatyczny, gdyż w mieście cumowała sprawna rosyjska łódź podwodna z napędem atomowym. Byłoby jednak zbyt prosto, gdyby Sam mógł nim tak po prostu popłynąć, czyż nie?

Doktor Strange w multiwersum obłędu
doktor strange w multiwersum obłędu

Do premiery "Doktor Strange w multiwersum obłędu" pozostał niewiele ponad miesiąc, więc twórcy nie dają odpocząć machinie promocji. W filmie w głównej roli ujrzymy ponownie niezawodnego Benedicta Cumberbatcha sprzymierzonego z Wongiem (Benedict Wong) oraz Scarlet Witch (Elizabeth Olsen). Dziać ma się dużo – zobaczcie zresztą sami na nowym teaserze.

W Polsce produkcja trafi na srebrne ekrany dwa dni po światowej premierze – 6 maja 2022.

Heretycy Diuny

Heretycy Diuny – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
heretycy diuny – recenzja książki

Dłuższa przerwa od niektórych rzeczy czasem się przydaje. Daje to świeżą perspektywę na pewne aspekty, a także pozwala podjąć się zadania z odnowioną siłą. No ale w końcu za tę robotę trzeba się wziąć. A zatem nastała wreszcie pora, bym powiedział kilka słów na temat "Heretyków Diuny".

Od śmierci Leto II minęło już niemal półtorej milenium, jednak cień człowieka-czerwia i jego Złotego Szlaku wciąż odciska swe piętno na galaktyce. Jego działania nie wykorzeniły jednak Bene Gesserit, Ixan i Tleilaxan, którzy nadal walczą o wpływy i dominację. Ta bitwa oraz rosnące zagrożenie ze strony Rozproszenia skłoni wszystkich do knucia nowych, diabolicznych planów, jednak istnieją pewne punkty wspólnego zainteresowania. Mianowicie to nowa ghola Duncana Idaho oraz dziewczyna mieszkająca na zwanej teraz Rakis Diunie, która może narzucić swą wolę czerwiom.

Wczytywanie...