Baldur's Gate III

Już niedługo będziemy mogli poczuć na własnej skórze, czy powrót na stare nostalgiczne śmieci Wybrzeża Mieczy i kontynuacja kultowej serii sprzed lat trzyma odpowiedni poziom. Poprzeczka jest zawieszona wysoko i studio Larian zna stawkę tej rozgrywki. W lekko ponad półtora godzinnej prezentacji gry, Swen Vincke stara się przekonać wszystkich niezdecydowanych i sceptycznych miłośników serii, że choć nowa część jest trochę inna, to będziemy się bawić przy niej równie wyśmienicie.

baldur's gate 3

Czy jest w tym przekonujący? Oceńcie sami.

Dragon Age: Straż Zasłony

Jeśli oczekiwaliście wstrząsających zapowiedzi i zalewu świeżych informacji po specjalnej konferencji Electronic Arts, to obejdziecie się naprawdę sporym smakiem. Oprócz konkretnych materiałów związanych z grami sportowymi, otrzymaliśmy typową korporacyjną gadkę, którą można skrócić do stwierdzenia – “nasze studia ciężko pracują, aby ogarnąć i zdominować nową generację gier”.

Cóż, oby wyszło to lepiej niż z obecna epoka, bo trzeba podkreślić, że w wykonaniu popularnych “Elektroników” raczej była ona daleka od ideału i ich praca zebrałaby mocno mieszane recenzje. Nie to tym jednak…

dragon age 4

To, co interesuje nas najbardziej, to kolejna część kultowej serii “Dragon Age”, nad którą obecnie dłubie studio BioWare. O tytule nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic, oprócz tego że Electronic Arts mocno na niego liczy, a Kanadyjczycy są mistrzami w tworzeniu światów, w których jesteśmy bohaterami naszej własnej historii. No i rzecz jasna, mamy szybki rzut oka na kilka lokacji prosto gry.

Komiksy
Jupiter's Circle

"Jupiter’s Circle. Orbita Jowisza" to trzeci tom cyklu "Jupiter's" Marka Millara, chronologicznie umiejscowione jednak przed uprzednio opublikowanymi odsłonami "Dziedzictwa Jowisza". Teraz możemy poznać burzliwe dzieje pierwszego pokolenia superludzi.

Millar zabiera czytelników do lat 50., a miejscem akcji ponownie są Stany Zjednoczone. To właśnie tam grupka obdarzonych różnymi zdolnościami herosów walczy z przestępcami, kosmitami, a ostatnio także rozważa nawiązanie bliższej i bardziej sformalizowanej współpracy z amerykańskim rządem. To jednak tylko przykrywka dla osobistych problemów członków supergrupy – każdy dostaje bowiem swoje pięć minut na kartach komiksu.

Kingdom Come: Deliverance

Darmowy weekend z Kingdome Come: Deliverance

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wciąż nie przekonany do zakupu "Kingdome Come: Deliverance"? Jesteś hardkorem zdolnym ukończyć każdą grę w dwa dni? Dziewczyna wpada z wizytą, a ty chcesz zaszpanować jej jakąś nowszą grą? Jeżeli któreś z powyższych jest prawdą to nie martw się. Dan Vavra razem z Warhorse Studios są gotowi uratować ci życie. "Kingdom Come: Deliverance " w wersji Royal Edition będzie możliwe do pobrania za darmo od dzisiaj do końca tego weekendu na platformie Steama. Więc koniec z wymówki i wszyscy zgodnie przywdziejmy onuce Jindricha.

kingdome come: deliverance
Piter

Premiera Piter: Wojna Bliźniaków

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Jeśli czekacie na trzecią odsłonę historii Ubera, to mamy dobrą wiadomość: „Piter. Bitwa bliźniaków”, nowa książka Szymuna Wroczka z Uniwersum Metra 2035, już wkrótce w księgarniach.

piter: wojna bliźniaków

Od dziesięciu lat śledzimy losy Ubera: czerwonego skinheada, cynicznego szumowiny, popapranego anioła… Człowieka, który swoje przezwisko nosi dumnie niczym sztandar. Historię, która nikogo jeszcze nie pozostawiła obojętnym.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 przełożony

Dodał: , · Komentarzy: 4

Pomimo wcześniejszych zapewnień o tym, że wrześniowa premiera gry Cyberpunk 2077 jest niezagrożona, CD Projekt RED postanowił ją przełożyć o dwa miesiące. Według aktualnych informacji premiera odbędzie się 17 listopada. W tym celu twórcy wydali odpowiedni komunikat.

cyberpunk 2077

Co ciekawe, dziennikarze z całego świata już dostali grę do pierwszych testów, a ich wyniki w postaci recenzji mają pojawić się po 25 czerwca.

Komiksy
deadly class #04: 1988 umrzyj za mnie

Igrzyska śmierci

Na kolejne tomy "Deadly Class" czekam z utęsknieniem, a czwarty zapowiadał się szczególnie atrakcyjnie. Oto bowiem między uczniami szkoły dla zabójców miała rozpocząć się prawdziwa walka na śmierć i życie, a co się z tym wiąże, o awans w hierarchii – innymi słowy, igrzyska śmierci.

Niestety rodzaj rozgrywki między uprzywilejowanymi uczniami a szczurami (bez odpowiedniego rodowodu) jest niewyrafinowany. Przewodniczy mu chaos, w którym na antagonistę wyrasta Shabnam – fizycznie niepozorny, za to zdobywający władzę informacjami i intelektem, starający się też zaprowadzić trochę porządku. Zabójstwa, starcia, zdrady i próba przetrwania – dzieje się, jasne, ale taki rozgardiasz wypełniony przemocą i ucieczkami nie jest tak interesujący fabularnie. Wydaje się, że egzamin – bo tym to jest dla bohaterów – mógł być bardziej urozmaicony, a tak kończy się zabijaniem kolejnych postaci, któremu brakuje poczucia istotności.

Eye of the Beholder

Panie i panowie! Nie często zdarza się możliwość zgarnięcie wyśmienitej (poza ostatnią częścią) trylogii za darmo. Aby osłodzić nam wszystkie trudy i przeciwności, którym musieliśmy stawić czoła w Anno Domini 2020 serwis GOG zaoferował nam za darmo "znaną" i lubianą serię "Eye of the Beholder". Chwyćmy więc za klawiatury i myszki, stwórzmy drużyny i odnajdźmy zło w kanałach Waterdeep.

eye of the beholder
Komiksy

Nemezis – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
nemezis

O tym, że Mark Millar dostarcza nam kolejnych komiksów w zawrotnym tempie, nie trzeba przekonywać nikogo obserwującego twórczość Szkota. Z jakością bywa już jednak różnie.

Scenarzysta niejednokrotnie serwuje pozycje superbohaterskie, a recenzowany komiks jest poniekąd odwróceniem tego schematu. Dlaczego? Otóż tytułowy Nemezis w pełni zasługuje na miano antybohatera, a w zasadzie łotra jakich mało, który łączy szaloną pomysłowość Jokera z zasobami finansowymi i gadżetami godnymi zamaskowanego alter ego Bruce'a Wayne'a. Spadkobierca fortuny przywdział biały strój, poznał sztuki walki i uzyskał dostęp do wymyślnych gadżetów, żeby siać terror. Jak? Otóż bierze na celownik słynnych przedstawicieli prawa z różnych krajów, a następnie doprowadza do ich śmierci. Czerpie ogromną satysfakcję z pokonywania wrogów, a następnym z nich ma być Blake Morrow, szef waszyngtońskiej policji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zgarnij darmowego Wiedźmina 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niedawno świętowaliśmy piąte urodziny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a przed nami jeszcze jeden dobry powód, by wrócić do tego kultowego tytułu od CD PROJEKT RED. Jeśli masz już grę na dowolnej platformie PC lub konsoli, możesz teraz odebrać darmową kopię w GOG GALAXY 2.0. W przyszłości możesz się spodziewać więcej tego typu wydarzeń w GOG GALAXY 2.0.

gog galaxy 2.0
Wczytywanie...