Inne

Przetestuj otwartą bete GOG Galaxy 2.0

Dodał: , · Komentarzy: 0

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na gogalaxy.com i dołącz do innych graczy.

gog galaxy 2.0

Czas skończyć z obciążającymi zasoby naszych komputerów klientami, które musimy mieć wciąż uruchomione, by mieć dostęp do swoich gier z różnych aplikacji i móc sprawdzić, w co grają nasi znajomi. GOG GALAXY 2.0 w wygodny sposób pokazuje wszystkie twoje gry w jednej bibliotece i sprawia, że w prostszy sposób możesz kontaktować się ze znajomymi z różnych platform.

Wonder Woman

O tak! Ostatnio wszyscy potrzebowaliśmy dobrego filmu z akcją dziejącą się w latach 80. Jeżeli do tego dodamy jeszcze, że tym filmem jest kontynuacja Wonder Woman z 2017 (przez niektórych złośliwych uważany za pierwszy dobry film DC od czasu "Mrocznego Rycerza") możemy oczekiwać nie lada rozrywki. Sam trailer przy tym jest dość enigmatyczny, nie rzucający zbyt wiele światła na fabułę nowego filmu. Ale klimat lat 80, aż promieniuje z ekranu (szczególnie ten beat w ostatnich sekundach).

wonder woman 1984
Inne

Fabularny grudzień od CD Projekt

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na sklepowych półkach można już znaleźć premierowe tytuły, które nakładem CDP pojawiły się w grudniu na polskim rynku. Fani przygodówek, klasycznych tytułów cRPG i gier towarzyskich znajdą coś dla siebie, jak również na prezenty dla bliskich na nadchodzące Święta.

cd projekt
Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Chociaż "Gwint: Wiedźmińska gra karciana" powoli żegna się z konsolami, to CD Projekt zaskoczyło dzisiaj wypuszczeniem najnowszego dodatku, który pojawia się jako darmowa aktualizacja. Tym razem wśród kart pojawi się nieco orientalna nuta, bowiem zawitają do nas kupcy z Ofiru.

gwent

Trochę mało mamy tych dodatków do "Gwinta". Ledwie zdążyliśmy zapoznać się z polityką Radowida, a tu nagle pojawiają się Ofirczycy i próbują naprawić to, na czyli poległy wampiry, przestępcy oraz Redańczycy. Chociaż nowości jest tu całkiem sporo, to po raz pierwszy rozszerzenie nie pojawi się na konsolach, dobitnie pokazując, że CD Projekt zmusza fanów do rozgrywania partyjek na pozostałych platformach.

Marvel: Spider-Man. Wiecznie młody
spider-man

Superbohaterowie mają ostatnio świetny okres. Liczne gry, seriale i filmy z ich udziałem spotkały się ze świetnym przyjęciem oraz przyniosły twórcom miliony dolarów zysku. Nikt nie powiedział jednak, że herosi w trykotach nie mogą spróbować szczęścia w klasycznym wydaniu literackim, jak "Spider-Man Wiecznie młody" autorstwa Stefana Petruchy.

Dzień Petera Parkera miał być taki jak zwykle – kilka zdjęć swojego zamaskowanego alter ego na najpilniejsze rachunki, spotkanie ze swoją dziewczyną Gwen i ciocią May. W końcu jednak pojawia się w niewłaściwym miejscu i czasie, trafiając w środek konfliktu między Maggią a Kingpinem. Stawką walki jest starożytna tabliczka, która skrywa potężny sekret. To zaś oznacza lawinę kłopotów ze wszystkich stron. Co gorsza, sprawa powraca po latach, przynosząc jeszcze więcej niespodzianek, podczas gdy ciocia May walczy ze śmiertelną chorobą. Czy przyjacielski pajęczak zdoła pokonać stojące przed nim wyzwania, czy też fortuna opuściła go na dobre?

Wiedźmin

I to opowiedziany przez nie byle kogo, lecz przez odtwórcę głównej roli, Henry'ego Cavilla. Przez okrągłe dwie i pół minuty dowiemy się o wadach i zaletach bycia wiedźminem. Głównie o wadach, jak bycie nienawidzonym przez wszystkie rasy świata, sterylności, marnym planie emerytalnym. W czasie trwania filmiku aktor prezentuje wiedzę, która zagwarantowałaby mu całkiem zacną ocenę na egzaminie z wiedźminologii.

henry cavill,witcher,netflix
Inne gry RPG

"Werewolf: The Apocalypse" będzie miało swoją najnowszą, czyli już piątą, edycję. Właściciel marki ogłosił, iż znalazł strategicznego partnera i zarazem twórcę, dzięki czemu będziemy mogli raz jeszcze przenieść się do alternatywnej współczesności, w której nie brak stworów z legend czy mitów.

werewolf

Szwedzkie Paradox Interactive od pewnego czasu szukało kogoś, kto stworzy najnowszą edycję gry znanej nad Wisłą jako "Wilkołak: Apokalipsa". Strategicznym partnerem przy tym projekcie będzie Hunters Entertainment, czyli firma stojąca za za systemem Kids on Bikes. Obecnie zajmuje się także przekształceniem serii "Modyfikowany Węgiel" na pełnoprawną grę RPG.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Fani świata Andrzeja Sapkowskiego z niecierpliwością wyglądają premiery serialu, który pojawi się jeszcze w tym miesiącu, jednak wcześniej możemy zobaczyć efekt fanowskiego projektu "Pół wieku poezji później". Czy niski budżet zrównoważy wielkie serce?

pół wieku poezji później

Za tym projektem stoi grupa ludzi, która kocha świat Geralta na tyle, by uznać ekranizacja prozy Sapkowskiego za najzwyczajniej w świecie kiepską i samemu spróbować swoich sił. Bez wielkiego sponsora, za to całkowicie za darmo i z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego. Już w 2015 roku zapowiedziano, że powstanie "Alzur’s Legacy", który ma się rozgrywać 25 lat po wydarzeniach, które poznaliśmy w ostatnim tomie Sagi. Czy warto było czekać aż cztery lata?

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojna Meve bez dalszego ciągu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Plany były ogromne, wliczając w to wiele kampanii w różnych częściach świata, ale ostatecznie "Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści" nie doczeka się kontynuacji. Tym samym CD Projekt realizuje politykę cięcia projektów, które nie przynoszą spodziewanych zysków. Kto będzie następny?

wojna krwi

Polskie studio CD Projekt ogłosiło, iż nie planuje dalszych przygód królowej Meve w ramach "Wojny krwii". Tym samym nasze zmagania z Nilfgaardem okazują się jedynie ciekawostką, która zawiodła oczekiwania twórców w kwestii przychodów. Brak nowej zawartości, szybkie przeceny i początkowe ograniczenie do jednej platformy to elementy, które przesądziły o losie "Wiedźmińskich opowieści".

Inne

Już 17 grudnia w warszawskim Google for Startups Campus odbędzie się konferencja poświęcona perspektywom sektora polskich gier wideo. Przedstawiciele najważniejszych firm w branży porozmawiają o ważnej roli polskich gier w rodzimym eksporcie, nakładów na ich produkcję, inwestycjach w ten sektor oraz wsparciu przez administrację publiczną.

wielka gra
Wczytywanie...