Inne

Właśnie wystartował wielki finał Winter Sale na GOG.COM! To ostatnia szansa, by zdobyć ponad 2500 okazji z rabatami do 95%. Wśród nich znajdują się tytuły bez DRM, kolekcje gier w niższych cenach oraz znakomite Tower of Time za darmo jako wisienka na noworocznym torcie!

gog,winter sale

Sprawdźcie stronę główną GOG.COM już teraz i odbierzcie darmową kopię "Tower of Time", wyjątkowej, taktycznej gry RPG z akcją rozgrywaną w czasie rzeczywistym i osadzonej w świecie fantasy o nazwie Artara. Tytuł ten oferuje ponad 50 godzin pełnej przygód rozgrywki oraz bogatą, piękną fabułę. Grę można odebrać za darmo do 1 stycznia 2020, do godz. 15:00.

Komiksy

Chew #11: Ostatnie wieczerze – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
chew #11: ostatnie wieczerze

Ostatnio fani "Chewa" mieli sporo powodów do radości. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi jednym z gości był scenarzysta serii, John Layman. Z kolei jeszcze w styczniu autor podgrzał atmosferę tweetem, jakoby miał ponad sto stron materiałów przygotowanych z myślą o aż czterech projektach w ramach uniwersum "Chewa".

Nie sposób odmówić Laymanowi twórczej płodności i przywiązania do swojego flagowego projektu, aczkolwiek czas pokaże, czy ewentualne kontynuacje i spin-offy okażą się czymś więcej niż gratką dla najwierniejszych fanów. I czy doczekamy się polskich wydań.

Wróćmy jednak do głównej serii. "Ostatnie wieczerze" kontynuują wątek drobiowej prohibicji, chociaż zgodnie z przewidywaniami na wszelkie wyjaśnienia trzeba poczekać do finału. Co nie oznacza, że jedenasty tom nudzi. Wyraźnie da się odczuć, że John Layman wziął głęboki wdech przed końcowym sprintem, postarał się sensownie domknąć losy kilku postaci i spleść ze sobą najważniejsze wątki. Do tego scenarzysta funduje nam masę gagów i emocjonalnego rollercoastera, bawiąc się z czytelnikami.

Wiedźmin

Pokój na froncie wiedźmińskim?

Dodał: , · Komentarzy: 5

Nie można odnieść wrażenia, że ostatnimi czasy Opatrzność w dalszym ciągu patrzy przychylnie na uniwersum "Wiedźmina". Można tu się odnieść do premiery serialu na Netfliksie, który spotkał się z ciepłym odbiorem, lecz nie tylko o to chodzi. CD Projekt RED wydało oświadczenie, że udało im się dojść do porozumienia z Andrzejem Sapkowskim.

wiedźmin
Komiksy

Kick-Ass #1 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
kick-ass

Każdy miłośnik komiksów superbohaterskich przynajmniej raz zastanawiał się, jak wyglądałoby jego życie, gdyby sam przywdział obcisły strój i maskę. Dzięki Dave'owi Lizewskiemu wiemy, jak by się to skończyło.

Dave to szesnastolatek jakich wielu w Nowym Jorku. Wydaje kieszonkowe na zeszyty z superherosami, wzdycha do najpiękniejszej koleżanki z klasy, która spogląda na niego jedynie z pogardą, a na dodatek wychowuje go samotny ojciec, powoli wracający do normalnego życia po śmierci żony. Pewnego dnia Dave postanawia zakasać rękawy i przestać marzyć. Na bazie stroju pływackiego tworzy własny kostium i o zmroku wyrusza na patrol nowojorskich ulic. Tak swoją krucjatę rozpoczyna Kick-Ass, który w kolejnych tygodniach staje się głównym tematem brukowców.

Children of Morta

Co czeka rodzinę Bergsonów w 2020 roku?

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Children of Morta", nastawione na narrację RPG akcji stworzone przez Dead Mage i wydane przez 11 bit studios, dostanie mnóstwo nowej zawartości w nadchodzącym roku. Swoje plany studio przedstawia z pomocą deweloperskiej mapy.

children of morta

Najnowsza pozycja z wydawniczego portfolio 11 bit studios okazała się ogromnym sukcesem – komercyjnym i kreatywnym. Koszt produkcji gry zwrócił się po trzech dniach obecności na rynku, a "Children of Morta" zyskało uznanie w oczach krytyków i graczy.

Blade Runner

22 lata po pierwszym wydaniu kultowa gra przygodowa "Blade Runner", od legendarnego Westwood Studios powraca, zaliczając jednocześnie cyfrowy debiut. Gra jest już dostępna bez DRM na GOG.COM na systemy Windows, Mac OS oraz Linux.

blade runner

"Blade Runner" pozostawał w prawniczym stanie zawieszenia przez prawie dwie dekady, ale teraz powraca dzięki Alcon Interactive Group oraz GOG.COM – cyfrowej platformie dystrybucji, która przywraca graczom klasyczne tytuły na PC. Powrót ten nie byłby również możliwy bez społeczności stojącej za ScummVM (jest to program, który pozwala na uruchamianie niektórych klasycznych przygodówek z gatunku „wskaż i kliknij”) oraz ich aktualizacji silnika gry, pozwalającej na uruchomienie Blade Runnera na współczesnych systemach operacyjnych.

Komiksy
nienawidzę baśniowa

Wielu twórców, powodowanych prośbami fanów, kontraktami z wydawnictwami czy chęcią zmaksymalizowania zarobków, przeciąga swoje serie w nieskończoność, co zwykle negatywnie odbija się na jakości kolejnych utworów. Na szczęście Skottie Young nie popełnił tego błędu.

"Konali krótko i płaczliwie" to czwarty i zarazem ostatni tom "Nienawidzę Baśniowa". Gwoli przypomnienia – po wielu próbach i latach tułaczki Gertruda zamiast do naszego świata trafiła do piekielnych otchłani Baśniowa. Z kolei pozbawiony dawnej towarzyszki Larry zaszył się gdzieś i żyje w samotności. Tymczasem nadciąga nowe zagrożenie, a losy całej krainy wiszą na włosku. Ostatnią deską ratunku jest zaś Gertruda, która owej krainy szczerze (i z wzajemnością ze strony jej mieszkańców) nie znosi.

Komiksy

Informacja prasowa

Do dystrybucji trafił szósty, ostatni tom serii "Paper Girls" Briana K. Vaughana i Cliffa Chianga. To ostatni tytuł, jaki Non Stop Comics wydał w tym roku.

paper girls

Oto opis tomu: Długo wyczekiwany finał jednej z najlepszych współczesnych serii komiksowych! Dziewczyny wyruszają w ostatnią, emocjonującą podróż. Tego nie można przegapić!.

Gothic 1 Remake

THQ Nordic zapowiada remake Gothica

Dodał: , · Komentarzy: 4

W tajnej podziemnej siedzibie THQ Nordic trwa spotkanie członków zarządu. "Panowie" – pyta Prezes – Polska jest wschodzącym rynkiem gier komputerowych. W jaki sposób moglibyśmy zdobyć dla siebie ten kawałek tortu?". Sala wypełnia się głosami, ale żadna z propozycji nie zdobywa uznania szefa. W końcu odzywa się jedyna myśląca osoba w całym pokoju, stażysta robiący innym kawę. " W sumie Gothic jest świętością w Polsce, więc skoro mamy prawa do serii to może zrobilibyśmy remake? To w dzisiejszych czasach całkiem popularne. Cały kraj rzuci się szturmem do sklepów, a my zarobimy majątek". Prezes w myślach zaczął przeliczać dolary wpływające mu do kieszeni, a stażysta dostał awans na starszego stażystę.

gothic remake

Tak moi mili nie przesłyszeliście się, ani nie macie zwidów. Nadchodzi, nowy piękny "Gothic" wart drugiej dekady XXI wieku. Z nowym, odmłodzonym Bezimiennym, przypominającym trochę Henry'ego Cavilla. Ciekawe czy doczekamy się polskiego dubbingu z powrotem starej obsady.

Wczytywanie...