Blade Runner pojawił się na wirtualnych półkach gog.com

2 minuty czytania

22 lata po pierwszym wydaniu kultowa gra przygodowa "Blade Runner", od legendarnego Westwood Studios powraca, zaliczając jednocześnie cyfrowy debiut. Gra jest już dostępna bez DRM na GOG.COM na systemy Windows, Mac OS oraz Linux.

blade runner

"Blade Runner" pozostawał w prawniczym stanie zawieszenia przez prawie dwie dekady, ale teraz powraca dzięki Alcon Interactive Group oraz GOG.COM – cyfrowej platformie dystrybucji, która przywraca graczom klasyczne tytuły na PC. Powrót ten nie byłby również możliwy bez społeczności stojącej za ScummVM (jest to program, który pozwala na uruchamianie niektórych klasycznych przygodówek z gatunku „wskaż i kliknij”) oraz ich aktualizacji silnika gry, pozwalającej na uruchomienie Blade Runnera na współczesnych systemach operacyjnych.

Akcja Blade Runnera rozgrywa się w listopadzie 2019 roku. Jest to wizja przyszłości z kultowego filmu science fiction Ridleya Scotta z 1982 roku. Wcielasz się w rolę detektywa Raya McCoya. Twoje atuty to intuicja śledczego oraz futurystyczny sprzęt, ale czy to wystarczy, by odnaleźć zbuntowane androidy kryjące się pośród mrocznych uliczek skąpanego w deszczu Los Angeles? Znalezienie tych tak zwanych „replikantów” to niełatwe zadanie, bo wyglądają i zachowują się niemal identycznie jak prawdziwi ludzie. Stawiając czoło rosnącym dylematom moralnym, McCoy będzie zmuszony zakwestionować swoje własne człowieczeństwo.

Gra zawiera ponad 100 interaktywnych miejsc w stylu noir, wliczając w to scenerie z filmu Ridleya Scotta. Jej nieliniowa historia przekłada się na unikatowe doświadczenie z każdą rozgrywką, a ambientowe, wielościeżkowe utwory audio zmiksowane są z próbkami ze ścieżki dźwiękowej do filmu Blade Runner.

Zdobądź grę teraz, ze specjalną 10% zniżką, podczas Winter Sale na GOG.COM. Na wyprzedaży znajdziesz ponad 2500 atrakcyjnych okazji, z rabatami nawet do 95% na różne kultowe oraz nowe gry na PC. Promocja potrwa do 2 stycznia 2020 roku, godz. 15:00.

Cena gry na polskim rynku to 34,99 zł.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...