Krwawa Róża

Krwawa Róża – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
krwawa róża

Debiut jest dla pisarza jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu, determinuje w dużym stopniu całą jego karierę. Jednak prawdziwym wyzwaniem jest napisanie drugiej książki. Autor jest zobowiązany do utrzymania standardów, które wcześniej osiągnął, pokazania tego, czym wyrobił sobie reputację. Jednocześnie nie może zrobić kopii debiutu. Na szczęście "Krwawa Róża" jest świetnym sequelem. Nicholas Eames dał radę.

Świat zawsze będzie potrzebował bohaterów, a oni tych, którzy opowiedzą o ich czynach. Pam Hashford dobrze o tym wie, w końcu jej ojciec był poszukiwaczem przygód, a matka bardem. Zmęczona monotonią pracy w karczmie i obdarzona "Sercem Wyldu" chętnie wykorzysta każdą okazję, żeby wyrwać się na szeroki świat. Ta zaś nadarza się, gdy w jej rodzinne strony zagląda grupa zwana Baśnią pod dowództwem niesławnej Krwawej Róży. Ona zaś zgadza się wziąć dziewczynę jako barda ekipy. Tym samym Pam rusza na wielką wyprawę, w której stawi czoła prawdziwej twarzy świata, legendarnym potworom, walkom o los wszystkiego, co żywe, i jednej prostej prawdzie – żywot bohatera oznacza dwie opcje: albo szybką śmierć, albo wieczną chwałę.

Metro 2033

Informacja prasowa

mutant

Mutanty zawsze stanowiły istotny element świata Metra 2033. Ich rola sprowadzała się jednak głównie do oponentów bohaterów. Gdy myślimy o mutantach, zwykle wyobrażamy sobie nieprzejednane dzikie bestie, których byt sprowadza się do instynktownego polowania na wszystko i wszystkich w świecie bez żadnego sensu.

Co jednak, jeżeli spojrzymy na świat z ich perspektywy? Wszak mutacje popromienne nie są żadnym błogosławieństwem, tylko prostą drogą, by skończyć na śmietniku historii. Mogliśmy się o tym przekonać podczas lektury powieści Siergieja Antonowa „Ciemne tunele”. Tam spotkaliśmy się z pierwszym zgrupowaniem ludzi mutantów, dla których życie po apokalipsie zmieniło się w istny koszmar: skazani na nieustanną ucieczkę przed innymi ocalałymi, traktowani niczym egzotyczna zwierzyna łowna, bez dostępu do zasobów, bez możliwości handlu, żywiąc się resztkami, w ciągłym strachu, że co bardziej wyjątkowe dzieci mogą zostać porwane do objazdowego cyrku z pokrakami, a na domiar złego prześladują ich choroby, powikłania…

Komiksy
córka płomienia

Dziwna sprawa. W sieci znajdziecie pozytywne oceny pierwszych tomów komiksowego "Wiedźmina". Tymczasem mnie Paul Tobin zraził do swojej twórczości, to nieprawdopodobne, jak bardzo nie wiedział, co robić z postaciami, choć teoretycznie miał jakiś pomysł na ich historię. Sztuka opowiadania wyszła mu najlepiej w adaptacji fragmentu "Sezonu burz", "Dzieciach lisicy". We własnych opowieściach bywało nieźle ("Dom ze szkła"), jak i katastrofalnie ("Klątwa kruków"). Czwarta odsłona przynosi zmianę na stanowisku scenarzysty i ilustratora – i tu więcej spotykam krytyki niż pochwał, a przecież Aleksandra Motyka i Marianna Strychowska stworzyły najlepszą część "Wiedźmina".

"Córka płomienia" nawiązuje do wydarzeń z dodatku do "Wiedźmina 3", "Serca z kamienia". Geralt i Jaskier trafiają do Ofiru, gdzie wiedźmin jest osobą ściganą. Wydostanie się z tarapatów oznacza zajęcie się nową sprawą – i więcej nie warto zdradzać, lepiej sami odkryjcie szczegóły przygotowanej opowieści.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwentsday w każdą środę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niedawno rozpoczął się Sezon Kota, jak też otrzymaliśmy nowe rozszerzenie, podczas gdy na graczy "Gwinta" czeka kolejna niespodzianka. Tym razem będzie to bonus do zdobywanego doświadczenia, jednak skorzystamy z niego logując się w określonym dniu tygodnia.

gwent

Twórcy karcianki przygotowali dla nas Gwentsday, czyli dodatkowe 25% doświadczenia zdobywanego podczas gry. Premia będzie obowiązywała od północy do północy w każdą środę. To miły prezent dla tych, którzy logują się nieregularnie tylko po to, by rozegrać kilka partyjek. Co ważniejsze, ten dodatek będzie sumował się z innymi bonusami, czyli chociażby tymi, które są dostępne podczas Pojedynku Frakcji.

Inne gry RPG

Polski Wiedźmin RPG na ostatniej prostej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Polska wersja podręcznika źródłowego do papierowej wersji "The Witcher" miała pierwotnie pojawić się jeszcze w sierpniu, ale wszyscy nabywcy przedpremierowego egzemplarza otrzymali wiadomość o zmianie daty premiery. Ostatnie doniesienia wskazują, że tytuł ten trafi do sprzedaży w połowie listopada.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Zmiany w dacie premier nie są niczym nadzwyczajnym, ale Copernicus Corporation informowało nas o tym, iż opóźnienia wynikały z "wydłużających się procedur akceptacji przez licencjodawców", co w przypadku tak znanej marki oraz doświadczonego wydawcy powinno wywoływać co najwyżej politowanie. W końcu jednak mamy dobre wieści z drukarni, która obiecuje wysłać pierwszy nakład do 15 listopada tego roku.

Komiksy
czarny młot: era zagłady. część 1

Scenarzyści piszą w charakterystyczny dla siebie sposób i Jeff Lemire nie należy do wyjątków. Może nawet stanowi jeden z wyrazistszych przykładów tej tezy, bo przez częste wydawanie jego komiksów można poczuć przesyt – każda kolejna historia zdaje się mieć podobne cechy, co poprzednia. Nie inaczej jest z "Czarnym Młotem", który na początku sprawiał wrażenie świeżej serii, przyrównywano go nawet do "Strażników" Alana Moore'a. Z perspektywy czasu pochwały pod adresem tego cyklu wydają się trochę przesadzone.

"Era Zagłady. Część 1" rozpoczyna się kontynuacją sceny, na której stanęliśmy – sceny odpowiedzi. Dlaczego superbohaterowie znaleźli się na farmie i nie mogą wrócić do swojego świata? Nim jednak autor odkryje, jak jest napisane na okładce, "całą prawdę", zabiera czytelnika na wyprawę z popkulturowymi nawiązaniami i popycha do przodu osobiste wątki bohaterów. A może powiedzmy wprost: odciąga chwilę, w której tajemnice zostaną ujawnione.

Komiksy

Informacja prasowa

W październiku Non Stop Comics wyda cztery tytuły. Będą to kontynuacje dwóch postapokaliptycznych serii: "Reszta świata, tom 2: Świat nazajutrz" Jaean-Christophe Chauzy i "Lastman, tom 2" Balaka i Vivesa, który z pewnością chwyci za serca fanów "Dragon Balla"; oraz dwie nowości: "Snow Blind" – thriller w klimacie "Fargo" z rysunkami Tylera Jenkinsa, znanego już polskim czytelnikom dzięki "Grass Kings", a także pierwsza część mocno politycznego dyptyku Alesa Kota, "Czas nienawiści".

non stop comics

Poniżej kalendarz premier:

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern, Cyborg! Liga Sprawiedliwości jest gotowa do walki, a Ty? Weź udział w niekończącej się bitwie o prawdę, sprawiedliwość i pokój razem z nimi. Teraz to możliwe. Wydawnictwo Egmont wydaje Pojedynek Superbohaterów DC – karcianą grę z uniwersum DC Comics opartą na popularnym mechanizmie budowania talii (deck building)! To pozycja, której nie może zabraknąć na półce fana DC. Gracze planszówek o różnym doświadczeniu również nie będą się nudzić. Gra trafiła do sprzedaży na terenie całej Polski.

pojedynek bohaterów dc

Wciel się w Batmana, Supermana lub jednego z ich odważnych i bohaterskich sojuszników w walce z siłami złoczyńców. Zdobądź potężne supermoce, mega sprzęt, lojalnych sprzymierzeńców. Stań do pojedynku z największymi Superłotrami ze świata DC Comics! Być może wolisz wykorzystać łotrów z Suicide Squad, by zaatakować swoich współgraczy. Wybierz swoją strategię i ruszaj po zwycięstwo! Do dyspozycji graczy jest 220 superbohaterskich kart tworzących wiele kombinacji i pozwalających na różne taktyki. Gra przy tym ma bardzo przystępne zasady.

Komiksy

Trylogia Nikopola – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 3
trylogia nikopola

Minęło dobrych kilka lat, odkąd po raz pierwszy sięgnąłem po "Trylogię Nikopola" Enkiego Bilala, motywowany wówczas chęcią poznania dorobku jednego z najsławniejszych europejskich twórców. Spotkanie nie należało do najprzyjemniejszych, komiks wzbudził sporo negatywnych emocji, wywołanych w głównej mierze ciężkostrawną narracją, niecodzienną i trudną w odbiorze wizją świata oraz trochę dziwaczną szatę graficzną. Czy po kilku latach inaczej odbieram najsłynniejsze dzieło Bilala?

Akcja "Trylogii Nikopola" rozpoczyna się w 2023 roku, czyli niedalekiej dla teraźniejszego czytelnika przyszłości, jednak trzeba pamiętać, że dla Bilala była to dalece odleglejsza perspektywa. Belgradczyk zaczął pracę nad "Targami nieśmiertelnych" — pierwszą częścią wchodzącą w skład omawianej "Trylogii..." — jeszcze w 1980 roku, a kolejne historie zatytułowane "Kobieta pułapka" i "Zimny równik" powstały odpowiednio w 1986 i 1992 roku.

Wczytywanie...