GreedFall

Stary świat umiera, a jego wycieńczoną populację nęka z pozoru nieuleczalna choroba. Jedyną nadzieją zdają się pogłoski o niedawno odkrytej wyspie Teer Fradee, na której rzekomo można znaleźć upragnione lekarstwo. Dołącz do wyprawy pod wodzą gubernatora Constantina D'Orsaya i odkryj nowy, tajemniczy i przesiąknięty magią świat. Czy przyłączysz się do jednej z nowych kolonii, czy też stanie po stronie tubylców w walce o ich wolność?

greedfall
Inne

W połowie lat 90. XX wieku na międzynarodowej arenie gier przygodowych królowały produkcje bazujące na wielkich hollywoodzkich animacjach. W tym samym czasie studio Longsoft Multimedia stworzyło w Polsce projekt, który był z jednej strony hołdem dla animowanych gwiazd wielkiego ekranu, z drugiej strony zaskakiwał świeżością i nietuzinkowym podejściem do grafiki i animacji. Lew Leon trafił na polski rynek w 1996 roku, rok później ukazał się poza granicami naszego kraju w wersji anglo i niemieckojęzycznej, a teraz trafia do dystrybucji cyfrowej za sprawą GOG.COM.

lew leon
Inne

W tym tygodniu na GOG.COM świętujemy z tytułami francuskich twórców z rabatami do 90%! Z tej okazji dodaliśmy również kilka polskich lokalizacji do gier Ubisoft i nie tylko!

Na “bagietkowej wyprzedaży” znalazły się najlepsze gry z Francji, zarówno klasyki, jaki i nowe tytuły oraz takie klejnoty jak Vampyr od Dontnod (-60%), Dead in Vinland od CCCP (-50%), Ghost of a Tale (-33%) od Lionela "Seitha" Gallata – weterana DreamWorks czy wizjonerskie Omikron: The Nomad Soul (-75%) od Quantic Dream i Fahrenheit od Indigo Prophecy (-75%).

gog

Nie ma mowy o promocji na francuskie tytuły bez klasycznych gier Ubisoft takich jak Anno 1404: Gold Edition (-75%), Beyond Good & Evil™ (-66%) i Rayman 2: The Great Escape (-66%). Dla tych, którzy nie mają jeszcze pełnej kolekcji Might & Magic przygotowaliśmy rabat 66% na pojedyncze tytuły lub 85% przy zakupie całego pakietu.

Komiksy

Informacja prasowa

Człowiek nietoperz skończył 80 lat. Pierwszy komiks z jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie ukazał się w 1939 roku. Z okazji urodzin obrońcy Gotham nakładem Egmont w połowie sierpnia br. ukaże się limitowana kolekcja albumów komiksowych – „Batman Noir”.

batman noir

„Batman Noir" to pięciotomowa publikacja wydana z myślą o polskich czytelnikach, fanach ikony gatunku oraz kolekcjonerach. Na zestaw przygód Mrocznego Rycerza składają się najbardziej znane dzieła w historii gatunku, stworzone przez najwybitniejszych twórców:

Komiksy
usagi yojimbo saga

Przy okazji recenzji pierwszej księgi "Usagiego Yojimbo" pisałem o dużej różnorodności zebranych opowiadań. Pod tym względem drugi album tylko minimalnie ustępuje poprzednikowi, za to dostarcza nam mocniejszych i obszerniejszych wątków.

Usagi wciąż wędruje i napotyka rozmaite postacie, lecz przez sporą część kolejnych rozdziałów Stan Sakai przedstawia nam losy innych bohaterów, a długouchy zostaje delikatnie przesunięty na drugi plan. Nagle przed szereg wychodzą osobnicy pokroju generała Ikedy, grupy spiskowców chcących obalić szoguna, inspektora Ishidy czy kurtyzan. W ten cały galimatias wplątuje się Usagi, któremu po piętach depcze tajemniczy wojownik pozostawiający za sobą jedynie śmierć. I rany po włóczni.

Wprawdzie w drugim opasłym tomiszczu otrzymaliśmy wielowątkową fabułę, jednak Stan Sakai kładł pod nią podwaliny dużo wcześniej. Historia generała udającego wieśniaka i czekającego na dobry moment do buntu wobec możnowładcy została zręcznie spięta klamrą z legendarnym mieczem i samym Usagim. We wcześniejszym albumie tak złożonych intryg zwyczajnie nie było. Sakai zasługuje na wiele ciepłych słów – na przestrzeni dwóch ksiąg sagi udowodnił, że czuje się świetnie zarówno w krótkich opowiastkach, jak i bardziej wymagających formach.

Iratus: Lord of the Dead

Wydawca Daedalic Entertainment oraz nowe rosyjskie studio Unfrozen ogłaszają datę premiery Iratus: Lord of the Dead w programie Steam Early Access. Roguelike’owe RPG akcji pojawi się we wczesnym dostępie już 24 lipca i zaprosi graczy na ciemną stronę mocy: wcielą się oni w rolę uwięzionego w karcerze nekromanty Iratusa, który staje na czele armii nieumarłych i mści się na swoich oprawcach.

iratus: lord of the dead

Ze szczątków ciał, kości i innych pozostałości swoich ofiar Iratus wskrzesza armię poddanych mu potworów, z którymi przemierza najgłębsze lochy w poszukiwaniu odwetu. Gracz ma do dyspozycji cztery drzewka umiejętności (alchemia, magia, gniew, zniszczenie) oraz może odblokować niemal 100 różnych zdolności, co daje niezliczone możliwości na pokonanie przeciwników w turowych walkach w olbrzymim systemie lochów.

WARSAW

Ujawniono datę premiery WARSAW

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o rozpoczęciu prac nad "WARSAW" turową grą cRPG osadzoną w realiach Powstania Warszawskiego z silną inspiracją "The Darkest Dungeon". Pisząc o zapowiedzi spodziewałem się, że gra wywoła kontrowersje w naszym kraju, a gazety i pasma telewizyjne zapełnią się oburzonymi osobami krytykującymi podejście do tematu, osobami krytykującymi osoby krytykujące, osobami krytykującymi osoby krytykujące osoby krytykujące itd. Na szczęście o samej grze było dość cicho. To się może jednak zmienić. Po premierze gry dnia 4 września bieżącego roku wszystko o czym wspominałem może być prawdą. Uczniowie będą mieli naprawdę wstrząsający powrót do szkoły.

Inne

Informacja prasowa

Ponad 300 okazji z rabatami do 90% na tytuły twórców z Kanady i USA

gog

W tym tygodniu na GOG.COM królują odwaga, kreatywność i ambicja oraz ponad 300 okazji na gry bez DRM z rabatami do 90%. Każdy z tych tytułów został stworzony z pasją, po latach ciężkiej pracy, gorących debat, testów – w ten sposób powstały prawdziwe perły i unikatowe produkcje.

Komiksy

Informacja prasowa

Do sprzedaży już dziś trafiły pierwsze lipcowe premiery albumów komiksowych, wśród nowości m.in.:

egmont
  • Usagi Yojimbo Saga. Księga 3 – mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków;
  • Czarny Młot. Era Zagłady – nowy tom serii o nietypowej grupie superbohaterów, wyróżnionej Nagrodą Eisnera w kategorii "najlepsza nowa seria komiksowa";
  • Czwórka z Baker Street. Sprawa Rabukina kolejna część przygód trojga małych bohaterów, którzy muszą stawić czoło mrocznej sprawie;
Seriale

W sieci pojawiły się nowe, tym razem oficjalne, zdjęcia i plakat z serialu "Wiedźmin" od Netfliksa. Przypomnijmy, że produkcja ma zadebiutować w grudniu bieżącego roku.

wiedźmin

Na zdjęciach widzimy postacie z serialu: Geralta, Yennefer i Ciri. Można więc ocenić ich prezentację.

Wczytywanie...