Lew Leon na GOG.COM – legendarna polska gra powraca bez DRM!

1 minuta czytania

W połowie lat 90. XX wieku na międzynarodowej arenie gier przygodowych królowały produkcje bazujące na wielkich hollywoodzkich animacjach. W tym samym czasie studio Longsoft Multimedia stworzyło w Polsce projekt, który był z jednej strony hołdem dla animowanych gwiazd wielkiego ekranu, z drugiej strony zaskakiwał świeżością i nietuzinkowym podejściem do grafiki i animacji. Lew Leon trafił na polski rynek w 1996 roku, rok później ukazał się poza granicami naszego kraju w wersji anglo i niemieckojęzycznej, a teraz trafia do dystrybucji cyfrowej za sprawą GOG.COM.

lew leon

Wciel się w rolę niefrasobliwego króla zwierząt, który na skutek spisku złego czarownika i jego popleczników traci koronę (tak, był w to zamieszany również Krokodyl). Co gorsza, buntownicza szajka rozbija cenne nakrycie głowy panującego na 8 części i ukrywa każdą z nich w odległych zakątkach Lwiego Archipelagu, by ośmieszyć władcę.

lew leon

Mimo że Leon nie ma duszy wojownika, postanawia walczyć o honor i udowodnić, że jest godny noszenia korony. Wyrusza w niebezpieczną podróż w pełnym rynsztunku – z plecakiem, walkmanem i scyzorykiem! Przyjdzie mu się zmierzyć z potężnymi bossami, niebezpieczeństwami czyhającymi w dżungli, wodnymi bestiami czy też pochyłościami narciarskich stoków.

lew leon

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...