The Surge 2

The Surge 2 z datą premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0

Trzeba było poczekać aż 12 miesięcy, by w końcu poznać datę premiery szykowanej przez niemieckie Deck13 Interactive drugiej części gry "The Surge". Jak się okazuje, specjalny szkielet bojowy ponownie założymy pod koniec tegorocznych wakacji.

surge 2

Co ciekawsze, data premiery nie wypłynęła bezpośrednio od wydawcy w osobie Focus Home Interactive, lecz dokładny termin pojawił się niezapowiedzianie za pośrednictwem Microsoft Store. Tym samym gigant wskazał na 24 września 2019 roku, kiedy to "The Surge 2" zadebiutuje w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Czy warto poczekać raptem trzy miesiące na ten tytuł?

Virion. Adept

Andrzej Ziemiański nie zwalnia tempa i przygotował "Adepta", czyli kolejny tom przygód przyszłego szermierza natchnionego, którego znamy z cyklu Achaja. Czy droga od zwykłego synka bogatego tatusia do postrachu kilku królestw potrafi wciągnąć?

virion

"Adept" to trzeci tom cyklu, w którym tytułowy bohater próbuje odnaleźć nową drogę życia w przygranicznej wiosce, gdzie nikt nie pyta o jego przeszłość czy pochodzenie. Andrzej Ziemiański wprowadza jednak zupełnie nową postać i tym samym sprawia, że ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości jest w istocie ważnym etapem życia samego Viriona. Z przygód Achai znamy koniec tej drogi, ale czy poszczególne jej wycinki są wystarczająco wciągającą lekturą?

Odpowiedź możemy poznać dopiero po pokonaniu, bagatela, 580 stron, co czyni "Adepta" najdłuższą częścią serii.

Guild Wars 2

Jeszcze nie wszyscy mają za sobą najnowszy epizod Living Story, a tu ArenaNet szykuje dla graczy kolejny rajd. Tym razem na śmiałków będą czekać kolejne wyzwania przygotowanego przez szalonego dżina, dzięki czemu zajrzymy do legendarnego Ukrytego Miasta Ahdashim.

guild wars 2

Ukryte Miasto doskonale pamiętają fani samodzielnego dodatku pierwszej części serii "Guild Wars"- "Nightfall". Skryte pod piaskami pustyni, stanowiło bezpieczne schronienie dla książąt Vabbi na wypadek niebezpieczeństwa, które mogło zagrażać ich krainie. Wygląda na to, że trafimy tam ponownie, jednak czas zrobił swoje, zaś obecność Kralkatorrika także odcisnęła swoje piętno.

Star Wars. Ahsoka

Star Wars. Ahsoka – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 2
star wars ahsoka

Książkowy kanon "Gwiezdnych Wojen" systematycznie się rozrasta, obecnie już ponad trzydzieści tytułów (z czego około dwudziestu przetłumaczonych na polski) uzupełnia historię znaną z filmów. Poziom tekstów faluje, część z nich rzeczywiście wnosi coś nowego, inne równie dobrze mogłyby nie powstać. Gdzie w tej stawce plasuje się jedna z najnowszych odsłon cyklu, "Ahsoka"?

Postać Ashoki Tano znana jest widzom animowanego filmu "Wojny klonów" oraz serialu o tym samym tytule. Jako padawanka Anakina Skywalkera walczyła u jego boku o zakończenie wojen klonów i przywrócenie porządku w galaktyce. Książka Emily Kate Johnston wyjaśnia natomiast, co stało się z bohaterką po tym, jak opuściła zakon Jedi.

Protagonistka próbuje całkowicie odciąć się od swojej przeszłości i wieść spokojne życie z dala od wielkich wydarzeń. Gdyby Imperium dowiedziało się o niej, jej życie byłoby zagrożone. Najwyraźniej jednak Tano nie jest pisany spokój, bowiem bezpieczna wydawałoby się planeta, na którą trafia po ucieczce z poprzedniego miejsca zamieszkania, nagle znajduje się w centrum zainteresowania Imperium. I tu pojawia się wielki dylemat: raz jeszcze, zapewne zresztą nie ostatni, salwować się ucieczką czy jednak zostać i ryzykować swoje życie, by pomóc mieszkańcom Raady? Nietrudno się domyślić, że prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna.

Inne

Najnowsze wieści o wielkich klasykach

Dodał: , · Komentarzy: 4

Ostatnie lata są bardzo łaskawe dla gier spod sztandaru RPG-ów. Nowe tytuły oraz odświeżone wersje starych przybyły, by raz jeszcze porwać ze sobą tysiące graczy do niezapomnianych przygód i chwalebnych czynów. A zapowiada się dla nas jeszcze więcej, za co możemy dziękować studiom Beamdog, Skybound Games i Larian Studios.

rpg

Już w lutym tego roku Beamdog i Skybound Games ujawnił daty premier konsolowych wersji "Baldur's Gate", "Baldur’s Gate II", "Planescape Torment", "Icewind Dale" oraz "Neverwinter Nights". Zgodnie z zapowiedziami, gracze korzystający PS 4, Xboxa One i Nintendo Switcha będą mogli się nacieszyć tymi klasykami gatunku w wersjach cyfrowych od 24 września w Ameryce, a w innych regionach trzy dni później. Wyjątkiem jest NWN, który ma się ukazać 3 i 6 grudnia.

Wczytywanie...