Komiksy
conan: narodziny legendy

Nieznajomość historii o Conanie z Cymerii często jest uważana za niedopuszczalną u osób mieniących się fanami fantastyki. I choć tak buńczuczne słowa mogą zostać negatywnie odebrane, to jedno jest pewne – z tym osobnikiem naprawdę warto się zapoznać. Również w wersji komiksowej.

Conan Barbarzyńca, postać wykreowana przez pisarza Roberta E. Howarda, ma już swoje lata na karku, aczkolwiek pod względem popularności wciąż ustępuje pola nielicznej grupie fikcyjnych bohaterów. Niepokonany wojownik o silnym charakterze, bystrym umyśle i skłonnością do uciech na dobre zadomowił się w popkulturze. Swego czasu trafił także do medium komiksowego – w Polsce jego przygody można było poznać choćby dzięki wydawnictwu Mandragora, które ponad dekadę temu opublikowało "Essential Conan", zaś oficyna Hachette wydaje mającą liczyć 70 tomów kolekcję poświęconą Barbarzyńcy. Do popularyzacji Conana w naszym kraju cegiełkę dokłada również Egmont. Jeszcze w sierpniu do sprzedaży trafił pierwszy album zbiorczy o Cymeryjczyku, a na grudzień przewidziano jego kontynuację. Jest na co czekać, bowiem po lekturze otwarcia cyklu mogę go polecić właściwie każdemu.

"Conan: Narodziny legendy" zawiera materiały, które wydawnictwo Dark Horse Comics opublikowało w zeszytach cyklu "Conan": #0-15, #23, #32, #45-46. Nie znam wprawdzie oryginalnej serii, więc nie jestem w stanie stwierdzić, jak znaczącym ubytkiem są nieuwzględnione w "Narodzinach legendy" zeszyty, lecz ich liczba jest co najmniej niepokojąca.

Książki fantastyczne

Książka "Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów" trafi do: Jakuba J. z Białegostoku, Łukasza L. z Włocławka, Przemysława W. z Wejherowa, Krzysztofa D. z Jeleniej Góry i Adriany Gumińskiej z Bielsko-Białej. Gratulujemy zwycięzcom!

książkaksiążka

Zachęcamy także do wzięcia udziału w nowych konkursach. W pierwszym, który znajdziecie pod tym linkiem, możecie wygrać książkę "Paradoks" Charliego Fletchera. W drugim, który znajduje się tutaj, do wygrania jest "World of Warcraft: Traveler. Wędrowiec". Powodzenia!

Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów
assassin's creed: ostatni potomkowie. przeznaczenie bogów

Seria "Assassin's Creed" w wersji książkowej miewała już swoje wzloty i upadki. Główną jej część stanowią dzieła Olivera Bowdena, które choć dobre, zawsze stały w cieniu gier, na których podstawie były tworzone. Należy jednak pamiętać, że nie jest to całość tego uniwersum. Dzisiaj pod lupę trafia finał trylogii, której autorem jest Matthew J. Kirby – "Assassin's Creed: Ostatni Potomkowie. Przeznaczenie bogów".

Wyścig o dominację zmierza ku końcowi. Isaiah – zbuntowany agent templariuszy, marzący o władzy nad światem – jest już w posiadaniu dwóch fragmentów Trójzębu Edenu, zębów wiary i strachu. Jeśli zyska ząb oddania, nikt i nic nie zdoła stanąć mu na drodze. Przed Owenem i jego przyjaciółmi stoją dwa niezmiernie trudne zadania – odnalezienie ostatniego fragmentu artefaktu i odkrycie sposobu, jak przeciwstawić się zgubnej potędze oręża. W tym celu przyjdzie im zbadać Skandynawię za czasów Haralda Sinozębego i odmęty nieświadomości zbiorowej. Lecz nie są w tej batalii sami. Wraz z nimi stoją połączone siły Zakonu i Bractwa, a ich czyny już na zawsze odmienią ten świat.

Rzeczywistość ukazana w powieści niczym nie zaskakuje. Co mieliśmy okazję zobaczyć w poprzednich częściach, zobaczymy i teraz. Trzeba jednak pochwalić własną tożsamość tej książki.

Komiksy

Informacja prasowa

Wydawnictwo Egmont wprowadza ponownie do sprzedaży komiks „Garfield”. Tym razem będzie to kompletna i chronologiczna kolekcja w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Pierwszy album „Garfield. Tłusty koci trójpak” autorstwa Jima Davisa trafił do sprzedaży 19 września 2018 roku. To zebrane w jednym tomie 3 książki pasków komiksowych – „Garfield jako taki”, „Garfield nabiera wagi” i „Garfield imponujący”. Do końca przyszłego roku, co kwartał, ukaże się jeszcze pięć zbiorczych albumów.

garfield

Dowcipny, wytworny, elegancki i zwyczajnie zachwycający, taki jest Garfield – ale to nie wszystko! Jest ucieleśnieniem nieskończonych pokładów cynizmu, przywar, niepohamowanego apetytu, ale też specyficznego poczucia humoru. Czego się boi? Wizyty u weterynarza i ewentualnego upadku przemysłu makaronowego. Zapytany o swój ulubiony sport, odpowiada – Co rano, przed śniadaniem, wykonuję solidną żwawą drzemkę.

Seriale

Disney zdaje sobie sprawę, jaką markę i popularność wyrobił sobie Netflix. Stworzenie nowej platformy VoD, która będzie mogła konkurować z najlepszymi, oznacza wyprodukowanie nowych, atrakcyjnych tytułów.

scarlet witch,loki

I Disney ma tutaj naprawdę spore plany – a przynajmniej tak podaje portal Variety. Mówiło się już o serialu aktorskim w świecie "Gwiezdnych wojen", a teraz Variety poinformował, że dołączą do niego seriale poświęcone superbohaterom pojawiającym się w kinowym uniwersum Marvela.

Kapitan Marvel

Kapitan Marvel – pierwszy zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Kapitan Marvel", który ma być następną produkcją Marvela, tuż przed kontynuacją "Wojny bez granic".

captain marvel

Akcja filmu rozgrywa się w latach 90., więc na ekranie zobaczymy m.in. młodszego Nicka Fury'ego (Samuel L. Jackson). W główną bohaterkę wciela się Brie Larson, a poza nią w obsadzie znaleźli się Lee Pace (ponownie jako Ronan Oskarżyciel), Ben Mendelsohn czy Jude Law.

World of Warcraft: Traveler. Wędrowiec

Premiera World of Warcraft: Traveler

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

traveler

Traveler pióra Grega Weismana już w księgarniach! Udajcie się razem z młodym Aramarem Thornem i Makasą Flintwill w niezapomniany i pełen niebezpieczeństw rejs po Azeroth!

Przeczytaj fragment najnowszej książki z uniwersum Warcraft już teraz.

Zanim gracze World of Warcraft mieli okazję na nowo odkryć niedostępne do tej pory brzegi żeglarskiego królestwa Kul Tiras i zakosztować morskich bitew, mogli poczuć przedsmak pirackiego życia i żeglugi, towarzysząc załodze Falośmigłego. Teraz również polscy fani gry mogą wejść na pokład słynnego okrętu Greydona Thorne’a. Wyruszcie w stronę prawdziwej przygody – przygody pełnej nieprzewidywalnych zwrotów akcji w ogarniętym wojnami świecie Warcrafta. Znajdziecie tu wszystko, co sprawiło, że pokochaliście, gracie i wciąż wracacie do różnorodnego i barwnego świata Azeroth! Bogate w historię regiony z odmienną florą i fauną, fascynujące ludy z ich odrębną kulturą i zwyczajami, starożytne ruiny, tajemniczy artefakt o nieznanym pochodzeniu, banda złoczyńców i ich mroczny pan skryty w cieniu i pociągający za sznurki. Nie zabraknie również epickich, zapierających dech w piersiach pojedynków, lśniącego żelaza i iskrzącej magii. Bądźcie świadkami okrucieństw ogrów, sprytu tropicieli piaskowych trolli, zdobywania szacunku gnoli i próby nauki najsubtelniejszego języka Azeroth – dialektu Murloków! Czy można chcieć czegoś więcej?

Zamów książkę już dzisiaj.

Komiksy

Saga Winlandzka #03 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0
saga winlandzka #3

Bitewne zmagania zdominowały trzecią odsłonę "Sagi Winlandzkiej". Gdzie nie spojrzeć, to postacie albo walczą, albo uciekają – obmyślając plan działania i rozmawiając.

To ograniczyło twórcy pole manewru – "trójka" nie wydaje się tak rozbudowana fabularnie jak poprzednie tomy, za to oferuje więcej czystej, celowo przesadzonej akcji. Wikingowie to twardzi ludzie, którzy nie okazują litości i zapewniają dużo starć, prezentowanych efektownie i dynamicznie. Postacie pierwszego planu są prawie niezniszczalne – ale że toczą między sobą pojedynki, to zwiększa się ryzyko śmierci którejś z nich. Jednak twórca raczej stara się nie prowadzić do szybkich rozstrzygnięć, co też sprawia, że akurat trzecia część "Sagi Winlandzkiej" wypada trochę słabiej. Treść mangi dałoby się ująć krócej, lecz z drugiej strony – to wciąż bardzo dobra pozycja.

Trzeba w końcu przyznać, że walki nie nudzą. Krew się leje, rywale są mocni, a parokrotnie oglądamy ich całkiem straszne wizerunki. To ostatnie dotyczy Thorkella, który zdaje się owładnięty żądzą starcia, jednak poszukuje godnego siebie przeciwnika – wyzwania. Rysunek przedstawiający tę postać w szale bitewnym bardziej kojarzy się z demonem niż człowiekiem. Podobnie mocnych scen nie brakuje – ucięte głowy, wydłubane oka, bardziej brutalnie chyba być nie może. Stosowane ataki – spektakularne, wyrzucające daleko kopnięcia czy nawałnice ciosów to chleb powszedni.

Komiksy
powrót mrocznego rycerza – ostatnia krucjata

Jeśli przeszukacie zasoby Internetu, to wielokrotnie znajdziecie opinie, których autorzy uważają komiks "Batman: Powrót Mrocznego Rycerza" za dzieło wyjątkowe i przełomowe w historii nie tylko Człowieka-Nietoperza, lecz także wszystkich opowieści komiksowych wydanych pod szyldem DC. Nic więc dziwnego, że historia ciesząca się tak ogromnym uznaniem i jednocześnie stanowiąca duży sukces komercyjny musiała doczekać się sequeli i prequela, którym jest "Batman: Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata". Chociaż jak to często z prequelami i sequelami bywa, nie dorównuje dziełu bazowemu.

Batman próbuje wyszkolić Robina na swojego następcę, żeby móc udać się na zasłużoną emeryturę. Okazuje się jednak, że choć jego ciało nie jest już tak sprawne jak kiedyś i zaczyna odmawiać mu posłuszeństwa, to umysł nie jest gotowy na porzucenie roli obrońcy Gotham. W międzyczasie dziennikarze wraz z matkami zastanawiają się, czy szkolenie nieletniego Robina na następcę Batmana jest etyczne i czy superbohater ma prawo narażać kogoś tak młodego na liczne niebezpieczeństwa.

Komiks mimo swej niewielkiej objętości naszpikowany jest postaciami kolejnych złoczyńców. Batman i Robin najpierw muszą pokonać Jokera i rozbić jego gang, aby następnie zmierzyć się jeszcze z Poison Ivy oraz Killer Crociem. Tak duża różnorodność złoczyńców dynamizuje akcję, ale jednocześnie niszczy potencjał, który był w każdej z tych opowieści. Komiks liczy zaledwie 80 stron, z czego część to dodatki, więc fabuła zajmuje 60, a tym samym trudno przy tak małej objętości zawrzeć wszystko to, co byłoby wartościowe.

Komiksy

7 września, w wieku 71 lat odeszła Szarlota Pawel, autorka komiksów o Jonce, Jonku i Kleksie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 września. Komunikat podało wydawnictwo Egmont:

szarlota pawel

Szarlota Pawel to pseudonim scenarzystki i rysowniczki komiksowej Eugenii Pawel-Kroll. Należała ona do grona najbardziej znanych polskich twórców opowieści graficznych i była wymieniana obok takich klasyków gatunku jak Janusz Christa i Henryk Jerzy Chmielewski.

Wczytywanie...