Quidditch przez wieki

Najpopularniejszym sportem w świecie czarodziejów jest quidditch. To o nim opowiada jedna z książek towarzyszących serii "Harry Potter" – "Quidditch przez wieki".

quidditch przez wieki

Nie jest to powieść, lecz bardziej podręcznik poszerzający wiedzę na temat magicznej dyscypliny. J.K. Rowling przedstawia sporo różnych faktów związanych z ewolucją quidditcha na przestrzeni wieków, a nawet opisuje wybrane drużyny walczące o najważniejsze trofea. W ten sposób powstała książka licząca około 140 stron – uwzględniając w nich również rysunki Tomislava Tomicia. Znalazły się na nich m.in. dawne wersje mioteł, herby opisywanych zespołów, zmieniające się przedmioty do gry i kilka scen obrazujących samą rozgrywkę.

Komiksy

Daredevil: Nieustraszony!" to najmocniejszy tytuł w "Klasyce Marvela". Historia Diabła z Hell's Kitchen autorstwa Briana Michaela Bendisa cieszy się świetną renomą, a jej premiery wyczekiwało wielu polskich fanów. I ta wreszcie nastąpiła. Egmont zdecydował się na omnibusowe wydanie – pierwszy tom liczy 480 stron – które ucieszy czytelników pragnących długiej lektury.

Daredevi; Nieustraszony

Fabułę można podzielić na trzy części, z których największa jest środkowa. Wszystkie jednak odznaczają się znaczącymi atutami. Pierwsza skupia się na chłopcu, który uwielbia superbohaterów i zobaczył coś, co wywołało u niego katatonię. Jego sprawę bada dziennikarz Ben Urich. Druga opowiada o porachunkach między gangsterami. Trzecia przedstawia emocjonującą walkę... na sali sądowej. Pewnie już widzicie, że coś tu nie gra. Gdzie podział się broniący uciśnionych bohater?

Komiksy

Regulamin na lato – recenzja komiksu

Dodała: , · Komentarzy: 0
Regulamin na lato

"Regulamin na lato" właściwie w niczym nie przypomina klasycznego komiksu, więc czytelnik, który spodziewa się nakreślonych wyraźną kreską ilustracji oraz dymków z wypowiedziami bohaterów, może na początku czuć się odrobinę zdezorientowany, a nawet zawiedziony. Na szczęście wystarczy kilka minut wpatrywania się w kolejne rysunki, żeby uczucie zawodu szybko minęło, zaś pewna doza niepewności będzie nam już towarzyszyła do ostatniej strony.

Shaun Tan w "Regulaminie na lato" zabiera czytelnika w niezwykłą podróż śladami dwóch braci, z których starszy pełni rolę opiekuna i przewodnika. Obaj na pierwszej ilustracji stoją na tle szarej ulicy i rozpoczynają przygodę, chociaż do końca nie wiemy, czy naprawdę spotkali ogromnego, czerwonego królika zmierzającego śladem porzuconej na sznurze do prania czerwonej skarpetki oraz wzięli udział w paradzie robotów. Może niebezpieczne rośliny naprawdę wdarły się do ich domu przez niedomknięte drzwi do ogrodu, a może to był tylko sen tak samo jak przyjęcie, na którym chłopcy są jedynymi ludźmi w otoczeniu drapieżnych ptaków ubranych w eleganckie fraki? Na wszystkie tego typu pytania czytelnik, a raczej widz, musi sam udzielić sobie odpowiedzi.

Filmy fantastyczne

Premiera filmu Bright

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już od dziś na kanapie w domu można zobaczyć nowy film Davida Ayera pt. "Bright", który zabiera widza do świata łączącego współczesność z elementami fantasy. W skrócie – w przedstawionej rzeczywistości ludzie żyją wraz z istotami fantastycznymi, które nie kryją się przed niczyim wzrokiem. Przede wszystkim chodzi o elfy – prowadzące dostatnie życie – i orków – co do których część społeczeństwa ma duże uprzedzenia.

Bright

Co prawda krytycy nie przyjęli filmu zbyt przychylnie, ale najlepiej zobaczyć go na własne oczy, szczególnie że wystarczy do tego mieć Netfliksa. Ze swojej strony mogę dodać, że świat jest bardzo atrakcyjny i szkoda, że nie wykorzystano pełni jego potencjału, tworząc ciekawszą fabułę (ta jest dość standardowa jak na fantasy). Może w sequelu będzie lepiej? Bo warto zaznaczyć – według doniesień druga część już została zamówiona i ma powrócić w niej główny aktor, czyli Will Smith.

Słup ognia

Słup ognia – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ken Follett to autor, o którym bez wątpienia słyszało wielu czytelników. Jego dzieła, wśród których znajdują się thrillery oraz opowieści szpiegowskie i historyczno-przygodowe, doczekały się 100 milionów sprzedanych kopii i kilku ekranizacji. Do najbardziej poczytnych należy trylogia Kingsbridge – jej kontynuacji wypatrywano już od lat. Teraz Follet postanowił wrócić do tej sagi z książką zatytułowaną ”Słup ognia”. Bez problemu dorównuje ona poprzednim.

Słup ognia
Komiksy
hotel dziwny #1: przez zimę do wiosny

Co powstanie z połączenia "Muminków", "Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster", "Opowieści z Narnii" oraz "Tappiego"? Po pierwsze, nieprzewidywalna mieszanka wybuchowa, po drugie – "Hotel Dziwny", czyli komiks łączący beztroską opowieść dla dzieci z trochę mrocznym (w pozytywnym sensie) klimatem fantastyki.

Hotel Dziwny zamieszkują przeróżne stwory, do których może bardziej pasuje określenie cudaki, bo nie przypominają do końca ani ludzi, ani zwierząt, chociaż trzeba przyznać, że nie sposób ich nie polubić od pierwszych kart komiksu. Pracownicy Hotelu Dziwnego zapadają w sen zimowy i pewnie można by im tego zazdrościć, gdyby nie fakt, że tym razem wyjątkowo coś poszło nie tak. W hotelu zjawiają się goście i bez uprzedzenia budzą bohaterów z zimowego letargu, gdyż kalendarz wskazuje co prawda wiosnę, tylko za oknem wciąż panoszy się zima i wszystko wskazuje na to, że nie ma ochoty łatwo ustąpić. Mieszkańcy postanawiają zatem wyruszyć w podróż, odnaleźć Pana Wiosnę i przywrócić tradycyjny porządek. W sumie nie za bardzo mają wybór, bo nagle obudzeni są głodni, goście oczekują należytej obsługi, a hotelowa spiżarnia świeci pustkami...

Komiksy

Wydawnictwo Egmont podzieliło się swoimi planami wydawniczymi na luty. W tym miesiącu ukaże się 16 komiksów, w tym zarówno starty nowych serii, jak i kontynuacje. Wśród premier znalazły się m. in.:

komiksy
  • "Batman – Świt mrocznego Księżyca" – dwie historie z początków kariery Mrocznego Rycerza
  • Komiksy z eventu Marvela Axis – "Avengers i X-Men – Axis", "Deadpool Axis" oraz "Axis – Carnage i Hobgoblin"
  • "100 naboi" – pierwszy tom serii, która przez wielu uważana jest za klasyk, opowiadającej o tajemniczym agencie Gravesie, który daje możliwość zemsty... bez konsekwencji w postaci wykrycia przez policję
Komiksy

Posępny Mononokean #04 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0
Posępny Mononokean #04

Demony w wizji Kiri Wazawy przybierają różne formy – od kudłatego stworka przez maskę wyostrzającą poczucie humoru jej nosiciela aż po... zwykłego lisa. A może nie takiego zwykłego?

W czwartym tomie poza Abeno i Hanae powraca również Zenko, którą główni bohaterowie poznali przy okazji spotkania z jednym z demonów. Tym razem została ugryziona przez bliżej nieokreślone "coś", a konsekwencji tego zdarzenia zaczęła dostrzegać nadnaturalne istoty. Z pomocą przyjdzie jej oczywiście duet egzorcystów, który będzie musiał zmierzyć się także ze wspomnianym lisem.

Kiri Wazawa długo kazała czekać czytelnikom na godny uwagi tomik "Posępnego Mononokeanu". Po – w najlepszych momentach solidnych – trzech częściach kolejny jest całkiem przyjemny już od pierwszych stron. Przede wszystkim początek albumu wita odbiorców absurdalnym i trochę głupkowatym poczuciem humoru, ale trzeba oddać autorce, że tym razem żarty są mniej wymuszone i dzięki temu częściej bawią. Później na scenę wkracza demon, wokół którego rozpisana została niemal cała fabuła. Wprowadzenie istoty znającej Mistrza Mononokeanu od lat poskutkowało zbudowaniem trochę tajemniczej atmosfery wokół Abeno.

Wczytywanie...