Will Smith

Will Smith
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Filadelfia, Pensylwania, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
10 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Willard Christopher Smith Jr. urodził się w Filadelfii, w dość zamożnej rodzinie. W szkole był dobrym uczniem, zaproponowano mu nawet stypendium do college'u, lecz Will nie przyjął go. Od najmłodszych lat pociągał go show-business. W wieku 12 lat zaczął rapować, po paru latach założył ze swoim przyjacielem zespół, który szybko podbił listy przebojów, zdobywając nawet nagrodę Grammy. W 1990 roku Will spróbował sił jako aktor w serialu "Bajer z Bel-Air". Zagrał tam komediową rolę biednego chłopca, który mieszka z bogatą rodziną. Dzięki występom w serialu zyskał ogromną popularność, dostał za swoją rolę dwie nominacje do Złotych Globów i zaczął otrzymywać inne propozycje filmowe.

Jego pierwsza rola gwiazdorska to udział w filmie "Dzień Niepodległości". Przypieczętowaniem sukcesu był przebojowy film o służbach specjalnych, kontrolujących pobyt kosmitów na ziemi – "Faceci w czerni". W roku 2002 otrzymał nominację do Oscara za rolę Muhammada Ali w filmie "Ali".

Rok 2006 to kolejna nominacja do Oscara, tym razem za film "W pogoni za szczęściem".

W roku 2008, w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Forbes", zajął 1. miejsce, a tym samym okazał się najlepiej zarabiającym aktorem. Zarobił 80 mln $ od 1 czerwca 2007 do 1 czerwca 2008.

Muzyk

Aktor

1000 lat po Ziemi (2013) jako Cypher Raige
Faceci w czerni 3 (2012) jako James Darrel Edwards III / Agent J
Hancock (2008) jako Hancock
Jestem legendą (2007) jako Robert Neville
Ja, robot (2004) jako Detektyw Del Spooner
Faceci w czerni II (2002) jako James Darrel Edwards III / Agent J
Bardzo dziki Zachód (1999) jako James T. West
Faceci w czerni (1997) jako James Darrel Edwards III / Agent J
Dzień Niepodległości (1996) jako Kapitan Steven Hiller
Wczytywanie...