Komiksy

Po bardzo bogatym grudniu wydawnictwo Egmont postanowiło styczeń uczynić trochę skromniejszym pod względem premier. W tym miesiącu ukaże się 14 nowych komiksów – oczywiście nie brakuje wśród nich ciekawie się zapowiadających tytułów i kontynuacji świetnych serii. Wśród nich są:

Egmont
  • "Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią" – komiks z serii Klasyka Marvela z duetem Spider-Mana i Czarnej Kotki oraz gościnnym występem Daredevila i Nightcrawlera
  • "Moon Knight – Z martwych" - 1. tom jednego z najlepszych komiksów Marvel Now obok tytułów z "Miss Marvel" i "Hawkeye'a"
  • "Kaznodzieja, tom 3" – trzecia część z sześciu zbiorczego wydania "Kaznodziei"
Komiksy

40-lecie Thorgala!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

Najbardziej popularna komiksowa seria fantasy w Polsce i jedna z najsłynniejszych w Europie liczy sobie już 40 lat! Egmont obchodzi okrągły jubileusz opublikowania pierwszej przygody Thorgala. Z tej okazji już 7. grudnia br. ukaże się specjalny album „Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat”.

Thorgal

Celebrowanie rocznicy pojawienia się Gwiezdnego Dziecka uświetniają również kolejne tomy komiksów w seriach pobocznych Kriss de Valnor „Góra czasu” i Młodzieńcze lata „Slivia”. Fani słynnej wikińskiej sagi nie mogą tego przegapić!

SEVEN: The Days Long Gone

Polskie produkcje zyskują ostatnio coraz więcej w oczach fanów gier RPG na całym świecie. Czy do elitarnego grona dołączy także "Seven: The Days Long Gone"? Dziś oficjalna premiera, więc mamy już pierwsze recenzje tego tytułu. Czyżby kolejny hit znad Wisły?

seven: the days long gone

Chociaż mamy do czynienia z pierwszą grą studia Fool's Theory, to studio tworzą byli pracownicy CD Projekt Red. Nie może być mowy o żółtodziobach, którzy postanowili przenieść nas do świata na skraju upadku. Czy warto poznać Teriela i zapłacić 112,4 PLN za klucz na platformie Steam? Cóż, tytuł ten nie jest pozbawiony wad, ale pierwsze recenzje są dość optymistyczne.

Komiksy
green arrow: śmierć i życie olivera queena

Bum na superbohaterów w ostatnich latach nie tylko spowodował śmiałe, choć nie zawsze udane, łączenie zamaskowanych postaci w grupy jak w przypadku Avengers czy Ligi Sprawiedliwości, lecz pozwolił także zabłysnąć herosom mało znanym szerszej publice. Do ich grona należy bohater tego tekstu, Green Arrow.

Green Arrow nie miał dotąd szczególnego szczęścia w Polsce. Na rynek nie trafiało zbyt wiele pozycji z jego udziałem, a bohater musiał uznać wyższość innych pupili publiczności. Kolejne sukcesy superbohaterskiego kina sprawiły jednak, że Oliver Queen wraz ze swoim zamaskowanym alter ego doczekał się serialu, który zaskarbił sobie przychylność widzów. Fani komiksów dostają zaś oddzielną serię w ramach DC Odrodzenie poświęconą tej postaci. Czy warto się nią zainteresować?

Z ulic Seattle znikają kobiety i dzieci, w większości przypadków bezdomne. Śledztwo w tej sprawie rozpoczyna Green Arrow, lecz z nieoczekiwanym wsparciem przybędzie mu Black Canary.

Początek albumu jednocześnie ciekawi, jak i odstrasza szablonowością historii. Z jednej strony mamy okazję zapoznać się z paroma mocnymi scenami, z drugiej – już na wstępie – scenarzysta Benjamin Percy częstuje nas kilkoma patetycznymi wypowiedziami bohaterów.

Wczytywanie...