Filmy fantastyczne

Legendarny kapitan Jack Sparrow nie ma ostatnio najlepszej passy. Aktor od czasów zakończenia genialnej trylogii "Piratów z Karaibów", choć wciąż zalicza się do grupki najbardziej kasowych artystów Hollywood, jakby stracił dar angażowania się w dobre projekty. Drobiazgowa analiza filmografii Deppa nie pozostawia żadnych złudzeń, a doskonałym potwierdzeniem tego stanu rzeczy są dwa ostatnie tytuły. "Mroczne cienie" są uznawane przez fanów Tima Burtona za jedną z najgorszych jego produkcji, natomiast "Jeździec znikąd" okazał się totalną klapą finansową – tak bolesną dla Disneya, że aż zdecydował się on odłożyć do zakurzonej szuflady plany piątej części pirackiej serii.

johhny depp, transcendencja

Nie da się ukryć, że Depp ostatnio za bardzo pajacuje (albo dostaje takie role) i ucieka w schemat Raoula Duke'a oraz Jacka Sparrowa. Chyba każdy był pod wrażeniem jego ekstraordynaryjnej gestykulacji i mimiki, ale po tylu latach jesteśmy nimi zwyczajnie zmęczeni. Choć "Transcendencja" nie zapowiada się zbyt górnolotnie (delikatnie powiedziane) i raczej nie poprawi kiepskiej passy aktora, to cieszy przynajmniej fakt, że Johnny stara się wyjść z pułapki utartych ram. Krok po kroczku, hę?

The Banner Saga

Turowy RPG, osadzony w świecie fantasy natchnionym duchem mitologii skandynawskiej, stał się źródłem inspiracja dla znanej z takich przedsięwzięć Malukah. Utwór wykonała wspólnie z Taylor Davis. Połączenie śpiewu z grą skrzypiec i mitologiczną tematyką dało moim zdaniem całkiem "klimatyczny" kawałek.

banner saga, stoic studio

Najlepiej sami oceńcie, wideo znajdziecie w rozszerzonej treści newsa.

PS. Jak niżej wspomniał "mark151", "The Banner Saga Medley" jest połączeniem dwóch utworów pochodzących z soundtracku "The Banner Saga: Huddled in the Shadow". Dzięki za uwagę.
Pillars of Eternity

W 72. aktualizacji (co jak co, ale Obsidiani dbają o komunikację z fanami) przybliżono datę wydania gry – ukaże się zimą 2014 roku. Poślizg jest naprawdę spory – pierwotnie planowano premierę na wiosnę – niemniej jak pisałem ostatnio, jeśli opóźnienie przełoży się na jakoś "Eternity", będę ostatnią osobą, która ciśnie za to gromy w producentów.

pillars of eternity, logo

Twórcy dość wyraźnie zaznaczyli po licznych dyskusjach na forum "Pillars of Eternity", że nie będą już rozbudowywali gry o nowe pomysły, ani wyznaczali sobie na tym etapie dodatkowych celów. Powód jest prosty – zawartość gry jest już i tak olbrzymia, dlatego też swoje wysiłki wolą skupić na jej dopracowaniu niż sztucznym rozdmuchiwaniu.

WildStar

Tak gwoli wyjaśnienia, bo niestety jakoś przez ostatnie miesiące (no dobra, dobra... może nawet lata!) ten temat na umykał. Nie znaczy to jednak, że nie wiemy, co w trawie piszczy i jesteśmy ślepi jak gimnazjalista pod dwudniowej libacji specyfików ze skrytki wujka-bimbrownika.

wildstar

Choć Carbine Studios definitywnie nie posiada tak wyrafinowanej i bogatej kampanii marketingowej jak twory Blizzarda, BioWare czy ZeniMax Online, absolutnie nie znaczy to, że "WildStar" jest skazany na pożarcie. Koreańczycy z NCSoft należą do elitarnej grupy szczwanych lisów wydawniczych i po druzgoczącej porażce wielu, zdawałoby się przyszłościowych, projektów (takich jak "Tabula Rasa" czy "City of Heroes"), nie wyłożyliby kasy na przeciętnego kota w worku. Twórcy baśniowego MMORPG może nie wychylają się ze swoją pracą tak mocno jak konkurencja, lecz zbierają mnóstwo pozytywnych opinii o swojej grze od testerów – czego akurat nie mogą powiedzieć jej rywale – a to znakomity sygnał.

Kingdom Come: Deliverance

Kiedy Kingdom Come: Deliverance trafił na Kickstartera, zyskał w branży gier spore zainteresowanie. Może to dlatego, że pomysł stworzenia cRPG-a w historycznych realiach, nastawiony na jak najdokładniejszą wierność tamtejszych czasów, jest dość innowacyjny i rzadko spotykany. Poza tym nie można zapomnieć o porównywaniu gry do gigantów wśród gatunku – do "Skyrim", "Dark Souls" czy "Wiedźmina". W każdym razie, decyzja sfinansowania produkcji przez graczy okazała się receptą na sukces.

kingdom come

W chwili gdy piszę te słowa, na Kingdom Come: Deliverance zebrano już ponad 700 tysięcy dolarów od około 22 tysięcy graczy z całego świata. Z tej okazji twórcy postanowili przedstawić ciekawe dane, związane z tym, którzy gracze z poszczególnych krajów zapłacili najwięcej. Jak nietrudno domyślić się z tytułu newsa, Polacy dużo na "Kingdom Come: Deliverance" nie wyłożyli.

Lords of the Fallen

Choć polska odpowiedź na serię "Dark Souls" zapowiada się więcej niż obiecująco, to do niedawna produkcję skrywała gęsta zasłona milczenia i tajemnicy. Ciężko ocenić, czy warto odkładać ciężko zarobione pieniądze na grę, gdy nie widziało się jej tak naprawdę w akcji – same obietnice, relacje dziennikarskie oraz obrazki, to jednak za mało. Wiele negatywnych doświadczeń nauczyło nas zdrowego sceptycyzmu do branżowych nowinek.

lords of the fallen, ci games

Dlatego cieszy, że CI Games postanowiło w końcu odkryć część kart i zaprezentować publice pierwszy fragment rozgrywki z "Lords of the Fallen". Oczywiście, na pierwszy ogień nie mogło pójść nic innego jak walka wręcz, która będzie solą tej gry.

Filmy fantastyczne

Pamiętacie moją z Wiktulem, pełną "ochów i achów" recenzję "Man of Steel"? Cóż, wychodzi na to, że należymy do tego nielicznego grona (ale z nami jest choćby Angry Joe czy ciut mniej znany – "Kur, który kleknął przed Zodem") fanów, którym nie przeszkadza to, co uczynił supermanowi Zack Snyder.

superman, man of steel, człowiek ze stali

A potęga sił ciemności rośnie – zgodnie z daną obietnicą, wideobloger Ichabod, postanowił w półgodzinnym materiale udowodnić, że film Snydera jest po prostu głupi. Dokładnie – głupi.

RPGi tekstowe

"Diadem" to z założenia prosta gra fabularna, mająca wprowadzić gracza w hobby bez przytłaczania mechaniką. To klasyczne fantasy z magią, smokami, elfami, krasnoludami itd. Mechanika oparta jest na ośmiu głównych cechach, które są wyrażane za pomocą kości – od najniższej czterościennej i w górę – k6, k8, k10 itp. Dla przykładu – wojownik uderzający w kogoś mieczem, "używa" cechy walki rzucając kością dziesięciościenną, tak aby przebić stopień trudności określony przez mg. Odbywa się to kosztem woli, za którą u niego odpowiada kość czterościenna.

diadem, rpg

System jest autorską mechaniką oraz światem Andrzeja Rylskiego i, co przykuło moją uwagę, ma zostać wydany za pieniądze uzyskane metodą crowdfundingową.

Batman: Arkham Origins

Obiecanki cacanki, czyli łatka do Batmana

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeżeli jesteś jednym z pechowych graczy oczekujących nowej łatki do produkcji Batman: Arkham Origins, to niestety srogo się zawiedziesz. Przedstawiciel firmy Warner Bros. Interactive Entertainment zamieścił na oficjalnym forum gry informację, w której napisał o najbliższych planach dotyczących Batmana. Jak już zapewne się domyślacie, w żadnym wypadku nie jest to łatanie tak zwanych "drobnych usterek".

batman: arkham origins, batman
Wczytywanie...