Inne
sopa, stop online piracy act, cenzurowanie internetu, cenzura, gameexe

Dzisiaj wszyscy użytkownicy GameExe mogli by być nieprzyjemnie zaskoczeni. Osiemnasty stycznia to dzień międzynarodowego protestu przeciw SOPA – Stop Online Piracy Act, projektu ustawy złożonego w amerykańskim kongresie, dającej prawo: "Departamentowi Sprawiedliwości USA i właścicielom praw autorskich na wnoszenie wniosków o nakaz sądowy przeciwko właścicielom stron internetowych, oskarżonym o łamanie lub pozwalanie na łamanie praw autorskich." Co to oznacza? Każda strona www, na której znajduje się niewłaściwie opisane zdjęcie, link do czyjegoś materiału na YT czy cokolwiek, co budzi wątpliwości w świetle praw autorskich, może zostać zamknięta przez sąd i usunięta z sieci, a jej właściciel ukarany. Z tego powodu dzisiaj serwisy protestują – zamknięta będzie nawet Wikipedia.

Kingdoms of Amalur: Reckoning
kingdoms of amalur: reckoning

Jak obiecali, tak zrobili. Wersja demonstracyjna „Kingdoms of Amalur: Reckoning” zawitała do czeluści sieciowych. Serwery Electronic Arts już wyczekują grup niecierpliwych pasjonatów, pragnących sprawdzić, ile prawdy jest w zapowiedziach ambitnego 38 Studios.

Niestety, jak można było przewidzieć, wspomnianą próbkę da się jedynie pobrać za pośrednictwem platformy Origin, co prowadzi do niebywale odkrywczej konkluzji, opierającej się na fakcie, że pełna wersja również będzie wymagała połączenia z kontrowersyjnym programem. Zapewne wielu graczy w tym momencie stoi przed iście hamletowskim dylematem – zainstalować system albo zweryfikować swoje plany i zrezygnować z zakupu dwóch najgorętszych premier tego kwartału. Hej, nikt nie mówił, że 2012 rok będzie należał do najłatwiejszych!

Ech… wnioskuję, że w zgodzie z filozofią Borg, opór jest daremny i każdy kiedyś zostanie zasymilowany, podobnie było w końcu ze Steamworks. Jak mówi stara maksyma – jeśli nie możesz kogoś pokonać, to dołącz do niego.

TERA: The Exiled Realm of Arborea

Niemiecki wydawca nadchodzącej gry MMO TERA ujawnił datę pojawienia się gry na rynku europejskim. Zgodnie z zapowiedziami, w koreański tytuł zagramy już na wiosnę tego roku.

tera

TERA otworzy swoje podwoje 3 maja. Data premiery jest jednakowa dla całego obszaru Europy, przy czym gra zadebiutuje w trzech językach: francuskim, angielskim i niemieckim. Frogster skupi się na sprzedaży cyfrowej, podczas gdy tradycyjna sprzedaż pudełkowa przypadła koncernowi Ubisoft.

Przygotowano także nową witrynę internetową gry, chociaż na chwilę obecną strona dostępna pod tym adresem jeszcze nie działa.

Star Trek Online

Począwszy od dziś, Star Trek Online przechodzi na coraz popularniejszy system Free-To-Play. Oznacza to, że do zabawy nie musimy już uiszczać co miesiąc abonamentu.

star trek online

Zapowiedzi przejścia gry na system rezygnacji z abonamentu nie okazały się być jedynie obietnicami. Od dziś gra w Star Trek Online jest możliwa bez potrzeby opłacania abonamentu. Co jednak z tymi, którzy do tej pory wspierali dzieło Cryptic? Będą otrzymywać każdego miesiąca 400 Cryptic Points (waluta w grze), którą będą mogli zużyć m.in w celu przyspieszenia rozwoju postaci. Punkty nie będą jednak przyznawane na początku każdego miesiąca, lecz począwszy od dnia wykupienia specjalnego konta.

Chociaż znika abonament, to pozostają konta typu Gold. W przeciwieństwie do tych darmowych, nie będą miały limitowanego wyboru postaci czy miejsca w ekwipunku. Mówiąc inaczej – wzorem chociażby takiego Age of Conan możemy się bawić za darmo, ale należy liczyć się z tym, że napotkamy kilka ograniczeń. Za ich odblokowanie będziemy musieli już zapłacić.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie głównej gry.

Filmy fantastyczne

Battleship – nowy plakat

Dodał: , · Komentarzy: 4

Możemy już podziwiać nowy plakat reklamujący nadchodzącą superprodukcję Battleship: Bitwa o Ziemię.

battleship

Film opierać się ma na popularnej grze "w statki" firmy Hasbro, której nieoficjalną wersję rozgrywał chyba każdy. W wersji na dużym ekranie zobaczymy inwazję rasy obcych, którzy nagle pojawiają się w oceanie i rozpoczynają swoją misję podbicia Ziemi.

Możemy spodziewać się wielu widowiskowych scen, przygotowanych przez jednocześnie reżysera i producenta filmu, Petera Berga, który dał o sobie poznać przy okazji Hanckoka. Efekty to jednak nie wszystko, dlatego w filmie ujrzymy m.in Taylora Kitscha, Brooklyn Decker, Alexandera Skarsgarda (tak, to ten z Czystej krwi), Rihannę (znów to "ta Rihanna") oraz Liama Neesona w roli admirała Shane'a.

Za oceanem film zadebiutuje 18 kwietnia. Polscy fani będą musieli poczekać do 20 kwietnia.

Star Wars

W kioskach i salonach prasowych można już rozglądać się za styczniowym numerem Star Wars Komiks. Ponownie do przeczytania dostajemy trzy historie.

star wars komiks

Bohaterem pierwszej z nich jest Durge, który szerszej publiczności pokazał się w jednym z poprzednich numerów (9/2011). Ten łowca nagród pochodzi z długowiecznej rasy Den'Gai. W chwili rozpoczęcia przygody Prototype ma nieco ponad pięćset lat i czeka go jeszcze wiele, nim ujrzy swojego zabójcę – Anakina Skywalkera. Zarówno za scenariusz, jak i rysunku, odpowiada Robert E. Barnes.

Kolejna historia, nosząca nazwę Ślepy zaułek, rozgrywa się 16 miesięcy po wybuchu wojny klonów. Głównym bohaterem opowieści jest Beil Organa – senator reprezentujący planetę Alderaan. Wraz ze swoją żoną, będącą królową wspomnianej planety, zostaje rodzicem. Chodziać królewska para sama nie może mieć dzieci, to przypada im w udziale wychowanie maleńkiej Lei. Właśnie dzięki rodzicom wkrótce dziewczynka będzie znana jako księżniczka Leia. Scenariusz historii przygotował John Ostrandera rysunki Brandon Badeaux. Za tusz odpowiada tusz Armando Durruthy, zaś kolory nadał Brad Anderson.

Ktoś jeszcze nawiązuje do wypowiedzi Yody w Imperium kontratakuje. Wtedy też wiekowy mistrz Jedi mówi, że Luke jest ostatnią nadzieją zakonu. Tym kimś jeszcze jest Leia, która w komiksie pojawia się już w czasach Nowej Republiki, w siedem lat od zwycięstwa Rebelii nad złowrogim Imperium. Luke odnawia Zakon Jedi, podczas gdy Leia, wówczas od trzech lat żona Hana Solo, musi zająć się swoimi sprawami. Scenariusz tej historii przygotował Jason Hall, rysunki są autorstwa Johna McCrea a kolory całości nadała Giulua Brusco.

Za 48 stron styczniowego numeru przyjdzie nam zapłacić 6,50 PLN.

Dungeons&Dragons

Dziś do sprzedaży trafia kolejny, już czwarty, tom książki Cold Steel and Secrets autorstwa Rosemary Jones.

cold steel and secrets

Pisarka postawiła sobie za cel stworzenie pełnoprawnej historii, pełnej zwrotów akcji i przeplatających się wątków. Ponownie głównym bohaterem czwartego tomu będzie Rucas Sarfael, który otrzymał zadanie zbadania celów rebeliantów, na czele których stoi piękna Elyne. Z poprzednich tomów wiemy, że buntownicy weszli w posiadanie legendarnej Korony Neverwinter.

Właśnie do Klejnotu Północy wybiera się Rucas, który podąża tropem, by tym samym odkryć intrygę związaną z poczynaniami tamtejszego lorda.

Książka stanowi kolejny punkt akcji marketingowej obracającej się wobec tematu Neverwinter. Więcej informacji o czwartym tomie Cold Steel and Secret znajdziecie pod tym adresem.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

CD Projekt RED ewidentnie nie ma szczęścia do konsolowych projektów. Najpierw była wpadka z „Powrotem Białego Wilka”, gdzie ponoć francuska firma WideScreen Games nie sprostała wysokim wymaganiom Polaków i zawalała większość terminów dostarczania kolejnych części kodu. Teraz ta niepotrzebna draka z THQ i Namco Bandai o prawa do dystrybucji „Wiedźmina 2” na Xbox 360 w Europie Zachodniej, Azji oraz Ameryce. Między innymi przez tego typu perturbację premiera gry została przesunięta z jesieni 2011 na pierwszy kwartał 2012 roku.

wiedźmin 2

Wszystko wskazuje jednak na to, że panowie wyszli z pewnego dołka (w końcu doszło do ugody w kwestii wydawniczej) i mogą w stu procentach skupić się na finalnym dopięciu tego projektu. Jednym z dobrych znaków jest ciekawa zapowiedź, jaka znalazła się na łamach najnowszego numeru czasopisma „Game Informer”. Zdradza ona kilka interesujących faktów na temat tej produkcji i nieśmiało wskazuje jej przybliżony termin premiery.

Gra o tron

Peter Dinklage zgarnia „Złoty Glob”

Dodał: , · Komentarzy: 5

W końcu kieszenie Lannisterów są wyjątkowo głębokie i żaden człek o zdrowych zmysłach nie chciałby obrazić wielkiego lorda Tywina. Jednakowoż nikt raczej nie potrafi podważyć tego, że Peter Dinklage zgarnął statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu lub filmie telewizyjnym, głównie dzięki swemu nieprzeciętnemu talentowi, który wręcz eksplodował w ekranizacji prozy George’a R. R. Martina.

peter dinklage, złoty glob, gra o tron

Oczywiście, nagroda ze wszech miar zasłużona – inny werdykt odebrałbym raczej z niesmakiem i potraktowałbym jako policzek, mimo że konkurentami cynicznego Tyriona byli aktorzy z najwyższej światowej półki (Guy Pearce czy Tim Robbins). Wspomniane wyróżnienie ma słodki smak również dlatego, iż jest ono kolejną cegiełką prowadzącą do przełamania krzywdzącego stereotypu fantastyki jako infantylnego i ograniczonego gatunku, trawionego przez odwieczny schematyzm. To także dobry impuls, mogący skłonić oszczędnych producentów do inwestycji w kolejne ekranizacje naszych ulubionych powieści – jestem przekonany, że każdy z nas potrafi w tym momencie wymienić dwie-trzy pozycje, które poradziłby sobie równie dobrze na małym ekranie. „Gra o tron” dobitnie ukazuje, że tkwi tutaj niewyobrażalny potencjał, jaki od lat był zwyczajnie niewykorzystywany.

Szkoda tylko, że produkcja stacji HBO nie zdobyła statuetki za najlepszy serial dramatyczny (tę zgarnął „Homeland”), ale co się odwlecze, to nie uciecze. Jeżeli twórcy utrzymają wysoką formę, jaką zaprezentowali w poprzednim sezonie, to nie ulega wątpliwości, że za rok „Gra o tron” będzie dzielić i rządzić, jak na prawdziwą szlachtę przystało.

Wczytywanie...