RaiderZ

Frogster sprowadza RaiderZ do Europy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Berliński wydawca gier sieciowych Frogster już w przyszłym roku zachęci wszystkich nieustraszonych poszukiwaczy przygód do walki w świecie RaiderZ – nowego, darmowego tytułu MMO stworzonego przez MAIET Entertainment. Teaser, w którym gigantyczny smok Sorena zostaje wyrwany z głębokiego snu przez grupę śmiałków, pozwala już teraz po raz pierwszy spojrzeć na to porywające, pełne akcji MMO.

Deus Ex: Bunt Ludzkości
deus ex: bunt ludzkości, soundtrack, michael mccan

Każdy, kto choć na chwilę zanurzył się w nieprzyjaznym świecie „Deus Ex: Bunt Ludzkości”, szczerze przytaknie, że przygody Adama Jensena były pełne od gęstej cyberpunkowej atmosfery, która okazała się wykwintną ucztą dla pasjonatów futurystycznych klimatów. Nie ulega wątpliwości, iż na taki stan rzeczy musiało zapracować wiele elementów, jak nieprzeciętna intryga czy urokliwe scenerie, lecz jeden aspekt wybija się dość znacząco w tej zacnej grupie. Oczywiście, mowa tutaj o oprawie muzycznej autorstwa Michaela McCanna – prawdziwym dziele sztuki. Pozwolę sobie na akt stuprocentowego narcyzmu i zacytuje fragment swojej recenzji, gdzie odnoszę się do kunsztu kompozytora:

„Kawałków stworzonych z myślą o „Buncie Ludzkości” nie powstydziłby się sam mistrz Vangelis i sprawiają wrażenie, jakby Eidos Montreal tworzył lokacje oraz poszczególne sceny z myślą o tych utworach, a nie na odwrót. Ta muzyka działa na wszystkie zmysły. Przemierzając ciemne korytarze klubu „Gniazdo” wyczuwasz duszną atmosferę, czujne spojrzenia członków kartelu, dym papierosowy i smak taniej whiskey. Z kolei podczas potyczek muzyka umiejętnie zwiększa adrenalinę i uruchamia nasze uśpione instynkty przetrwania. Kiedy nie myślisz nad sposobem pokonania danego bossa, a zamykasz oczy i delektujesz się nad wyśmienitym kawałkiem wylewającym się z głośników, to wiesz, że kompozytor stworzył coś wiekopomnego.”

Zdania nie zmieniłem do dziś, dlatego też cieszy mnie niezmiernie, że już 15 listopada do sprzedaży trafi oficjalny soundtrack z „Deus Ex: Bunt Ludzkości”.

Game Exe

Dziesiąte Urodziny Fallout Corner!

Dodał: , · Komentarzy: 2
fc, fallout corner, fallout 3, 10 urodziny

Serwis Fallout Corner (FC) to jedna z legend polskiej sceny Fallouta, z którą wiąże się wiele ciekawych historii – zarówno wzniosłych, jak i takich, które miały dramatyczny przebieg. W dniu dzisiejszym przychodzi mi poinformować o... nie, nie o jego zamknięciu, bando pesymistów i czarnowidzów! FC świętuje swoje dziesiąte urodziny, a wczoraj z ich okazji ogłosiło konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz Fallouta 3. Zadanie konkursowe jest dosyć zabawne i nietypowe:

Na niektórych podstronach Fallout Corner znajdują się słowa zaznaczone czerwonym kolorem. Waszym zdaniem jest je odnaleźć. Nie powiemy Wam ile ich jest. Sami musicie się domyślić. Pewnie zapytacie, skąd macie wiedzieć, że znaleźliście wszystkie słowa. Tutaj zaczyna się druga część zadania. Pierwsze litery znalezionych przez Was słów, utworzą jedno kolejne słowo, które jest hasłem. Jest to słowo tak charakterystyczne, że na pewno będziecie wiedzieli, kiedy uzbieracie wszystkie potrzebne podpowiedzi, a nawet ilu z nich jeszcze Wam brakuje.

Jak widać, czeka was zabawa w detektywa. My tymczasem składamy Cornerowi serdeczne życzenia, kolejnych dziesięciu lat na pustkowiach i dużo, naprawdę dużo grzybów atomowych!

Wszelkie informacje na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Konwenty

Garść falkonowych wieści #7

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

konwent, lublin, falkon 2011, 10-13 lispotada, plakaty falkonu, blessy, konkursy

Mamy dla Was kolejną garść falkonowych newsów.

Z dumą prezentujemy Wam plakat Falkonu, na którym znajdziecie wszystkie falkonowe bóstwa!

Powiększyła się lista sponsorów i patronów Falkonu, dołączyły do nich m. in.: Mass Effect 3, Rebel, Solaris i inni. W związku z tym powiększa się również pula nagród do Falkonowych konkursów, spośród których będziecie mogli wybierać do woli, a to za sprawą waluty konwentowej, tzw. Blessów. W tym miejscu przypominamy o trwających zgłoszeniach do konkursu na najlepszy strój, w którym również będzie do wygrania wiele atrakcyjnych nagród!

Znane są także kolejne wieczorne atrakcje: w piątek zapraszamy na szalone improwizacyjne show grupy No Potatoes, natomiast w sobotę w muzyczną wędrówkę po mroźnej Skandynawii, Zielonej Wyspie i słowiańskich rubieżach z zespołem prawą Black Velvet Band. W programie Falkonu w tym roku pojawiły się dwie zupełnie nowe propozycje: blok warsztatów oraz kącik dziecięcy – które być może na stałe zagoszczą na Falkonie. Pełny program opublikujemy na stronie już niebawem!

Na koniec wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy oraz informacją o noclegach i niepełnoletnich uczestnikach Falkonu.

Do usłyszenia wkrótce!

The Elder Scrolls V: Skyrim

[Zwiastun] Za kulisami „Skyrim”

Dodał: , · Komentarzy: 5

Do premiery „Skyrim” pozostało już tylko dziesięć dni. Osobiście mocno niepokoję się o jakość najnowszej części „The Elder Scrolls”, zważywszy na całkowite pominięcie aspektów związanych z komputerowymi grami fabularnymi podczas kampanii promocyjnej (rozumiem, że ciężko jest zaprezentować system dialogowy w emocjonującym zwiastunie, ale na targowych pokazach powinni jednak dogłębnie omówić tę opcję) oraz sprowadzenie smoka do roli przeciętnej bestii (jeden z nielicznych elementów, który odróżniał te uniwersum od typowego świata fantasy). Mam szczerą nadzieję, że to tylko chore obawy sceptycznego gracza, i gdy przyjdzie czas wystawienia odpowiedniej laurki, moje lęki zostaną całkowicie rozwiane.

Nikt nie ma jednak wątpliwości, że ten tytuł będzie kasowym hitem i spokojnie przebije wynik poprzedniej części (dla przypomnienia, w ciągu trzech tygodni „Oblivion” sprzedał się w liczbie 1,7 mln kopii). Patrząc na tego typu reakcje pasjonatów, to raczej pewne.

skyrim

Jeżeli nie macie odpowiednich kontaktów i jesteście uczciwymi konsumentami (konsolowi piraci już przemierzają mroźną prowincję Tamriel), to podobnie jak piszący te słowa, z niecierpliwością czekacie na Święto Niepodległości, gdyż tego dnia do rąk wszystkich zainteresowanych graczy trafią pachnące egzemplarze „Skyrim”. Bethesda stara się nie marnować czasu i mozolnie podsyca wspomnianą atmosferę wyczekiwania różnorakimi materiałami.

Wtorkowy wieczór nie jest tutaj wyjątkiem. Tym razem potentat z Rockville przygotował specjalny zwiastun promujący film „Making of”, który znajdziemy w wydaniu kolekcjonerskim produkcji, a wraz z nim kilka nowych urywków prosto z gry.

Mass Effect 3

„Mass Effect 3” – poznajcie Banshee

Dodał: , · Komentarzy: 1

U nas dzień zadumy i kontemplacji nad ulotnością życia, natomiast po drugiej stronie oceanu komercyjne święto strachu. Choć tradycja jest rzeczą świętą, czasem ciężko nam zrozumieć obce obyczaje (szczęśliwie, nikt mnie nie postawił jeszcze przed wyborem cukierka lub psikusa), a nasze kultury diametralnie odmiennie postrzegają przełom października i listopada, to warto pobuszować w kuluarach branżowych w noc Halloween, gdyż można wtedy odnaleźć rozliczne ciekawostki na temat nadchodzących hitów.

mass effect 3, banshee

Jednym z dobrych przykładów jest specjalny odcinek „BioWare Pulse”, opowiadający o frakcjach i monstrach, jakie spotkamy w „Mass Effect 3”. Oprócz elitarnych zabójców organizacji Cerberus, nasz dziarski komandor spotka się z przerażającymi hybrydami – wytworami plugawych technologii Żniwiarzy. Kanibali, czyli obrzydliwe połączenie Batarian z Ludźmi, mieliśmy okazję podziwiać już wielokrotnie (na rozlicznych screenach czy prezentacji prologu na targach E3) i trudno ukryć fakt, że trochę nam się oni przejadali. Kanadyjczycy chyba to zauważyli i doszli do słusznego wniosku, że nie ma idealniejszego momentu na prezentacje kolejnego tałatajstwa niż święto duchów.

Dlatego też, dziś przyszedł czas na ujawnienie kolejnej heretyckiej mutacji – Banshee. Niegdyś niebiańsko piękna Asari, która rozbudzała zmysły każdego rozumnego gatunku w galaktyce – obecnie przerażające monstrum, wykorzystujące swoje biotyczne moce do uśmiercania dawnych adoratorów. Wielu żołnierzy raportowało, że nic tak nie osłabiało morale galaktycznych obrońców jak przerażający pisk tej abominacji, lamentującej nad utraconym wdziękiem i żądnej ciepłej krwi.

Dragon Age: Początek

W sieci zadebiutował czwarty odcinek serialu internetowego autorstwa Felicii Day i studia BioWare, umieszczonego w fantastycznym świecie Thedas – „Dragon Age: Redemption”.

dragon age: redemption, nyree

Najnowszy epizod skupia się na postaci jednego z najemnych mieczy Saarebasa – Nyree. Za garść miedziaków łupieżczyni decyduje się dołączyć do drużyny Tallis i wyrównać rachunki z Qunari, który postanowił pozostawić ją na pastwę tropicieli. Zainteresowani poznają również kolejny fragment przeszłości elfki, dowiedzą się dlaczego zabójczyni flirtuje z Cairnem oraz jak zakończył się popas w prowincjonalnej oberży przy kufelku lokalnego trunku.

Wczytywanie...