Inne

Gra idealna?

Dodała: , · Komentarzy: 2

Portal Onet.pl opublikował listę gier, które otarły się o ideał gry. W rzeczywistości jest to co prawda raczej przepis na grę doskonałą ze wskazaniem tych tytułów, w których dany element się wyróżniał. A czy waszym zdaniem te gry zasługuję na wyróżnienie? Czy może macie jakiś własnych faworytów?

wow

"Czy niektóre gry zbliżają się do ideału? Oczywiście że tak, ale zawsze znajdzie się jakiś element, który w mniejszym lub większym stopniu popsuje całość. A gdyby tak pozbyć się takich przeszkadzajek i zostawić tylko to, co doskonałe? No to do dzieła. Co zatem zostawiamy?"
- Onet.pl

Tornado 8

Program Tornado 8

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Organizatorzy Tornado 8 udostępnili niedawno pełen Program części konwentowej imprezy. Znalazło się w nim miejsce dla punktów zorganizowanych przez Wydawnictwo Portal, wielu prelekcji, konkursów, pokazów oraz LARP-ów. Pełną rozpiskę znajdziecie tutaj.

Faerun

Wieści z Faerun Game

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Wrót Baldura cieszą się nową karczmą, znacznie większą od poprzedniej, która została zniszczona doszczętnie przez pożar, wywołany prawdopodobnie kulą ognia.

Być może to właśnie wizja ucztowania w nowej gospodzie sprowadziła do miasta sporą grupę drowów, które dały się już we znaki stałym bywalcom przybytku. Bardziej prawdopodobny jest jednak przewrót w Podmroku, który wypędził tę zgraję na powierzchnię. Pewne jest, że Płomienna Pięść już zajmuje się tą kwestią, a i mieszkańcy miasta chętnie pomagają w pozbyciu się niechcianych gości, zachęceni nagrodą za głowę każdego drowa.

Podobno ostateczna bitwa z orkami nastąpi lada moment. Wojska są utrzymywane w stanie najwyższej gotowości, niektórzy szepczą także, ze lady Canderei przybyła do generała Helgeista na tajną naradę w tej sprawie. W wizycie tej miał jej rzekomo towarzyszyć mężczyzna, który bynajmniej nie był jej małżonkiem. Pewnym jest, że lady Reen jako jedyna wywiązuje się z lordowskich obowiązków. Niech miasto będzie wdzięczne bogom, że niedawno powołana lady nie pozostawiła miasta w stanie anarchii.

Orkami nie przejmuje mieszkaniec Kniei Otulisko, który samotnie buduje świątynię Eldath. Podobno kapłan ten, Asterot, poszukuje pomocy nie tylko wśród druidów i wyznawców bogini, potrzebna jest każda pomocna dłoń.

Zapraszamy do Faerun Game!

Wiadomość sporządziła Sazanka (id 49).

Fallout: New Vegas
fallout: new vegas

O „Fallout: New Vegas” na zakończonych targach E3 mówiło się sporo, co dziwić nie powinno, gdyż premiera kolejnej części postapokaliptycznego cyklu jest już za pasem i trzeba skutecznie promować tytuł, kiedy jest jeszcze na to pora. Tajemnicą nie jest, że Bethesda Softworks ma jednych z najlepszych speców od marketingu w branży (gnojówkę sprzedaliby jako ambrozję), więc na brak różnorakich informacji narzekać nie mogliśmy…

Teraz powinienem dojść do jakiejś odkrywczej konkluzji w stylu – „usiądźcie wygodnie na swoich obrotowych krzesełkach, bo przyszedł czas podsumować te wystrzałowe materiały!”. Generalnie taki mój obowiązek jako newsmana tegoż zacnego serwisu, ale… prawda jest taka, że leniwy ze mnie chłopak i mi się nie chcę.

Dlatego też zamiast lansować własną osobę i pocić się nad klawiaturą, tworząc kolejnego sequela „Dziadów”, przekaże pałeczkę bardziej kompetentnej osobie, magistrowi w dziedzinie falloutologii – niejakiemu Łukaszowi Mazurowi, szerzej znanego jako Uqahs. Otóż ten redaktor sojuszniczego Trzynastego Schronu, postanowić podjąć się tego niewdzięcznego zadania i zebrał każdy kawałek informacji o „New Vegas” na E3, w jedną i solidną kupę. 100% konkretów, zero lania wody.

Dlatego też jeżeli szukacie jakichś dodatkowych i frapujących informacji na temat nowego Fallouta, to bez zbędnych ceregieli powinniście się skierować pod ten adres. Gorąco polecam.

Książki fantastyczne

Dzięki uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis mamy dziś dla was kolejną recenzję książki, tym razem "Smoczych Kości". Autorem recenzji jest Rangramil. Korzystając z okazji informuję również o starcie konkursu związanego z tą pozycją – do wygrania 5 egzemplarzy. Zapraszam do czytania recenzji i udziału w konkursie!

smocze kości

Zacznijmy od tego, od czego prawie wszyscy zaczynają książkę – okładki. Muszę przyznać, że jest całkiem ładna, utrzymana w odcieniach brązu i złota, a wszelkie litery, z których składają się tytuł i nazwiska twórców, wytłoczono, więc książkę z przyjemnością bierze się do ręki. Jak w niewielu dziełach, które miałem okazję czytać, grafika jest powiązana z treścią. Patrzę i od razu wiem, że będzie o smokach i morzu.

Trochę gorzej sprawa ma się z tyłu, gdzie też jakiś niezależny publicysta ładuje coś od siebie, podkreślając ciekawe elementy i zdradzając co nieco z fabuły, byle tylko czytelnikowi włączyły się ślinianki. Jest w tym jakiś cel – jak obślinisz książkę w księgarni, musisz ją kupić. Jednak już po kilku stronach lektury dostrzegam spory błąd – mianowicie, przekręcone zostaje imię głównego boga bohatera. Niby nic, nie przekłamuje to fabuły, ale wywołuje refleksję: piszący czytał tę książkę czy tylko o niej słyszał?

Trudno, jakiś gryzipiórek walnął się, to nie przekreśla przecież książki? No nie, ona sama to robi. Z konsternacją przypominam sobie, że już czytałem książki tego tandemu. W końcu Margaret Weis i Tracy Hickman są autorami serii Dragonlance i trylogii Miecz mroku. Doskonale pamiętam, że ci autorzy mieli wielką wyobraźnię i z łatwością porywali mnie tworzonymi przez siebie światami. Niestety nie mogłem tego samego powiedzieć o stylu narracji i fabule. Tak jest i tutaj. "Smocze kości", pierwszy tom z nowego cyklu "Dragonships", przede wszystkim nie powalają akcją. Fakt, jak zwykle dostajemy barwne tło, wypełnione dziesiątkami legend i miejsc z nimi związanych, ale... Dobra, zacznijmy od początku.

Czytaj dalej...

Fable 3

Dzisiejszy dzień zacznę z tzw. „grubej rury”, czyli od roztrząsania niewątpliwego tematu tabu w grach komputerowych i ogólnie rzecz biorąc w branży wirtualnej rozrywki. Oczywiście, mowa tutaj o wszelakich przejawach seksualności, w tym o bardzo kontrowersyjnej kwestii w obecnych czasach – homoseksualizmie.

Zagadnienie to już w tym rzeczywistym świecie, nie za ekranem monitora, wzbudza ożywcze dyskusje i dzieli społeczeństwo. W grach komputerowych, gdzie pokazanie połowy pośladka kosmitki jest równoznaczne z demoralizacją młodzieży i destrukcją niewinnych umysłów, umieszczenie jakichkolwiek elementów związanych z seksem jest decyzją wielce ryzykowną. Procesy sądowe od przewrażliwionych rodziców (bo córka zaszła w ciąże przez te bezeceństwa zawarte w grze!), zakaz sprzedawania gier w pewnych krajach (tutaj trzeba pozdrowić Australię i Niemcy), protesty czy ogólnoświatowy szum w mediach (choć akurat te dwa ostatnie, mogą zostać przekute w znakomitą reklamę). Warto? Wygląda na to, że tak, bo twórcy coraz chętniej i odważniej zabierają się za ten temat. Chyba tego nie unikniemy, w końcu współczesne tytuły starają się jak najrealniej pokazywać prawdziwe związki międzyludzkie, a jednym z ich aspektów jest przecież seks, również pomiędzy osobnikami tej samej płci.

Fable 3Fable 3Fable 3

Serwis vg247 postanowił zapytać Petera Molyneuxa o kwestię małżeństw, seksu i homoseksualizmu w jego najnowszym dziecku – „Fable 3”. Wygląda na to, że jeden z wizjonerów naszej branży stara się przekroczyć kolejną granicę.

Game Exe

Kto wygrał "Starcie Demonów"?

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniu przedwczorajszym zakończył się konkurs, w którym do zgarnięcia był jeden z pięciu egzemplarzy "Starcia Demonów" – dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar – dziś ogłaszamy zwycięzców.

Starcie Demonów

Szczęśliwcami, do których trafi książka, zostają:

  • Agnieszka S. z Białowieży
  • Anna J. z Grajewa
  • Marek G. z Chojnic
  • Patryk M. z Jastrzębia Zdroju
  • Marianna K. z Wieliczki

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Runes of Magic

Arena Warnorken – nowe wyzwanie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

runes of magic, zamek warnorken

Wraz z kolejnym rozszerzeniem, które pojawi się jeszcze w czerwcu, gracze Runes of Magic staną twarzą w twarz ze straszliwymi wyzwaniami, czekającymi na nich w nowej instancji – Arenie Warnorken.

Zamek Warnorken znany jest mieszkańcom Taborei jako miejsce, z którego nie ma powrotu i to nie bez powodu. Arena znajdująca się pod zamkiem służy jako scena okrucieństw zagadkowego Barona Reuena von Jura. To właśnie tutaj wystawia on w krwawych potyczkach naprzeciw sobie gladiatorów i dzikie stwory, dla rozrywki wysoko postawionej publiczności. Gracze mogą wkroczyć do tej wysokopoziomowej instancji w sześcioosobowych drużynach, aby zmierzyć się kolejno z czterema najbardziej niebezpiecznymi mistrzami areny.

Książki fantastyczne

Pan Lodowego Ogrodu i Kłamca do słuchania

Dodała: , · Komentarzy: 0

Dwie książki wydawnictwa Fabryka Słów, Pan Lodowego Ogrodu oraz Kłamca, już teraz dostępne są w formacie audiobooków. Powieści autorstwa Jarosława Grzędowicza i Jakuba Ćwieka czytają Jacek Rozenek ("PLO") oraz Krzysztof Banaszyk ("Kłamca"). Pliki do nabycia w Audiotece a także na stronie audioteka.orange.pl w cenie 28zł i 26zł.

okładka, plookładka, kłamca

Fabryka przy okazji przypomina, że w Audiotece dostępne są także Kroniki Jakuba Wędrowycza do słuchania.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

„Wiedźmin 2” – nowe screeny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z „Wiedźminem 2” na E3 to jest ogólnie dziwna sprawa i ciężko coś o nim pisać. Informacje i materiały serwowane za oceanem, przez bardzo sympatyczną ekipę CD Projekt RED, to dla Jankesów wciąż rzeczy nowe oraz nieznane. Nie dziwią zatem nominacje do najlepszej gry targów w kategoriach najciekawszego tytułu na PC i najlepszego cRPG, przyznane przez renomowany serwis IGN.

Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy Królów

Jednakowoż patrząc na to z polskiej perspektywy, z targów wieje nudą, gdyż każdą sekundę przedstawianej tam prezentacji, znamy od podszewki z Wiosennej Konferencji CD Projekt, która miała miejsce ładnych kilka miesięcy temu. Cóż, takie są już minusy uprzywilejowanej pozycji – nie można być ciągle rozpieszczanym. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na sierpniowe targi Gamescom, gdzie ma się pojawić już prawdziwe mięso w najkrwawszej postaci.

Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy Królów

REDzi nie zapomnieli jednak o nas i w związku z tym, razem z serwisem Gamespot, przyszykowali partię nowych obrazków, które możecie oglądać już w naszej galerii. Szału nie ma, bo lwia część to scenki znane ze wspominanej wcześniej prezentacji, ale spojrzeć nigdy nie zaszkodzi. Tylko Geralt mógłby przestać w końcu bałamucić Triss, niech znajdzie sobie nowy cel…

Wczytywanie...