Mass Effect

Mass Effect: The Movie

Dodał: , · Komentarzy: 6

Dobra, przyznaję, tytuł zmyśliłem. Ale przynajmniej mam do czego zmyślać! Od premiery Mass Effect społeczność graczy spekulowała, czy uniwersum trafi na srebrny ekran. Dzisiaj pojawiały się już sygnały na różnych blogach i serwisach, teraz jednak wypowiedzieli się ci, którzy wiedzą najlepiej, a konkretnie Community Manager BioWare, czyli Chris Priestly.

NIE GAP SIĘ W KAMERĘ, SHEPARD!

Mam tylko nadzieję, że film dotrzyma tempa grom i nie okaże się szmirą. Póki co proponuję poważnie pomyśleć nad doborem aktorów, szczególnie do ról obcych. Zapraszam na forum do dyskusji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkich szczegółów, czyli co na ten temat ma do powiedzenia Chris Priestly, zapraszam do rozwinięcia newsa, gdzie przytaczam jego wypowiedź z forów BioWare, oczywiście w języku polskim.

Dragon 2010

Informacja prasowa

W najbliższy weekend odbędzie się w Lublinie szósta już edycja Konwentu Gier Dragon. Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza, przy ul. Szkolnej 6 zostanie opanowane przez maniaków wszelkiego rodzaju gier. Jeśli gracie w RPG, gry planszowe, karciane, bitewne czy komputerowe to musicie tam być. Motywem przewodnim będą stare, dobre gry komputerowe, takie jak Pac-Man czy Space Invaders. Możecie spodziewać się ciekawych prelekcji, trudnych konkursów i emocjonujących turniejów – oczywiście z atrakcyjnymi nagrodami. Szczególnie polecamy Salę Sarmacką, gdzie będzie można pograć w bitewniaka "Ogniem i mieczem" oraz SGK Veto!

konwent, dragon, lublin

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie konwentu -> Dragon.Konwent.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Inne gry RPG

Informacja prasowa

Z olbrzymią radością ogłaszamy, że podpisaliśmy umowę na wydanie polskiej edycji gry InSpectres, Jareda Sorensena.

Jest to gra fabularna, w której gracze tworzą firmę zajmującą się łapaniem duchów dokładnie tak jak w świetnych filmach z serii Ghostbusters! Obłędny klimat, rewolucyjna mechanika, podręcznik pełen pomysłów!

InSpectres to kolejna perełka w portalowej linii gier Indie. Więcej informacji na stronie wydawnictwa.

Konwenty

Łódzki Fanklub Star Wars organizuje mistrzostwa miasta w Star Wars Miniatures.

Impreza rozpocznie się już 5 czerwca, podczas Portu Gier, w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy R. Traugutta 18. Należy zarezerwować sobie więcej czasu – impreza trwać będzie cyklicznie przez kilka dni. Wstęp na Mistrzostwa Łodzi w Star Wars Miniatures jest darmowy.

Wpisowe dla zawodników wynosi 25 zł. Pieniądze te w całości zostaną przeznaczone na nagrody. Zapisy trwają w godzinach 10:00 – 11.00. Więcej informacji pod tym adresem. W rozszerzeniu newsa dojazd na miejsce, instrukcja wypełniania kartek ze składami oraz oczywiście spis potrzebnych akcesoriów turniejowych.

łódzki fanklub star wars
Guild Wars 2

Druga część wywiadu na ZAM

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach zam.com pojawiła się druga część wywiadu z twórcami drugiej części Guild Wars.

Jest to druga część zapis rozmowy w siedzibie ANet. Pojawiają się w nim pytania o udźwiękowienie gry – jak wiadomo, w pierwszej części Guild Wars dialogów mogliśmy posłuchać jedynie w trakcie przerywników filmowych, podczas gdy w czasie gry natykaliśmy się jedynie na kolejne ramki z tekstami.

guild wars 2guild wars 2

To jednak nie jedyny temat poruszony w tej części wywiadu. Redaktorowi ZAM w końcu udało się "wyciągnąć" trochę informacji o Sylvari – nowej rasie, która pojawi się wraz z premierą Guild Wars 2. Przypominają elfy, tak jak one będąc silnie związane z naturą. Powstały z wielkiego i starego drzewa, które pojawiło się w filmiku kończącym Eye of the North.

Na koniec kilka słów odnośnie opowiadania historii w grze. Chodzi przede wszystkim o dynamiczne wydarzenia. Przeczytamy m.in, iż fabuła zostanie podzielona na małe części, aby nie trzeba było siedzieć cale dnie przed monitorem w obawie przed przegapieniem ważnego wydarzenia.

Zainteresowanych zapraszam pod ten adres. Tekst w języku angielskim. Wkrótce na guildwars.pl ma się pojawić polskie tłumaczenie.

Game Exe
zimowy monarcha

Szanowni czytelnicy! Pragnę uroczyście zachęcić Was do wzięcia udziału w nowym konkursie, który wraz z tą chwilą pojawił się na GameExe. Bawić się warto, bowiem w puli nagród, dzięki uprzejmości Instytutu Wydawniczego Erica, na największych szczęśliwców czeka sześć egzemplarzy książki pt. "Zimowy Monarcha". Czy to ciekawa lektura? Nie zastanawiajcie się, odpowiedź znajdziecie w opublikowanej kilka dni temu recenzji. Gorąco polecam i szczęścia życzę!

Książki fantastyczne

Nagrody i plany Stephena Kinga

Dodał: , · Komentarzy: 0

Trzy dni temu sławny pisarz pojawił się na Corocznym Rozdaniu Nagród Biblioteki Los Angeles, na którym uhonorowano go nagrodą za nieoceniony wkład w rozwój literatury. Pan King, we właściwym sobie stylu, ocenił statuetkę jako nadającą się kształtem na wspaniałe narzędzie mordu.

stephen king
Filmy fantastyczne

Już niedługo, bo w lipcu, na ekrany kin wejdzie kolejny film o Predatorach w reżyserii Roberta Rodrigueza. Człowiek ten zatrudnił ciekawą obsadę i jedno jest pewne – nie będziemy się nudzić. Oficjalny zwiastun nastraja naprawdę optymistycznie.

Tymczasem w oczekiwaniu na ten film, możemy wam zaprezentować fanowską pracę Alexa Popova o wdzięcznej nazwie Alien versus Predator: Redemption. Interesujący jest fakt, że człowiek ten był jednocześnie reżyserem, scenarzystą, montażystą, dźwiękowcem, itd. Zrobienie tego ponad dwudziestominutowego filmiku zajęło mu aż dwa lata, ale budżet wyniósł jedyne... 500 dolarów. A efekt jest naprawdę powalający. Co by was dłużej nie zanudzać:

Plik wideo nie jest już dostępny.

Całość jest w języku angielskim, jednakże niewiele mówią, więc każdy może spokojnie obejrzeć filmik.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Spellhold Studios ostatnio znów się ożywiło. Pojawiły się nowe wersje modow dla sagi o Dziecku Bhaala.

Na początek aTweaks v3.1. Krótkie przypomnienie – modyfikacja ta stawia sobie za cel ulepszenie rozgrywki w całej sadze – działa więc nie tylko w obu oficjalnych częściach (z dodatkami), ale i w (Easy)Tutu oraz Baldur’s Gate Trilogy (BGT). W tym celu pojawiają się nowe klasy, rasy, zaklęcia czy przeciwnicy. Prócz tego oczywiście kilka mniejszych poprawek. Nowa wersja wprowadza także moce Bhaala dla postaci w Baldur's Gate I. Więcej o mocach Bhaala przeczytasz na forum.

Przydatne adresy:

Wczytywanie...