Game Exe

Wygodnym żyje się lepiej, dlatego też postanowiłem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i poinformować was o dwóch (a może trzech?) kwestiach w jednym newsie. Po pierwsze, przedstawiam Wam wyniki ostatniej ankiety, w której to zadaliśmy następujące pytanie: "Na jakiej konsoli najchętniej pogrywasz?".

ankieta

Ku naszemu zadowoleniu, lwia część głosujących postawiła sprawę całkiem jasno, twierdząc, że ich jedyną miłością są stare, dobre PCty i nie zdradzają ich z żadną z wymienionych w ankiecie konsoli. Spośród tych, którzy decydują się na tak zuchwałe kroki, zdecydowanie największą sympatię wywołuje Xbox360. Tak trzymać!

Po drugie, skoro poprzednia ankieta przechodzi już do historii, czas przedstawić nową. Tym razem podchwytliwie pytamy: "Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?" Mimo niecnych uśmiechów, które pewnie pojawiły się w tej chwili na twarzach części z was, jesteśmy zmuszeni ograniczyć ilość odpowiedzi dostępnych do wybrania. Liczymy na potężną frekwencję, nie zawiedźcie nas. ;)

Ostatnia wiadomość tyczy się naszego forum. Powstało tam dziś oddzielne subforum poświęcone książkom fantastycznym, jako odpowiedź na coraz większe zainteresowanie naszych użytkowników właśnie tym aspektem GameExe. Wszystkich, którzy lubią czytać i potem dyskutować o tym, co myślą na temat poszczególnych pozycji, zachęcamy do rejestracji na forum i aktywnego uczestnictwa w życiu portalu!

Dungeons&Dragons

Chessenta w Dungeonie #178

Dodał: , · Komentarzy: 0
chessenta, dungeons

W 178 numerze płatnego miesięcznika Dungeon przeczytamy artykuł Briana R. Jamesa dotyczący Chessenty – krainy wielkich wojowników, którzy zostają przywódcami swoich społeczności.

Na obszarze tym niegdyś znajdowało się wielkie imperium, którym rządził wielki wódz Tchazzar. Po jego zniknięciu jego państwo rozpadło się na wiele niezależnych miast, usilnie ze sobą walczących. W czasie Spellplague obszar ten także spotkały znaczne zniszczenia. Kawałki Abeiru zniszczyły wiele miast, choć wciąż pozostały dawne osiedla, którym udało się uniknąć smutnego losu. Całe połacie ziemi osunęły się do Podmroku, uwalniając tamtejsze potwory. Mimo to Chessenta prosperuje, jak chociażby Luthcheq, którym wciąż rządzi rodzina Karanoków. Ród ten fanatycznie pragnie zniszczyć magię. Wciąż służą Entropii, nawet w obliczu zniszczenia Mystry.

Spis zawartości 178 numeru Dungeona znajduje się pod tym adresem.

Grojkon 2010

Informacja prasowa

Grojkon już w piątek, a tych którzy nie mogą się go doczekać, zapraszamy do ściągania aktualnego programu oraz informatora konwentowego, w którym znajdziecie m.in. mapki i opisy punktów programu. Informujemy również, że pula nagród na Grojkonie znacznie przekroczyła 20 tys. złotych, więc szykujcie plecaki na fanty!

Wiele osób pyta o dojazd do Bielska. Chcieliśmy oficjalnie poinformować, że Bielsko-Biała nie jest odcięte od świata. Komunikacja pociągowa oraz samochodowa jest otwarta. Obecnie pociągi osobowe z Katowic opóźnione są o około 30 minut, jednak jeżdżą. Do piątku wszelakie utrudnienia nie powinny występować. Dodatkowo nie pada już od dłuższego czasu (poziom bielskich rzek wyraźnie spadł) i prognozy wskazują że ta tendencja utrzyma się przez najbliższe dni. Miasto jest przejezdne i nie ma najmniejszej możliwości zalania centrum miasta i szkół, w których odbywa się konwent (jest to po prostu geograficznie nie możliwe).

Zapraszamy wszystkich na Grojkon!

Książki fantastyczne

Rzadko zdarza się, aby dwie książki miały premierę jednego dnia. Nam jednak udało się trafić na taki przypadek, a co więcej, przygotowaliśmy dla was dwie świeże recenzje tychże książek. Ich tytuły to "Zimowy Monarcha" oraz "Anima Vilis", wydane przez Instytut Wydawniczy Erica i Wydawnictwo Initium. Zapraszam do zapoznania się z opiniami naszych redaktorów!

"Zimowy Monarcha"

zimowy monarcha

Przypuszczam, że każdy z was kiedyś słyszał o legendarnym królu Arturze i jego wyczynach. Do dziś po świecie krążą różne historie o młodym mężczyźnie, władającym Ekskaliburem, który siał grozę na ziemiach obecnie zwanych Wielką Brytanią. Jedną z licznych opowieści naświetlił "Zimowy Monarcha" – książka autorstwa Bernarda Cornwella, wydana przez Instytut Wydawniczy Erica. Przyznam się szczerze, że byłem niezmiernie ciekaw, w jakim świetle Anglik przedstawił Króla Artura. Gdy tylko znalazłem wolną chwilę, zabrałem się za czytanie.

Całą opowieść poznajemy z przekazu narratora saksońskiego pochodzenia – Derfla, który miał w swym życiu zaszczyt i przyjemność towarzyszyć Arturowi podczas licznych bojów. Akcja rozpoczyna się w V wieku, za panowania Wielkiego Króla Uthera, Pendragona Brytanii. Niestety, Uther jest człowiekiem starym i schorowanym, a w dodatku gnębionym przez powtarzane powszechnie pytanie – kto odziedziczy tron, kiedy obecny władca uda się do Krainy Cieni? Jego syn, Mordred, poległ w bitwie z Saksonami, jak król twierdzi, z winy Artura, który jest jednym z jego nieślubnych dzieci. Uther nie bez powodu całą nadzieję pokładał w Norwennie, wdowie po Mordredzie, bowiem właśnie teraz kobieta rodziła. Wszyscy zastanawiali się, czy będzie to chłopiec, wnuk króla? Owszem, urodził się. Problem w tym, że ze skrzywioną stopą, a kaleki władca to zły znak dla całego królestwa. Po narodzinach czytelnik ma przyjemność poznać pierwsze dni życia królewskiego wnuka, również nazwanego Mordredem, a następnie rozpoczyna się wieloetapowa przygoda, opisywana po latach przez Derfla, w której nie tylko Artur, ale i sam kronikarz odegrał znaczącą rolę. Przyznam wam szczerze, czyta się ją tak, że aż brakuje tchu.

Runes of Magic

Chapter III już dostępny!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

runes of magic, the elder kingdoms, chapter

Dzisiaj opublikowana została główna odsłona Chaptera III Runes of Magic, „The Elder Kingdoms”. Gra wzbogacona została o nowe elementy, obejmujące m.in. nowy kontynent z nowymi strefami i instancjami. Oprogramowanie klienta zawierające opublikowane dzisiaj najnowsze uaktualnienie gry można pobrać całkowicie za darmo z oficjalnej strony www.runesofmagic.com. Z powodu rosnącej popularności gry, zostały uruchomione także nowe serwery przeznaczone dla niemieckich, francuskich i hiszpańskich graczy. Aby usprawnić komunikację między graczami, wraz z odsłoną Chaptera III uruchomiono zintegrowany chat głosowy.

Od jutra gracze będą mogli stanąć do wyścigu w fascynującym konkursie premierowym: na uczestników „Igrzysk Olimpijskich Poziomu 58” czekają cenne pakiety przedmiotów.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

andrzej sapkowski

Kolejka do stoiska, na którym autografy rozdawał autor „Trylogii husyckiej”, ciągnęła się przez całą salę wystawową. Żaden z polskich autorów nie budzi w Czechach podobnego zainteresowania.

Nadkomplet pojawił się również na spotkaniu z pisarzem. Andrzej Sapkowski dał popis ciętego humoru. Zapytany, czy jego najnowsza powieść – rozgrywająca się w Afganistanie „Żmija” – to jeszcze fantasy, odparł: – Z literaturą fantasy jest jak z koktajlem martini. Gdy przyrządza go kobieta, na dziewięć części wermutu daje jedną ginu. Gdy mężczyzna, na siedem porcji wermutu przypadają trzy porcje ginu. A Hemingway szklankę ginu zakropił wermutem i to też było martini.

Gdy któryś z czytelników zagadnął go, co myśli o ekranizacji „Wiedźmina”, prozaik jęknął: „A nie ma tam czasem innych pytań?”. W końcu jednak wyjaśnił: – Najlepiej posłużyć się tu przykładem krzywej Gaussa, która w przybliżeniu przypomina sterczący cycek. Otóż wszystko, co jest na samym dole, to koszmarnie złe ekranizacje. Powyżej mamy ekranizacje po prostu złe. A tylko sam wierzchołek zajmują dzieła naprawdę udane. Otóż film „Wiedźmin” plasuje się gdzieś pośrodku tej krzywej.

Pisarz nie miał ochoty, by wyjaśnić, nad czym teraz pracuje. – Nie brak ludzi żyjących z kradzieży cudzych pomysłów. Dlatego też amerykański autor Tim Powers mawiał w podobnych sytuacjach, że jego kolejna książka traktować będzie o parostatkach. Ja też o nich napiszę.

"Rzeczpospolita" Bartosz Marzec.

Mass Effect 2

Popremierowy wór informacji o Mass Effect 2

Dodał: , · Komentarzy: 4

Pamiętacie wory informacji sprzed premiery Mass Effect 2? Ja też. Ktoś pamięta numer? Ja też. Tak czy inaczej, może informacje z tego wora nie są pierwszej świeżości, ale jedno jest pewne – jeszcze się nie przedatowały.

Mass Effect 2

Przeczytam dziś więc o dwóch czerwcowych gratkach dla wszystkich maniaków gwiezdnej sagi. Pierwszą będzie nowiutkie niczym wcześniej nie zapowiadane DLC, niestety, płatne. Druga to polska premiera serii komiksów Mass Effect: Redemption, nad Wisłą noszącej podtytuł "Odkupienie". Po szczegóły zapraszam do rozwinięcia wiadomości.

Książki fantastyczne

Nebule 2009 rozdane!

Dodała: , · Komentarzy: 0

15 maja, w Cocoa Beach (Floryda), odbyła się gala rozdania nagrody Nebula za rok 2009. Była to również pierwsza odsłona imprezy transmitowana za pomocą internetu. U nas mogliśmy ją oglądać w nocy z 15 na 16 maja.

W kategorii powieść zdobywcą został Paolo Bacigalupi i jego The Windup Girl.

W rozszerzeniu znajdziecie szczegółową listę laureatów.

nebula, okładka
Wczytywanie...