Game Exe

Drodzy czytelnicy! Bardzo mi miło przedstawić laureatów zakończonego wczorajszego dnia na GameExe konkursu. W jego puli nagród, dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, znajdowało się pięć książek pt. "Czarnoksiężnik z Północy". Kto nie tylko udzielił poprawnych odpowiedzi, ale i miał odrobinę szczęścia? Zwycięzcami zostali:

  • Marcin W. z Warszawy
  • Iwona G. z Gdańska
  • Krystyna O. z Skaryszewa
  • Piotr K. z Dobrego Miasta
  • Magdalena K. z Koszalina

Serdecznie gratuluję, a pozostałych uczestników oraz wszystkich czytelników gorąco zachęcam do wzięcia udziału w pozostałych konkursach.

Inne

Paradox Cafe na bruku

Dodała: , · Komentarzy: 5

Paradox Cafe, warszawski azyl dla fanów fantastyki, ogłosił na swojej stronie dość smutną dla bywalców wiadomość. Kawiarnię spotkały (po raz kolejny) kłopoty z lokalem – otrzymali wypowiedzenie umowy najmu. Dlatego po internecie poniósł się apel do odwiedzających i nie tylko, więcej i dokładniej jednak przeczytacie tu.

paradox
Inne gry RPG

Scenariusze Quentina 2010 już opublikowane

Dodała: , · Komentarzy: 0
quentin

Na stronie polskiego konkursu scenariuszy do gier fabularnych Quentin opublikowano prace nadesłane do tegorocznej edycji. Laureatów ogłoszono już tydzień temu na poznańskim Pyrkonie, pozostaje nam jednak jeszcze trochę poczekać na komentarze kapituły. Zwycięzcą został Paweł Stasik, autor utrzymanego w autorskich realiach urban fantasy scenariusza "Pod osłoną miasta". Tymczasem nie będę się zbytnio rozpisywać. Sami oceńcie, który z nich podoba wam się najbardziej. Miłej lektury!

Blood Bowl: Legendary Edition

Wiosna zapowiada nowy sezon sportowy

Dodał: , · Komentarzy: 0
blood bowl, legendary edition

Ciekawa koncepcja sportu podjęta przez Cyanide Studio i urzeczywistniona w formie Blood Bowl doczekała się kontynuacji. Po wprowadzeniu mini-rozszerzenia w postaci nowej drużyny – Mrocznych Elfów, nadszedł czas na coś większego.

I tak pod koniec roku otrzymamy tytuł Blood Bowl: Legendary Edition, w którym do 8 grywalnych ras z podstawy dołączy aż 12 nowych drużyn, m.in. ogry, amazonki oraz nieumarli wyposażeni w pełni unikalne zdolności oraz taktyki. Do dyspozycji będzie kilka nowych stadionów w ciekawych środowiskach, od zaśnieżonych gór po stęchłe krypty. Co ciekawe, wprowadzona zostanie nowa opowieść, w której wcielimy się w trenera prowadzącego kilka drużyn, jednocześnie poznając historię Blood Bowl, świata i drużyn, które ścierają się w krwawych potyczkach.

Poniżej prezentujemy kilka screenów z nadchodzącej gry.

Two Worlds 2

Widoki Antaloor

Dodał: , · Komentarzy: 1

Oto znów kolejna paczka, w zasadzie wielkanocna, screenów z Two Worlds II. Tym razem są to widoki, które ujrzymy podczas przemierzania Antaloor m.in. z orientalnymi aspektami.

two worlds iitwo worlds ii
Karos Online

Jak by tu przyciągnąć graczy...

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przypominamy, że 9 kwietnia gra Karos Online rozpoczyna nowy dział w swoim życiu, o czym pisaliśmy w tym newsie. Jak wspominaliśmy, w grze zostanie otwarty nowy sklep z ekwipunkiem dla graczy i udało nam się dowiedzieć, co będzie się w nim znajdować. Niektóre z nowych przedmiotów to między innymi: Kamienie Ochrony, zapobiegające utracie ekwipunku podczas nieudanego rzucania czaru, Kapsuły Ochrony, zapobiegające utracie ekwipunku w razie śmierci, Anioły Ochrony, zapobiegające utracie doświadczenia w razie śmierci oraz Tabletki Wskrzeszenia, umożliwiające przywrócenie do życia na miejscu (osobiście nie gram w Karos Online i nie wiem, czy chcę, teraz gra wydaję mi się nader brutalna, patrząc na ilość oferowanych ochron).

Jak wspominaliśmy, na otwarcie nowego serwera przygotowanych zostało wiele atrakcji i doszły nas słuchy głoszące, że za pokonanie niektórych potworków zdobyć będzie można zazwyczaj niedostępne, unikalne przedmioty. W takim razie, mieczyk w rękę i do boju 9 kwietnia!

Game Exe

Życzenia na Wielkanoc

Dodał: , · Komentarzy: 1

Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami, w związku z tym redakcja portalu GameExe pragnie szczerze i serdecznie życzyć wszystkim naszym czytelnikom, by te wyjątkowe i niepowtarzalne dni spędzili w rodzinnym gronie i radosnej atmosferze.

wielkanoc, jajka

Cóż jeszcze możemy życzyć, prócz zdrowia, pomyślności, uśmiechu, samych sukcesów, malowanych pisanek i udanego Lanego Poniedziałku? Z całego serca życzymy Wam... krzepy Oghrena, przebojowości Jaskra, sławy Sheparda, mądrości Akary, zwinności Geralta, uroku Minsca (i Boo), wdzięku Viconi oraz tyle szczęścia, ile za każdym razem dostaje od losu Bezimienny. Słowem: wszystkiego najlepszego!

Game Exe

Kolejna niespodzianka na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło podzielić się informacją, iż dzisiejszego dnia na łamach GameExe pojawił się następny konkurs. W jego puli nagród, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, znajdują się cztery egzemplarze książki pt. "Światła pochylenie". Co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania i liczyć na odrobinę szczęścia. Zachęcam do wzięcia udziału!

okładka

Jednocześnie polecam przeczytanie recenzji książki pt. "Światła pochylenie", którą specjalnie dla Was napisała Shasfana.

Wiedźmin

Wszyscy stawać pod ścianą i kto spróbuje skłamać, temu zabieramy komputer! Przyznawać się wszyscy, maniacy! Każdemu chociaż raz przez głowę przeszło stworzenie własnej gry! Ale to pinindzy ni mo albo czasu, albo pomysłu na fabułę... I właśnie tym się zajmiemy. Pomysłem na fabułę i dopracowywaniem szczegółów!

Problem został szczegółowo omówiony przez Artura Ganszynieca na tegorocznym Gamedayu i choć prezentacja została nagrana, to nie pojawiła się jeszcze w sieci, miejmy jednak nadzieję, że tak się niedługo stanie. Możemy jednak cieszyć się udostępnioną prezentacją używaną przez Pana Adama, która szczegółowo omawia tworzenie fabuły pierwszej części Wiedźmina. Jak wszyscy wiemy, gra cieszy się niesamowitą popularnością i fabuła jest jednym z najbardziej zachwalanych jej aspektów. W takim razie, od kogo nauczyć się podstaw, jeśli nie od mistrzów? Miłego oglądania!

Wczytywanie...