Lineage II: The Chaotic Chronicles

14 dni z Lineage II

Dodał: , · Komentarzy: 0

NCSoft, studio zajmujące się produkcją gier MMORPG, daje internautom okazję na wypróbowanie ich 7 letniego produktu – mowa tu o Lineage II. Każdy zainteresowany może utworzyć konto i przez 2 tygodnie przemierzać świat Aden, który zdobył pokaźną rzeszę stałych graczy. Koreańska firma najwidoczniej chce jeszcze bardziej wypromować dosyć znaną markę oraz umożliwić wypróbowanie nowości związanych z premierą darmowego dodatku Gracia Epilogue.

lineage ii, ncsoft, mmorpg

Chcąc cieszyć się darmową rozgrywką przez 14 dni należy odwiedzić oficjalną stronę tytułu. Trial umożliwia stworzenie trzech różnych bohaterów oraz osiągnięcie 40 poziomu doświadczenia.

Neuroshima

Glizda

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Na stronie wydawnictwa Portal opublikowano drugi z serii artykułów opisujących dodatek Ruiny do Neuroshimy. Tym razem Rafał Szyma wyjaśnia czym jest Glizda – czyli główny mechanizm dodatku. Przypominamy, że "Ruiny" są szesnastym dodatkiem w linii wydawniczej Neuroshimy. Premiera dodatku przewidziana jest na luty.

RPGi tekstowe

Przeciągające się prace nad Bruineną, czyli przeglądarkową grą oparta na prozie Tolkiena, być może w końcu przyspieszą. Do prac nad mechaniką i fabułą włączyła się graczka, znana w świecie gry jako Irulana.

Dawna władczyni i Przewodnicząca Mistrzów Gry tejże gry oficjalnie potwierdziła swoje plany oraz przygotowała stosowną rozpiskę dotyczącą wyglądu gry i harmonogramu prac. Dobrym krokiem jest chociażby wystosowanie pisma do wydawnictwa Amber o zgodę na użycie w Bruinenie fragmentów książek Tolkiena.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Guild Wars

Rozdawacz kapeluszy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zgodnie z zapowiedzią, o czym informowaliśmy, pojawiła się opcja zdobycia nakryć głowy z Zimowego Przesilenia w Guild Wars z wykorzystaniem Cukierkowych Odłamków.

guild wars, wintersday

Rozdawacz kapeluszy za każdą czapkę życzy sobie 125 takich odłamków. Zgodnie z jego komunikatem, pozostanie w świecie gry aż do Kintajskiego Nowego Roku, więc wszyscy, którzy dotąd nie zdobyli tegorocznych nagród, powinni się pospieszyć, by zdążyć przed 21:00 w najbliższy piątek.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Oblivifall

Dodał: , · Komentarzy: 0

Grupa miłośników drugiej części serii The Elder Scrolls, czyli Daggerfall, postanowili przenieść kilka rozwiązań ze swojej ukochanej gdy do najnowszej części gry, Obliviona. Tak ma powstać projekt "Oblivifall".

oblivion, modsoblivion, mods

Póki co udało się jedynie stworzyć kilka śmiesznych komunikatów, które pojawiać się będą w różnych momentach rozgrywki. Prace nadal jednak trwają – pojawić ma się kilka osobnych modów, które będą wprowadzały zawartość Daggerfalla do Obliviona.

Więcej informacji na temat Oblivifall znajdziecie pod tym adresem.

Guild Wars: Factions

Kintajski Nowy Rok

Dodał: , · Komentarzy: 0

Odetchnijmy trochę od Mass Effect 2 i przenieśmy do świata Guild Wars, gdzie czeka Kintajski Nowy Rok.

Art

Canthan New Year to rozpoczynający się 12 lutego o godzinie 21.00 event, w czasie którego czeka wiele niespodzianek. Będziemy zbierać składniki potraw i wymieniać je na specjalne przedmioty, pojawią się także nowe zadania oraz oczywiście zawsze wyczekiwane maski. Jak co roku, także i teraz pojawi się nowy minipet do zdobycia. Nie zabraknie zabaw na Dragon Arena oraz pokazu sztucznych ogni. Festiwalowe dekoracje pojawią się w Kamadanie, Lwich Wortach oraz oczywiście Klasztorze Shing Jea, gdzie odbędzie się wielki finał, powtarzany co trzy godziny. Koniec eventu zaplanowano na poniedziałek, 15 lutego, o godzinie 20:59.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w oficjalnym ogłoszeniu oraz na GW Wiki.

Mass Effect 2
cerberus assault armor, mass effect 2

BioWare nie zasypuje gruszek w popiele i wedle obietnic już dziś wieczorem, będziemy mogli się raczyć darmowymi DLC do „Mass Effect 2”. Nie jest to może żaden opad szczęki na miarę nowego towarzysza lub też pojazdu pancernego M57 Hammerhead, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Zresztą nasi kochani Kanadyjczycy muszą sobie zostawić coś na późniejszą porę, nie?

Dodatki są dwa. Pierwszy z nich to zbroja Cerberus Assault Armor, która została zaprojektowana z myślą o oddziałach szturmowych. Więcej informacji, historię oraz obrazki znajdziecie pod tym adresem.

Kolejnym, a zarazem ostatnim DLC jest strzelba M-22a Eviscerator. Shotgun przeznaczony jest do walki na większe odległości i posiada specjalną, przeciwpancerną amunicje. Ta śmiercionośna broń narusza kilkanaście bardzo ważnych intergalaktycznych traktatów, więc z naturalnych powodów, nie została rozpowszechniona wśród sił wojskowych.

Nic wielkiego, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Tym bardziej, że owe rozszerzenia są jak znalazł dla kogoś, kto akurat na dzień dzisiejszy ratuje galaktykę szturmowcem. Zatem pamiętajcie, dziś – punkt 20:00, The Cerberus Network. I trzymajmy kciuki, żeby polski oddział Electronic Arts nie dał ciała.

Mass Effect 2

Kolejna desperatka dołączy do misji Sheparda?

Dodał: , · Komentarzy: 7
kasumi, mass effect 2

Czego jak czego, ale towarzyszy możliwych do zwerbowania to z pewnością w „Mass Effect 2” nie brakowało. Rzekłbym nawet, że osoby gotowe do poświęceń i różnoracy straceńcy lgnęły do dziarskiego komandora, niczym pszczoły do miodu. Nie, żeby było to jakoś specjalnie uciążliwe – przeciwnie. W końcu „im więcej, tym weselej”, a jeżeli któraś postać jeszcze posiadała frapującą historię i można było z nią sensownie pokonwersować to już pełnia szczęścia. Warto jednak napisać, że we wszystkim tym musi być umiar i trzeba uważać, aby nie przegiąć w drugą stronę.

Spójrzmy prawdziwe w oczy, ekipa jest już i tak dość pękata (z matematyki nigdy nie byłem orłem, ale obecnie możemy wybierać we własnej „parszywej dwunastce”), a samo kaptowanie i dbanie o potrzeby towarzyszy zabiera nam większość czasu, tym samym stając się głównym celem naszej „samobójczej misji”. Tylko czy czasem nie mieliśmy wyeliminować jakiegoś wszechmocnego i zagrażającego galaktyce zła? Eeee.. tam, zrobi się przy okazji – w przerwie między jednym romansem i drugą kłótnią.

W każdym bądź razie, w ostatnich dniach BioWare ćwierkało, że już za minutkę, już za momencik na Cerberus Network, zadebiutują zupełnie nowe oraz kompletnie darmowe dodatki. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jednym z nich może być kolejny kompan do naszej rześkiej gromadki.

Konwenty

Kurier Królewski donosi!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa konwentu Grojkon 2010

Mamy przyjemność ogłosić, iż do Królestwa Grojkonu zawita rekordowa ilość znanych osobistości. Na korytarzach, prelekcjach i spotkaniach autorskich Grojkonu, spotkacie pisarzy, tłumaczy i popularne w fandomie persony. Ich listę znajdziecie na naszej stronie internetowej w dziale Goście. To jednak nie wszyscy, bo lista będzie się wydłużać!

grojkon 2010

Informujemy również, że już od kilku dni jest dostępne do Waszego użytku Grojkonowe Forum, na którym odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Królestwo Was oczekuje!

Wczytywanie...