Neverwinter Nights 2

Firma CD-Projekt poinformowała, że dzisiejszego dnia do sprzedaży trafiły dwa długo wyczekiwane przez fanów dodatki do Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira oraz Wrota Zachodu.

Pierwszy z dodatków oferuje możliwość stworzenia przez gracza całej drużyny od podstaw, nowy system dialogowy i handlu oraz udostępnia podróżowanie po całej mapie. Gniew Zehira jest dostępny w cenie 79,90.

Wrota Zachodu są nietypową modyfikacją autorstwa Ossian Studios. Mod ma zapewnić 15 godzin nowych przygód, podczas których gracz pozna tajemnice tytułowego miasta oraz kryjących się pod nim kanałów. Cena modyfikacji wynosi 59,90.

Zainteresowani obydwoma dodatkami mogą zakupić pakiet, w skład którego wchodzą wspomniane wcześniej dwa tytuły. Cena wynosi 99,90.

Wiedźmin

Powrót Białego Wilka "idzie do zamrażarki"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wszyscy, którzy liczyli na miłe spędzenie jesiennych wieczorów, w postaci poznawania przeróżnych intryg i spisków w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, wraz ze swoim wiernym padem w dłoni, mogą w tej chwili odłożyć swoje dalekosiężne plany do sfery marzeń. Bo sytuacja konsolowej konwersji przygód Geralta, znanej wszem i wobec jako "Powrót Białego Wilka", jest wielce daleka od idealnej. Projekt został czasowo wstrzymany i tak na dobrą sprawę nie wiadomo na jak długi okres czasu. Stanu rzeczy nie poprawiają także okoliczności, znane bardziej z korytarzy sejmowych niźli branży elektronicznej rozrywki, takie jak pranie własnych brudów na forum publicznym. Ekipa Widescreen Games winę za zaistniałą sytuacje zwala na CD Projekt i jego brak wywiązywania się z płatności, natomiast druga strona dzielnie się broni zarzucając Francuzom nie dotrzymywanie wyznaczonych wcześniej terminów. Kto ma tutaj racje, trudno się połapać.

Dzisiejszego dnia na blogu Polygamia.pl, pojawił się ekskluzywny wywiad z Michałem Kicińskim, współtwórcą firmy CD Projekt, który ucina wszystkie pogłoski i wyjaśnia wszelkie dotychczasowe okoliczności związane z wstrzymaniem prac nad Powrotem Białego Wilka, jak i kilku projektów samego dystrybutora (dożywotnia gwarancja czy wPLN).

[Aktualizacja 06.05.09] Oficjalne oświadczenie studia CD Projekt RED w związku z zatrzymaniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

"Decyzja o wstrzymaniu prac nad RoTWW była jedną z najtrudniejszych w historii naszej firmy. Włożyliśmy w ten projekt wiele serca, ogromną ilość energii i pieniędzy. Dzięki temu prace były już całkiem zaawansowane. Jednak akceptacja kolejnych milestonów była coraz bardziej problematyczna. Zagrożona była nie tylko data premiery, ale co jest dla nas absolutnie nieakceptowalne jakość produkcji. Zakładamy, że każda kolejna gra z logo CD Projekt RED będzie znacząco lepsza od poprzednich produkcji. W przypadku RoTWW ostatnie efekty prac nie szły w zakładanym przez nas kierunku. Obecnie poszukujemy innych możliwych scenariuszy rozwoju tego projektu. Zrobimy wszystko aby nie zawieść naszych fanów i nie zmarnować włożonej pracy, jednak musimy pamiętać, że jakość naszych gier jest dla nas absolutnym priorytetem."Adam Kiciński, szef CD Projekt RED.

Game Exe

Na półki polskich księgarń trafiła właśnie pierwsza powieść Chrisa Bradforda pt. "Młody samuraj. Droga wojownika", przenosząca nas w malownicze rejony Japonii z początku XVII wieku. Recenzję książki autorstwa Valandila możecie przeczytać tutaj.

Młody samuraj. Droga wojownika – okładka

Z okazji premiery mamy dla Was konkurs, w którym nagrodą jest pięć egzemplarzy "Młodego samuraja". Wszystko, co musicie zrobić, to poprawnie odpowiedzieć na 5 pytań. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Przy okazji zapraszamy również do odwiedzenia oficjalnej strony poświęconej książce, gdzie znajdziecie nie tylko informacje na temat samego wydania, ale również wywiady z autorem, krótkie prezentacje video, zwiastun, tapety i kto wie – może również podpowiedzi dotyczące konkursu?

Ultima Online

Wielkimi krokami zbliża się nie lada gratka dla wszystkich miłośników blisko 12-letniego i wciąż popularnego MMORPG – Ultima Online. Jak się bowiem okazuje studio Mythic Entertainment, za pośrednictwem firmy Electronic Arts, po wielu latach milczenia ujawniło przybliżony termin debiutu najnowszego rozszerzenia do tej, już legendarnej, gry. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już tego lata gracze będą mieli okazje poznać smak dodatku Stygian Abyss i wcielić się w skórę prawdziwego gargulca. Dodatek ma być dystrybuowany wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Więcej informacji na temat Ultima Online: Stygian Abyss znajdziecie pod tym adresem.

Książki fantastyczne

Spotkanie z Szczepanem Twardochem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach oraz Towarzystwo Miłośników Przyszowic serdecznie zapraszają wszystkich zwolenników przemyślanej powieści naznaczonej realiami historycznymi, ambitnej publicystyki i prozy na spotkanie z Szczepanem Twardochem ("Sternberg", "Prawem wilka") w dniu 8 maja o godzinie 17.00 do Szkoły Podstawowej w Przyszowicach ul. Szkolna 4.

Szczepan Twardoch
Wiedźmin

Fan content od grupy Ifrit

Dodał: , · Komentarzy: 5

Polska grupa Ifrit, zajmująca się modowaniem Wiedźmina, wypuściła video związane z tą poczciwą grą oraz soundtrack do ich moda o nazwie Merry Witchmas. Poniżej znajdziecie linki do nich.


Oprócz tego mam przykrą wiadomość dla wszystkich konsolowców. W internecie krąży plotka, że produkcja Powrotu Białego Wilka została zawieszona. CD Projekt RED oznajmiło, że niedługo wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Kapłanka w Bieli

"Kapłanka w Bieli" – recenzja i konkurs!

Dodał: , · Komentarzy: 0
Kapłanka w bieli – okładka

Zgodnie z złożoną kilka dni temu obietnicą, na naszym portalu, dzięki niestrudzonemu Nazinowi, pojawiła się recenzja książki pt. Kapłanka w Bieli. Jakie wrażenie zrobiła na naszym redaktorze? Przekonajcie się sami!

To jednak nie wszystko! Chcąc ubarwić ten szary i nudny poniedziałkowy wieczór, zorganizowaliśmy dla Was kolejną niespodziankę – konkurs, w którym do wygrania jest aż 5 egzemplarzy wymienionej wyżej książki. Nie było, nie ma i nie będzie lepszej okazji, by bliżej poznać się z "Kapłanką w Bieli". Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału!

Neuroshima

Wydawnictwo Portal przypomina, że jeszcze do końca kwietnia można nadsyłać swoje pracę na neuroshimowy konkurs reklam. Główną nagrodą jest tu oczywiście zamieszczenie naszego dzieła, w jednym z oficjalnych podręczników do Neuroshimy. Warto wiedzieć też, że w konkursie nie ma limitu prac od jednego uczestnika. Wyniki mają zostać ogłoszone pod koniec maja 2009 r. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Neuroshimowy konkurs reklam

Należy również nadmienić, że dnia 21 kwietnia sklep internetowy Rebel.pl stał się oficjalnym dystrybutorem produktów Wydawnictwa Portal. Tym samym zaowocowało to zakończeniem działalności portalowego sklepiku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Inne

Kryzys zawitał do Polski

Dodał: , · Komentarzy: 9

Złe wieści zasadniczo dla nas wszystkich, bo praktycznie większość naszych czytelników to gracze i to zapewne mieszkający w Polsce. Jak się okazało kryzys finansowy i niestabilny kurs naszej waluty w ostatnich miesiącach, mocno odczuli potentaci naszego rynku wydawniczego, w tym firma CD Projekt. Co to oznacza ? Kolejne podwyżki niestety. Tym razem padło na sztandarowe tanie serie dystrybutora, które zaliczą zauważalny skok cenowy o ładnych kilka złotych. Nowa i wyższa cena będzie ważna od 20 maja.

"Potwierdzamy, że rzeczywiście zdecydowaliśmy się na podniesienie cen detalicznych naszych serii wydawniczych począwszy od 20 maja. Zabieg ten wynika z trudnej sytuacji ekonomicznej rynku oraz stale rosnących kosztów związanych z wydawaniem gier. W ostatnim czasie znacznemu wzrostowi uległy koszty produkcji, logistyki, a ceny walut i ich niestabilny kurs bardzo negatywnie odbijają się na kosztach zakupu licencji od zagranicznych wydawców.

Długo wzbranialiśmy się przed podwyżkami odwlekając decyzję w czasie. Niestety obecna sytuacja rynkowa zmusza do podwyżki cen, dzięki niej będziemy w stanie dalej utrzymać jakość wydawanych tytułów (w tym ich lokalizację) oraz oferować graczom szeroki i zróżnicowany katalog gier. Decyzja o podwyżce jest to dla nas o tyle trudne, że zawsze staraliśmy się by ceny naszych gier były jak najbardziej przystępne i przystosowane do możliwości klientów . Zapewniam, że w przyszłości, gdy sytuacja ekonomiczna ulegnie zmianie, na pewno będziemy rozpatrywać powrót z cenami do poprzedniego poziomu." – powiedział Michał Gembicki, dyrektor wydawniczy firmy CD Projekt.

Zmiany cenowe w ofercie CD Projekt (obowiązują od 20 maja 2009 roku):

  • Platynowa Kolekcja – z 59,90 zł., zmiana na 69,90 zł.
  • TOPSELLER – z 39,99 zł., zmiana na 49,99 zł.
  • eXtra Klasyka Gold – z 26,99 zł., zmiana na 29,99 zł.
  • eXtra Klasyka Hit – z 19,99 zł., zmiana na 24,99 zł.
  • eXtra Klasyka Dodatek – z 14,99zł., zmiana na 19,99 zł.
  • $upercena – z 9,99 zł., zmiana na 14,99 zł.
Champions Online

Champions Online – premiera 14 lipca

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak szumnie informuje ekipa Cryptic Studios, twórcy ciepło przyjętych MMORPG – City of Heroes i City of Villains, ich najnowsze oraz długo wyczekiwane dziecko Champions Online trafi na komputery osobiste już 14 lipca. Gra równocześnie wystartuje na serwerach amerykańskich, jak i tych europejskich, więc tym razem uniknięto problemu faworyzowania graczy zza oceanu. Co interesujące póki co twórcy nabrali wody w usta, w związku z datą debiutu produkcji na Xbox360 i dzień, w którym konsolowcy będą mogli założyć fikuśne stroje oraz maski herosów nadal nie jest znany.

Wczytywanie...