Wiedźmin

Wiedźmin – materiał tygodnia

Dodał: , · Komentarzy: 1

W ramach akcji materiał tygodnia – CD Projekt Red, twórcy The Witcher, postanowili przybliżyć nam wygląd i konstrukcję pochwy Wiedźmińskiego miecza. Galerię znajdziecie pod tym adresem.


Srebrny miecz wiedźmiński

Różne opowieści krążą na temat wiedźmińskiego oręża. Jedni powiadają, że pierwsze takie miecze wykuły w dawnych czasach Elfy. Inni z kolei wspominają o czystym srebrze, które posłużyło za materiał na tę broń. Prawdą jest wszakże, że wiedźmiński miecz to broń, która jest wynikiem wielu lat eksperymentów. Broń niesamowicie szybka i lekka zarazem. Wiedźmin nie trzyma jej w zwykłej pochwie. Miecz wsparty jest o kawał litej skóry zakończonej z jednej strony "łapciem" z symbolem wilka. Wystarczy, że Wiedźmin lekko szarpnie by miecz swobodnie wysunął się. Jest to właściwie oręż rytualny, przeznaczony do walki z wrażliwymi na srebro potworami. Jako, że zrobiony jest z miękkiego kruszcu nie nadaje się do walki z ciężko uzbrojonymi ludźmi.

World of Warcraft

World of Warcraft znowu triumfuję ! Firma Blizzard wczoraj ogłosiła, że jej flagowy MMORPG ma już w samej Europie okrągły milion fanów. Ten wynik przerasta nawet największe oczekiwania, ponieważ rok temu liczbę wszystkich graczy MMORPG na starym kontynencie szacowało się na ok. 250 tysięcy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wczytywanie...