World of Warcraft

Gra planszowa "World of Warcraft"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w grę...planszową, toczącą się w świecie WoW. World of Warcraft: the Board Game , stworzona przez amerykańskiego potentata w branży gier planszowych, Fantasy Flight Games, pozwoli nam wcielić się w jedną z 16 postaci świata WoW i pokierować jej losami w wędrówce przez Lordaeron.

Polskim czytelnikom może wydać się to dziwne, jednak na Zachodzie planszówki przechodzą prawdziwy renesans. Jest to naprawdę dochodowy biznes, toteż decyzja o implementacji świata WoW na papierową planszę nie jest tylko hobbistycznym wybrykiem.

Dungeon Siege II

Dungeon Siege II – potwór i dostawa broni

Dodał: , · Komentarzy: 0

W piątek na półki polskich sklepów trafiła druga część Dungeon Siege. Z tej okazji odświeżamy nieco świat gry, informując o aktualizacjach na jej oficjalnej witrynie. Mamy okazję zapoznać się tam z opisem kolejnego przeciwnika rodem z Dungeon Siege II. Jest nim Morden – Drulva Butcher (Rzeźnik Morden – Drulva), czteronogi stwór ogromnej siły, uzbrojony w długą broń o dwóch ostrzach.

Ażeby lepiej radzić sobie z takimi zawalidrogami, możemy skorzystać z takich narzędzi mordu, jak te zaprezentowane na oficjalnej stronie gry. Są to Throwing Shiv i The Fourth Wind Oba przykłady oręża służą do zabijania przeciwnika na odległość. To bardzo silna broń.

Fable: Zapomniane Opowieści

Twórcy Fable komentują The Elder Scrolls

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis GamePro opublikował krótki artykuł , który powstał na podstawie rozmowy z trzema członkami Lionhead, twórcami Fable. Tekst krąży wokół tematu Fable, ale w pewnym momencie w ciekawy sposób zahacza o wątek związany z grami cyklu The Elder Scrolls, tworzonymi przez Bethesda Softworks:

"W pewnym momencie poruszyliśmy nawet temat RPG Bethesdy nadchodzącego na Xbox 360, The Elder Scrolls IV: Oblivion. Carter wyraził głęboki podziw dla pracy Bethesdy, mówiąc że 'odwalają w pracach nad Oblivionem kawał cholernie dobrej roboty'. Carter przyznał wręcz, że team Lionhead był 'trochę zaniepokojony' wydaniem TES III: Morrowind, ale odetchnął widząc, że ostatecznie Morrowind and Fable obrały zupełnie inne ścieżki".

World of Warcraft

W najbliższym uaktualnieniu do World of Warcraft nieco zmienione zostaną talenty druida. Z tej okazji na stronie internetowej gry pojawił się kalkulator, umożliwiający zapoznanie się z nowymi drzewkami rozwoju jeszcze przed wprowadzeniem modyfikacji. Gracze WoW oraz wszyscy, którzy czują niepohamowaną ochotę poklikania sobie na obrazki wielkości 56 na 54 pikseli, powinni się udać pod ten adres.

World of Warcraft

Mini-patch do World of Warcraft

Dodał: , · Komentarzy: 0

Aby uniemożliwić oszustwa na jednym z pól bitew (Arathi Basin) w World of Warcraft, Blizzard wypuścił niewielką poprawkę, nieco zmieniającą ukształtowanie terenu na nim. Patcha oznaczono numerem 1.7.1. Dobra wiadomość jest taka, że ze względu na niewielki rozmiar, gra pobiera go po zalogowaniu się na serwer bezpośrednio, bez pośrednictwa Blizzard Downloadera. Kilka chwil i można spokojnie wracać do Azeroth.

World of Warcraft

Pechowy WoW

Dodał: , · Komentarzy: 0

Prezes Blizzarda, Mike Morhaime, wystosował do fanów World of Warcraft specjalne oświadczenie, w którym dokładnie wyjaśnia przyczyny rozmaitych problemów z dostępem do serwerów gry w ostatnim czasie (bardzo pechowy dla Blizzarda okres). Informuje też o środkach, jakie podjęła firma by nic takiego się nie powtórzyło i zapowiada rekompensatę w postaci 3 darmowych dni.

Heroes of Might & Magic V

Więcej informacji o frakcjach w HoMM V

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejne informacje o frakcjach z Heroes of Might and Magic V, które napływają do nas niemal codziennie, zwiastują rychłą dużą aktualizację oficjalnej strony gry. Na razie możemy przeczytać kolejną publikację z tego cyklu, FAQ poświęcone omówieniu Lochu (Dungeon). Aleksander Mishulin, członek Nival Interactive, zespołu tworzącego grę, przedstawia zmiany, jakie zajdą w tym mieście. Opierają się one głównie na stworzeniu rasy zarządzającej Lochem – Mrocznych Elfów. Zrozumiałe jest, że wyprą one część "klasycznych" jednostek, które zamieszkiwały Dungeon w poprzednich częściach. Jednak Mishulin zapewnia, że mimo to frakcja ta zachowa swój stary, znany z poprzednich części, klimat. Co ciekawe, dużą rolę w społeczeństwie, a więc i armii Mrocznych Elfów pełnią kobiety – znajdzie to odzwierciedlenie w jednostkach, którymi będziemy się posługiwać stojąc na czele Lochu.

Guild Wars

Guild Wars pnie się w górę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Sprzedaż Guild Wars przekroczyła magiczna liczbę miliona egzemplarzy. Jak donosi NCSoft, tyle sztuk gry zostało sprzedanych począwszy od 28 kwietnia. Robert Garriott, prezes amerykańskiego oddziału NCsoft, dodaje w oświadczeniu prasowym, że jest to wynik tym bardziej godny podziwu, ponieważ sprzedaż Guild Wars przypadła na sezon letni, tradycyjnie słabszy dla dystrybutorów komputerowej rozrywki.

Wczytywanie...