Gothic 3

Projektowanie postaci w Gothic 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

W sekcji 'making of' na oficjalnej stronie Gothic 3 twórcy przedstawiają nam proces rozwoju gry oraz ciekawostki i problemy towarzyszące im podczas kreowania świata. Ralf Marczinczik, w nowym artykule odsłaniającym nam pracę za kulisami, wprowadza nas w aspekty dotyczące projektowania postaci i opisuje jak zmieniał się wizerunek Orków. Na stronie znajdują się również tematyczne szkice i artworki.

Guild Wars

Już 7 września 2005 przed wszystkimi graczami Guild Wars otworem staną dwie nowe lokacje – Sorrow’s Furnace i Grenth’s Footprint – pełne nowych zadań, przedmiotów i potworów. Zanim jednak to nastąpi twórcy gry, firma ArenaNET, postanowili uraczyć nas kolejną parą nowych screenshotów...

Fallout 3

Joystick pisze o Fallout 3!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Francuski magazyn o grach Joystick (#173) opublikował na swoich łamach dość ciekawą informację na temat Fallouta 3, który ma zostać wydany przez Bethesda:

"Panuje tam atmosfera pilnej pracy, jak dla przykładu obraz grafika pochylającego się (studiującego?) nad kilkoma koncept artami z Fallout 3. O lala, co za szkoda, że nie jestem uprawniony do tego, aby powiedzieć wam o rzeczach dotyczących tego projektu, które widziałem. Dlaczego więc o tym mówię? No ba, by was trochę wkurzyć oczywiście. Ale spokojnie, trochę cierpliwości..."

Dziennikarz odwiedział główną siedzibę Bethesda, gdzie spędził trochę czasu. Niestety z treści jego wypowiedzi nie można wywnioskować czy rysunki, nad którymi siedział grafik pochodzą z zamkniętego projektu Van Buren, czy tworzył on zupełnie nowe rysunki na potrzeby Fallouta 3.

Gothic 3

Nowe informacje o Corvus Corax w Gothic 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zgodnie z tym, co można przeczytać na stronach serwisu JoWood, niemiecki zespół Corvux Corax nie pojawi się w grze Gothic III na takiej zasadzie, na jakiej w poprzednich częściach pojawił się zespół In Extremo (czyli jako grupa "wstawialnych" przy pomocy konsoli NPC, którymi można było wbogacić świat gry). W tym wypadku będzie to udział zespołu w tworzeniu scieżki dźwiekowej do trzeciej części serii – jak wyjaśnia twórca "gothicowej" muzyki, Kai Rosenkranz.

Guild Wars

Wrzesień pod znakiem Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na rozpoczynający się właśnie wrzesień firma ArenaNet planuje dla miłośników ich dzieła Guild Wars kilka niespodzianek. Wydane zostaną za zupełną darmochę dodatki, znacznie urozmaicające i umilające zabawę z jednym z głównych konkurentów World of Warcraft.

Guild Wars: Sorrow’s Furnace zostanie udostępnione 7 września, a więc już za tydzień. Dzięki rozszerzeniu pojawią się w świecie gry dwa nowe obszary: Grenth's Footprint oraz Sorrow's Furnace. A na nich nowe questy, potwory i rzecz jasna przedmioty do zdobycia.

Już wkrótce pojawi się także pierwszy oficjalny dodatek... muzyczny do GW! DirectSong, bo tak nazywa się zestaw, to kompilacja kilku utworów muzycznych, które umilą spędzanie kolejnych godzin przed komputerem.Więcej na stronie DirectSong.

Mage Knight: Apocalypse

Wywiad z twórcą Mage Knight: Apocalypse

Dodał: , · Komentarzy: 0

Liczba mnoga użyta w tytule newsa może być myląca. Chris Wren, z którym serwis GameSpot przeprowadził wywiad, jest jednym z liderów projektu, ale nie jedynym jego twórcą. Tak czy inaczej jest on wystarczająco kompetentną osobą, by opowiedzieć o licznych kwestiach związanych z grą Mage Knight: Apocalypse (o której nowe informacje przedstawiliśmy przedwczoraj). Wywiad można przeczytać pod tym linkiem.

Wczytywanie...