SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen

SpellForce II: Shadow Wars – wywiad

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czterostronicowy wywiad na temat SpellForce II: Shadow Wars z członkiem Phenomic Game Development opublikował serwis TotalVideoGames. Dowiadujemy się z niego pewnych szczegółów dotyczących nowej produkcji, w szczególności zmian, wprowadzonych po doświadczeniach z tworzenia poprzedniej części cyklu, "Order of Dawn".

"Shadow Wars" ma zostać wydana na świecie w pierwszej połowie listopada tego roku. W Polsce dystrybutorem gry będzie CD – Projekt, jednak premiera w naszym kraju przypadnie już w roku następnym.

Inne

Demo Geneforge 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mało kto słyszał o "Geneforge", czy "Avernum" – cyklach gier cRPG tworzonych przez mikrostudio Spiderweb Software, a raczej jego mózg, serce i ręce w jednej osobie, czyli Jeffa Vogla. Vogl produkuje minimalnymi nakładami niszowe cRPGi, które charakteryzują się skromniutką oprawą audiowizualną. Pod względem stopnia rozbudowania i głębokości fabuły mogą jednak nieźle konkurować z najnowszymi tytułami na rynku. Dlatego też, mimo nieporównywalnie mniejszych środków w porównaniu z konkurencją, gry Sipderweb mają stałe grono wiernych graczy. Sfera estetyczna tych programów być może bowiem odstrasza, ale jeśli się do niej przyzwyczaimy, naszym oczom ukaże się całkiem interesujące, a co najważniejsze – wciągające – uniwersum.

Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił jako początkujący Shaper – połączenie czarodzieja i inżyniera genetycznego, ściągnijcie wersję demonstracyjną Geneforge 3, z serwisu GamersHell Demo zajmuje jedynie 17 MB, a jest naprawdę miłą pozycją dla każdego miłośnika cRPG.

Heroes of Might & Magic V

Heroes of Might and Magic V – wywiad

Dodał: , · Komentarzy: 0

Anglojęzyczny serwis GameCloud opublikował wywiad z Fabrice Cambounetem, członkiem UbiSoft'u, producenta Heroes of Might and Magic V.

Wywiad nie ujawnia żadnych szczególnie sensacyjnych szczegółów dotyczących gry, niemniej jest ciekawą lekturą dla każdego fana serii HoMM.

Guild Wars

Przypominamy, że już jutro Guild Wars – niezwykle popularna sieciowa gra RPG – zostanie wzbogacona o darmowe uaktualnienie Sorrow’s Furnace, które oprócz nowych lokacji, potworów, broni, questów czy kupców wprowadzi do gry również zmiany mające znaczny wpływ na jej ekonomię.

Uaktualnienie ułatwi pozyskiwanie większości rzeczy, w tym umiejętności oraz punktów umiejętności. Jednocześnie jednak zostaną zwiększone koszty uczenia się nowych umiejętności u trenerów.

W związku z tym twórcy gry – firma ArenaNET – sugerują, aby gracze posiadający niewykorzystane punkty umiejętności zainwestowali je przed pojawieniem się Sorrow’s Furnace. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, po zaimplementowaniu rzeczonej aktualizacji wszystkie umiejętności będą w dalszym ciągu dostępne, jednak jak już wspomnieliśmy koszty ich pozyskanie mogą okazać się dużo wyższe.

Inne

Cenega Poland informuje, że w dniu dzisiejszym zakończone zostały prace nad tłumaczeniami tekstów do piątej części legendarnej serii gier przygodowych Myst. Myst V: Koniec Wieków będzie zwieńczeniem cyklu i szczytowym osiągnięciem specjalistów ze studia Cyan Worlds, a już wkrótce rozpocznie się proces implementacji tekstów oraz beta testów. Gra pojawi się w sklepach w październiku, w cenie 99,90 złotych i polskiej wersji językowej z napisami.

Inne

Nowy BBRPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mamy serdeczną przyjemność zaprosić wszystkich fanów gier rpg na nowo powstały projekt gry on-line z gatunku Browser-Based RPG. Crimson Creation RPG jest to gra w której gracz steruje swoją postacią za pomocą przeglądarki internetowej. Tutaj jest adres do gry.

Inne

Oficjalna strona Gauntlet: Seven Sorrows

Dodał: , · Komentarzy: 0

Gra Gauntlet: Seven Sorrows doczekała się oficjalnej strony internetowej. Jest to strona reklamowa, z minimalną ilością materiałów, za to z zachęcającą grafiką. Jej ambicja dobrze odpowiada ambicji zapowiadanej gry, która będzie niezobowiązującym cRPG akcji. Twórca "Gauntleta" – firmą Midway opowiada, że będzie to "remake jednej z najbardziej popularnych z nurtu klasyki gier, która łączyła elementy zręcznościowe i RPG, oferowała losowe labirynty i tryb multiplayer. Znana była jeszcze z automatów, ale były także wersje na komputery 8- i 16-bitowe."

Fallout 3

Nowe grafiki z Van Burena

Dodał: , · Komentarzy: 0

W sieci opublikowane zostały kolejne grafiki z Van Burena (kolejna część Fallouta, która miała być wydana przez BIS, ale projekt został zamknięty ze względu na problemy finansowe, a prawa zostały sprzedane firmie Bethesda Softworks, która miejmy nadzieję kiedyś Fallouta 3 wyda ;)). Na pierwszej widać prawdopodobnie połowe labolatorium dla bohatera o wysokim poziomie umiejętności science, na drugim wyraźnie widać menu tworzenia postaci, na którym warto zwrócić uwagę na spore zmiany w Skillsach i Tagach. Natomiast ostatni obrazek to screen z tech-dema gry. Więcej screenów w dziale Galeria Fallout 3 na Trzynastym Schronie.

Inne

Blizzard walczy z pirackimi serwerami

Dodał: , · Komentarzy: 0

W sądzie kolejną sprawę wygrała firma Blizzard, spierając się z autorami programu “bnetd”, pozwalającego łączyć się posiadaczom pirackich kopii do serwerów nieoficjalnych.

Sprawa była dosyć prosta – oprogramowanie pozwalało nieposiadającym legalnych kluczy do gier Blizzarda na łączenie się serwerami spoza sieci Battle.net. Sąd w St. Louis w Stanach Zjednoczonych zdecydował, że jest to niedopuszczalne i w sumie miał rację – znacznie obniżało to wpływy firmy, a głównymi atutami takich hitów jak Diablo, Starcraft czy Warcraft jest właśnie rozgrywka sieciowa.

Wczytywanie...