walizka
Hellgate: London

Dziennik programisty Hellgate: London

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dwa miesiące temu ukazał się dziennik animatora Hellgate: London, a dziś, za sprawą serwisu IGN, możemy zapoznać się z dziennikiem programisty.

W tym treściwym artykule można się szerzej dowiedzieć o tym, jak następuje wdrażanie nowych pomysłów w rzeczywistość, jakie są związane z tym procesem problemy i jakie stosuje się udogodnienia. Tyler Thompson opisuje przeciętny dzień pracy nad grą, a całość porównuje do zręcznego gotowania, które jest drugą jego pasją.

Heroes of Might & Magic V

Leśne elfy w HoMM V – opis kolejnej frakcji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tym razem UbiSoft przedstawia nam frakcję Sylvan, Leśnych Elfów. Jest to ceniąca życie w harmonii pokojowa rasa, która stroni od cywilizacji i, generalnie, kontaktów z innymi. Z oficjalnej strony Heroes of Might and Magic V możemy dowiedzieć się dużo o ich historii, choć większość graczy pewnie będzie zainteresowana konkretami (czytaj: jednostkami).

Wiemy zatem, że oprócz elfów, którzy mogą być druidami, łowcami lub wojownikami, będziemy mieli do czynienia z legendarnymi bestiami, takimi jak Jednorożce czy Drzewce, a także z wszelkimi duszkami i chochlikami.

Pamiętajmy, że frakcja ta nie została przedstawiona w tak dokładny sposób, jak Haven, Inferno czy Necropolis. Na szczegółowy opis jej, a także powiązanego z nimi Dungeon (Lochu) czekamy, być może ukażą się lada dzień.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę oficjalną Heroes of Might and Magic.

Wiedźmin

Wiedźmin – Witcheropedia zaktualizowana

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znajdujące się na oficjalnej stronie gry Wiedźmin interaktywne FAQ, jakim z pewnością jest Witcheropedia, zostało właśnie zaktualizowane. Pojawiło się wiele nowych pytań użytkowników wraz z odpowiedziami.

Twórcy gry mają nadzieję, że oczekujący na grę znajdą tam informacje których szukają. W przeciwnym wypadku fanom pozostaje zadawanie własnych pytań. Przedstawiciele zespołu CD Projekt RED postarają się odpowiedzieć na najciekawsze z nich. Zapraszamy! Witcheropedia dostępna jest pod tym adresem .

Wiedźmin

Wiedźmin – materiał tygodnia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś, w ramach akcji "Materiał Tygodnia", twórcy Wiedźmina przygotowali dla Was film (w lepszej jakości) prezentujący fabułę oraz wiele sposobów na rozwiązywanie zadań w grze. Podobny materiał mieliście szansę obejrzeć już podczas targów w Lipsku, niemniej ten został nagrany w biurze CD Projekt RED. Plik o rozmiarze 40MB i formacie Quick Time można pobrać stąd . Miłego oglądania!

Gothic II: Noc Kruka

Noc Kruka trafia do USA O_o

Dodał: , · Komentarzy: 0

W ramach ciekawostki – mieszkańcy Stanów Zjednoczonych doczekali się wreszcie wydania w ich kraju dodatku do jednej z najlepszych gier RPG wszech czasów – Gothica 2. No, doczekali to może trochę za duże słowo – Noc Kruka trafi tam do dystrybucji 24 października. Ale po tak długim oczekiwaniu ten miesiąc już im chyba różnicy nie robi. Gratulujemy!

Opóźnienia premiery tego dodatku to chyba ewenement na skalę światową. Od jego debiutu w Niemczech mijają już ponad dwa lata, od polskiego wydania osiem miesięcy, a dopiero teraz zapoznać się z nim mogą Amerykanie. Z jednej strony trudno im zazdrościć, z drugiej – oczekiwanie na trzecią część cyklu będzie się im z pewnością mniej dłużyć. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w jej przypadku nie pojawią się takie bonusowe atrakcje...

Sacred 2

Jak oświadczyła firma Kynogon, ich system sztucznej inteligencji, Kynapse, został zaimplementowany przy produkcji drugiej części popularnej gry Sacred (tworzonej przez Ascaron Entertainment).

System będzie doskonale sprawdzał się, jeśli chodzi o hierarchiczne wyszukiwanie dróg w świecie 3d. Działać ma nawet na wielkich mapach, co oznacza, że świat Sacred 2 będzie żył własnym życiem, NPCe będą poruszać się w sposób inteligentny, także uwzględniający dynamiczne zmiany terenu.

Kynapse ma kontrolować w całości wszelkie zachowania niskiego poziomu (podstawowe), tak więc twórcy mogą się skupić na dopracowaniu bardziej rozwiniętych (i przede wszystkim różnicujących poszczególne żywe istoty) mechanizmów.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie możemy znaleźć pod tym adresem .

Guild Wars

Twórcy Guild Wars zapowiedzieli, że już w tym tygodniu rozpocznie się sezon kwalifikacyjny do pierwszych mistrzostw świata GW. Z tego powodu dotychczasowe osiągnięcia wszystkich graczy i gildii zostaną wyzerowane w sobotę, 1 października.

W tym momencie rozpoczną się zmagania, które potrwać mają trzy miesiące. Wyłonią one najlepsze gildie z terenów Ameryki, Europy i Korei, które zawalczą ze sobą w mistrzostwach na początku przyszłego roku. W czwartek pojawi się kolejne oświadczenie, w którym znajdą się dalsze informacje na ten temat.

Rozpoczęcie kwalifikacji ma znaczenie również dla graczy, którzy nie myślą o rywalizacji na tak wysokim poziomie. Wraz z nim bowiem gra zaktualizowana zostanie o wiele drobnych poprawek, balansujących rozgrywkę i wprowadzających nową świeżość do pojedynków PvP.

Wczytywanie...