O dodatku do World of WarCraft słów kilka...

2 minuty czytania

Shawn Carnes, jeden z pracowników firmy Blizzard Entertainment, okazał się na tyle miłym człowiekiem, że był skłonny podzielić się z redakcją serwisu GamerGod.com pierwszymi konkretniejszymi informacjami na temat dodatku do gry World of WarCraft.

Według Carnesa, który zajmuje się projektowaniem zadań oraz elementów samej gry, wydania rzeczonego rozszerzenia należy spodziewać się "pod koniec 2006, chyba że nastąpi jakaś nieprzewidziana katastrofa". Prace już trwają, wszystko idzie zgodnie z planem, a dodatek oferował będzie wszystko to czego możemy się spodziewać – nowe postacie, nowe przedmioty, nowe zaklęcia, dalsze zbalansowanie rozgrywki itp. itd.

Jak zaznaczył Shawn nowe elementy przygotowane zostaną dla wszystkich postaci (od pierwszego do sześćdziesiątego poziomu), jednakże nie wszyscy będą mogli cieszyć się taką samą ilością nowości, ponieważ będą one rozłożone "proporcjonalnie do populacji graczy, a więc nastawione raczej na końcowy etap gry (ponieważ większość weteranów do tego czasu zdąży już osiągnąć najwyższe poziomy doświadczenia)".

"Każdy z nowych łańcuchów zadań wpasowany będzie w już istniejące łańcuchy i krainy. Ponieważ na określonych obszarach WoW prowadzi graczy przez poszczególne poziomy doświadczenia przemyślaną ścieżką, każdy nowy quest musi w pełni wykorzystywać te obszary i iść w parze z już dostępnymi elementami gry, miast tworzyć nowe terytoria dla tego samego przedziału poziomów i niepotrzebnie przemieszczać lub rozdrabniać populację graczy."

Wypowiedź ta pozwala sądzić, iż rozszerzenie nie wzbogaci świata Azeroth o nowe krainy, co oczywiście nie wyklucza pojawianie się nowych "instancji", pól bitewnych, czy innego rodzaju obszarów specjalnych.

Rzecznik prasowy koncernu Vivendi Universal Games, poproszony o skomentowanie wypowiedzi Shawna Carnesa, nie był wstanie potwierdzić żadnych z ww. szczegółów, nie sprecyzował również, kiedy można spodziewać się ewentualnych oficjalnych informacji na temat dodatku. W sieci krążą jednak plotki sugerujące, że ujawnienie rozszerzenie do World of WarCraft będzie jedną z głównych atrakcji październikowej imprezy BlizzCon...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...