Kim są inkwizytorzy?

Inkwizytorzy są agentami organizacji znanej jako Święte Zakony Inkwizycji Imperatora. Mimo że mają różne metody i mogą należeć do innych zakonów, ostatecznie i tak służą Imperatorowi oraz Imperium Człowieka (intergalaktycznemu imperium ludzkości w czterdziestym pierwszym milenium).

inkwizytor

Kto może zostać inkwizytorem?

Inkwizytorzy nie wymagają posiadania żadnego specyficznego pochodzenia do przyjęcia w swoje szeregi. Każdy, kto przejawia jakieś pożądane talenty, może zostać zrekrutowany przez innych inkwizytorów. Najlepsi z nich pochodzą ze Schola Progenium, akademii, w której sieroty indoktrynowane są od małego.

Jakie są obowiązki inkwizytora?

Ich najważniejszym obowiązkiem jest służba Imperatorowi. Inkwizytorzy badają i niszczą potencjalne zagrożenia dla ludzkości oraz Imperium. Do tych zagrożeń zaliczają się: zagrożenia fizyczne, takie jak przeciwnicy Imperium, oraz zagrożenia moralne, takie jak herezja (czyn niezgodny z kredo Imperium bądź sprzeciw wobec wiary w Imperatora).

Czy są różne rodzaje inkwizytorów?

Oczywiście. Jest wiele różnych zakonów inkwizycji, które radzą sobie z różnymi rodzajami zagrożeń. Głównymi zakonami są: Zakon Malleus (zwalczający zagrożenie ze strony demonów), Zakon Hereticus (zwalczający zagrożenie ze strony herezji) i Zakon Xenos (zwalczający zagrożenie ze strony Xenos, czyli obcych). Inkwizytorzy mają różne podejścia i używają różnych środków do zwalczania zagrożeń. Jedni są doskonałymi wojownikami, którzy nie boją się ubierać ciężkiego sprzętu i zadawać wrogowi obrażeń, a drudzy (ci, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje) preferują używanie mocy psionicznych. Nie ma oficjalnych restrykcji; inkwizytor ma wolną rękę w zwalczaniu zagrożeń. Może robić to dowolnymi sposobami, dopóki są one efektywne.

Czy inkwizytorzy mają przełożonych lub podwładnych?

Doświadczeni inkwizytorzy mogą zadeklarować, że służą Imperatorowi bezpośrednio i z tego tytułu mogą mieć bezgraniczny autorytet. Nie muszą należeć do żadnego specjalnego zakonu, lecz zazwyczaj należą. Inkwizytorom może towarzyszyć grupa akolitów, którzy są agentami i sługami Inkwizycji.

Źródło: neocoregames.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...