Podróże kosmiczne w mrocznej przyszłości

W świecie Warhammera 40000 podróże gwiezdne są bardzo istotne. Dziś spojrzymy na to, jak te podróże są możliwe i jak dokładnie wygląda galaktyka w mrocznej przyszłości.

podróże kosmiczne w mrocznej przyszłości

Imperium człowieka obejmuje całą galaktykę, więc z militarno-logistycznego punktu widzenia podróż kosmiczna jest niezbędna. Przed 18 milenium żaden pojazd kosmiczny nie mógł przekroczyć prędkości światła, jednak od tamtego czasu technologia ewoluowała i z pomocą nawigatorów (ludzi posiadających moce psychiczne) bezpieczna podróż była możliwa w 22 milenium, gdyż mogli oni bez problemu podróżować przez Warp.

Imperium posiada ogromną flotę, w skład której wchodzą zarówno małe, szybkie myśliwce, jak i ogromne statki, mogące zniszczyć obronę całej planety. Jednak od czasu Herezji Horusa, technologia w ogóle się nie zmieniła, więc te starożytne, legendarne statki dalej są bardzo wartościowe. Niewielu rozumie tajną technologię: tylko kapłani z Marsa, Adeptus Mechanicus są w stanie utrzymać te starożytne maszyny zniszczenia.

podróże kosmiczne w mrocznej przyszłości

Podróże nadświetlne mogą mieć miejsce, kiedy okręt wchodzi do innego wymiaru, nazywanego Warp albo Immaterium. Warp nie jest po prostu alternatywnym wymiarem – zamieszkują go różne potwory i bogowie chaosu. Każdy statek, który podróżuje przez Warp, musi być wyposażony w generator pola Gellar, który to chroni statek podczas podróży.

Jednakowoż jest potrzebna jeszcze jedna rzecz, by podróżować przez Warp. Oprócz ochrony i Nawigatorów, niezbędny jest jeszcze nadajnik zwany Astronomicanem. Ten nadajnik jest obsługiwany przez tysiące psykerów i przez psychiczną wolę samego Boga-Imperatora. Astronomican pozwala pokonać około 70000 lat świetlnych, więc bez problemu za jego pomocą można dostać się do najbardziej oddalonych zakątków imperium, takich jak Wschodnia Rubież. Astronomican wciąż pozostaje najbardziej stabilnym i niezawodnym punktem nawigacyjnym w szalejących morzach Immaterium.

Źródło: neocoregames.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...