Tysiąc imion - Kampanie cienia #1

Tysiąc imion
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału The Thousand Names
 • Data wydania 9 września 2014
 • Data wydania oryginału 2 czerwca 2013
 • ISBN 978-83-7818-542-0
 • Wydawnictwo Rebis
Ocena użytkowników
7,88 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Wejdź w fantastyczny świat rozbrzmiewający echami salw z muszkietów i szczękiem stali, w którym jednak prawdziwym wrogiem są siły podstępnej i niegodziwej magii...

Kapitan Marcus d'Ivoire, dowódca jednego z garnizonów cesarstwa vordonajskiego w koloniach, został przywódcą zdemoralizowanego oddziału, uparcie broniącego małej fortecy na skraju pustyni. Uciekająca przed przeszłością Winter Ihernglass zaciąga się do kolonialnej armii i zostaje awansowana. Losy obojga tych żołnierzy i wszystkich ich podkomendnych zależą od nowo przybyłego pułkownika Janusa bet Vhalnicha. Jednak lojalność Marcusa i Winter zostanie wystawiona na próbę, kiedy zaczną podejrzewać, że ambicje tajemniczego Janusa sięgają królestwa nieziemskich mocy, mogącego zmienić znany świat.

"Wexler stworzył coś niezwykłego w dziedzinie fantasy, z tłem przypominającym wczesny okres wiktoriański na obrzeżu imperium, świat bagnetów i muszkietów... i magii. Postacie są fascynujące i każda z nich ma swoje tajemnice. (...) Przeczytałem jednym tchem i czekam na kolejne tomy".

S.M. Stirling, autor bestsellera "New York Timesa" "Lord of Mountains"

"Jestem naprawdę zauroczony. Wexler doskonale wymierzył proporcje pomiędzy postaciami o bardzo ludzkich cechach a taką ilością działającej na wyobraźnię «magii», która sprawia, że pragnę tego więcej".

Taylor Anderson, autor bestsellerowego cyklu "Niszczyciel"

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Django Wexler to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych autor, stawiający pierwsze kroki w literackim świecie. Jego debiutanckie dzieło nazywa się "Tysiąc imion" i rozpoczyna serię pt. "Kampanie cienia". Jako że autor inspirował się "Grą o tron" i "Kampaniami Napoleona", nie powinniśmy się dziwić, że należy ono do gatunku, który w kuluarach zwie się militarną bądź muszkietową fantasy. Jeśli więc lubicie lektury wypełnione po brzegi salwami muszkietów i szarżami kawalerii, przedstawiające zarazem... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Mroczny tron
  #2 Mroczny tron
 • Cena męstwa
  #3 Cena męstwa
Wczytywanie...