outpost2

Cena męstwa - Kampanie cienia #3

Cena męstwa
 • Autor
 • Autor tłumaczenia
 • Tytuł oryginału The Price of Valor
 • Data wydania 29 marca 2016
 • Data wydania oryginału 2 lipca 2015
 • ISBN 978-83-7818-993-0
 • Wydawnictwo Rebis
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Trzeci tom cyklu KAMPANIE CIENIA, kontynuacja Tysiąca imion oraz Mrocznego tronu. Muszkiety i magia – eksplodująca lektura!

Po śmierci króla Vordan ogarnęła wojna. W stolicy rządzi fanatyk, który zdrajców widzi w każdym kącie. Nowa królowa nie po to jednak pomogła uwolnić swój kraj od jednego rodzaju tyranii, żeby wpadł w odmęty drugiej. Bieg wydarzeń odmienić ma lojalny żołnierz, Marcus D’Ivoire.

Gdy wszystkie mocarstwa kontynentu stają do wojny z Vordanem, tajemniczy i błyskotliwy generał Janus bet Vhalnich ukazuje Vordanajom drogę do zwycięstwa. Winter Ihernglass, awansowana na dowódcę pułku, odnalazła swoją kochankę i przyjaciół, lecz stanęła przed perspektywą poprowadzenia ich do krwawej bitwy.

A bronią nieprzyjaciela są nie tylko muszkiety i działa. Złowrodzy kapłani prastarego zakonu, dysponujący zakazaną magią, przeniknęli do Vordanu, aby powstrzymać Janusa wszelkimi sposobami...

Porywająca książka z nurtu „flintlock fantasy”, prawdziwa uczta dla fanów Briana McClellana, Naomi Novik, Brenta Weeksa.


"Bardzo rozrywkowe fantasy, ale przede wszystkim piekielnie dobra książka. A jeśli nie czytasz jeszcze „Kampanii cienia” Wexlera, no cóż – na co do diaska jeszcze czekasz?"

Liz Bourke na Tor.com

"Świetni bohaterowie ukazani na fascynującym tle militarnego i politycznego konfliktu tworzą doskonałą powieść i kolejną wspaniałą odsłonę w pochłaniającej bez reszty serii „muszkietowej fantasy”.

www.sffworld.com

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Cena męstwa" to trzeci tom serii pt. "Kampanie cienia", autorstwa Django Wexlera, które ukazują się w Polsce za sprawą Wydawnictwa Rebis. Poprzedzające go "Tysiąc imion" i "Mroczny tron" okazały się być ciekawymi książkami, które zdobyły uznanie wielu czytelników. Czy autorowi udało się utrzymać wysoki poziom i napisać sensowną kontynuację? W Vordanie nie dzieje się dobrze. Po śmierci króla kraj ogarnęła wojna, a w jego stolicy rządzi Maursik, fanatyk oszalały na punkcie zdrajców, których... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Tysiąc imion
  #1 Tysiąc imion
 • Mroczny tron
  #2 Mroczny tron
Wczytywanie...