szczury_wroclawia_szpital

Żałosne gniazda – marsjańskie siedliska w świecie Technomancera

Ophir

Jak na marsjańskie standardy, Ophir to starożytne miasto. Jego powstanie datuje się na okres przybycia pierwszych osadników na Czerwoną Planetę.

Centralna część Ophir została zbudowana w Rozpadlinie Ophir z pozostałości po schronach ziemskich osadników. Pierwotnie ten duży kompleks był wykorzystywany jako centrala dla hydroinżynierów ze Zjednoczonych Narodów Marsa (ZNM).

Hydrokoncerny, pracujące kiedyś dla ZNM, przywłaszczyły sobie to miejsce, by odzyskiwać surowce po Kataklizmie, który spowodował tyle śmierci i zniszczenia na Czerwonej Planecie. Odbudowały i poszerzyły struktury, przekształcając Ophir w przepastną metropolię.

Ophir jest obecnie największym skupiskiem kolonistów na Marsie – choć dalekim od bycia najbezpieczniejszym.

technomancer

Noctis

Noctis zostało wykute w skale, przez wiele lat poszerzając się, aż urosło do obecnych rozmiarów. Jako niezależne miasto, Noctis jest wolne od wpływów korporacji zaangażowanych w ciągłą walkę o kurczące się w zastraszającym tempie surowce.

Aglomeracja góruje nad rozbudowaną siecią kanionów tworzących Labirynt Noctis, od którego nosi swe miano. Jest to kolorowe miejsce, gdzie wiele różnorodnych kultur ściera się ze sobą pod wodzą kupców, którzy praktycznie rządzą miastem.

Chronieni przed skonfliktowanymi hydrokoncernami, mieszkańcy Noctis cieszą się ze znacznie większej wolności niż pozostałe kolonie na Marsie.

technomancer

Dolina Mutantów

Dolina Mutantów to naturalna niecka usytuowana w szerokim kraterze. Obszar stanowi idealne środowisko dla porostów, które zostały przyniesione tu przez silne marsjańskie wiatry. Rozrost porostów spowodował zielonkawe zabarwienie doliny, kontrastujące z czerwienią marsjańskich piasków.

Poza ścianami krateru trudno skryć się przed parzącymi promieniami słońca, przez co może wydawać się miejscem całkowicie nienadającym się do życia. Jednakże mutanty, które uciekły z miast i mrocznych tuneli, odkryły ten krater wraz z doliną, znajdując wewnątrz jego ścian schronienie.

Od tego czasu mutanci rozwinęli to miejsce, budując mieszkania zawieszone na zboczach niecki. Obecnie krater stanowi dla nich wysoce samowystarczalny azyl, z jego udomowionymi zwierzętami, studniami artezyjskimi oraz roślinami uprawnymi.

Co najważniejsze, dolina jest jedynym miejscem na Marsie, gdzie mutanci mogą uciec przed uciskiem i prześladowaniami.

technomancer

Źródło: facebook.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...