Mars podzielony: historia Czerwonej Planety

technomancer

Pionierzy i rozkwit

Mars istniał od milionów lat jako opuszczona planeta, całkowicie pozbawiona życia. Dopiero w 2051 roku zjawili się tam ludzie i na zawsze zmienili marsjański krajobraz. Pierwsza grupa kolonistów składała się z pełnych nadziei pionierów, którzy poświęcili się sprowadzeniu ludzkości na Czerwoną Planetę.

Ludzie i zwierzęta zamieszkali w małych, porozrzucanych enklawach, ograniczonych do obszarów z atmosferą pozwalającą oddychać dzięki kontrolowanemu rozwojowi roślin. Wraz z przybyciem większej liczby kolonistów mocno rozwijały się zabudowania. Ośrodki badawcze, strefy uprawne i duże dzielnice mieszkaniowe zostały zbudowane, ale z czasem osiedla rozrosły się, przeobraziły w rozległe miasta.

technomancer

Koloniści wspaniale prosperowali i weszli w nową erę naukowego rozwoju oraz dobrobytu. Ostateczny cel przemiany Marsa w nową, samowystarczalną Ziemię wydawał się być na wyciągnięcie ręki.

Wypadek

Siedemdziesiąt lat po przybyciu pierwszych kolonistów rozpętał się horror. Czerwona Planeta przechyliła się względem osi i opuściła swoją początkową orbitę, wywołując katastrofę na niespotykaną dotąd skalę.

Znajdując się wówczas bliżej Słońca, cienka marsjańska atmosfera nie była w stanie ochronić się przed niebezpiecznym promieniowaniem. Ludzie pogrążyli się w chaosie. Zabójcze promienie słoneczne spowodowały zagładę planety i zdziesiątkowały ludność. Koloniści żyjący w pobliżu miast przeżyli, ponieważ mieli gdzie się ukryć przed straszliwym promieniowaniem.

Ocalali, którzy mieli dość „szczęścia” i przetrwali działanie szkodliwych promieni, przechodzili straszliwe mutacje. Te umęczone istoty zostały zmuszone przez nieskażonych obywateli do pracy w charakterze niewolników, wyalienowani przez tych, których kiedyś traktowali jak braci.

Wojny o wodę

Oprócz potężnych zniszczeń, katastrofa miała też inne skutki. Wszystkie środki komunikacji z Ziemią, która wcześniej wysyłała cenne zapasy, przestały całkowicie działać. Ilość materiałów, takich jak drewno i ropa naftowa, stała się mikra. Wszystko musi być teraz stworzone przez recykling rzeczy istniejących na Czerwonej Planecie, więc koloniści technologicznie cofnęli się do czasów średniowiecza.

technomancer

Sprawne techniczne pozostałości z czasów sprzed katastrofy są rzadkością. Powstała grupa, która pełni rolę bibliotekarzy i strażników tych artefaktów – to właśnie oni nazywają się Technomancerami. Członkowie tego sekretnego bractwa są w stanie ujarzmić prąd, co czyni z nich przerażających wojowników.

Ze wszystkich surowców, których ilość drastycznie spadła, jeden odgrywa znacznie poważniejszą rolę niż pozostałe. Woda jest kluczem do przetrwania kolonistów, ale dostawy i produkcja były niewystarczające do zaspokojenia potrzeb populacji.

Sprawne zakłady produkujące wodę były rzadkością, zarządzaną przez firmę, którą później nazwano Abundance. Jednak z biegiem czasu te placówki stały się miejscem, o które toczą się zaciekłe walki. Powstały inne firmy, realizujące odmienne polityki – ale cechujące się taką samą dumną ambicją – walczące o przejęcie kontroli nad zasobami życiodajnego płynu na planecie. Jedno jest jasne: kto ma wodę, ten rządzi Marsem.

Technomancerzy

Dziś wojna trwa nadal, nieustannie dzieląc mieszkańców Czerwonej Planety. Ziemia ciągle jest poza zasięgiem, a przyszłość Marsa jawi się w ponurych barwach. Ostatnie istniejące miasta są dla wielu ludzi niewiele bezpieczniejszym miejscem niż odkryte pustkowia.

Lata ubóstwa i zaniedbania zapoczątkowały istnienie rozległych dzielnic nędzy, gdzie szaleje przestępczość, a życie ma niewielką wartość. Złodzieje i mordercy terroryzują każdą okolicę. Ale jeśli wierzyć plotkom, o wiele groźniejsze niebezpieczeństwa czają się w głębszych częściach miast.

technomancer

Fabuła gry zaczyna się od młodego rekruta Zachariasza, który pracuje dla najstarszego hydrokoncernu Abundance i przygotowuje się do bycia pełnoprawnym Technomancerem. Po zakończeniu inicjacji czeka go podróż po Marsie, by zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby strzec strasznej tajemnicy bractwa. Ta misja pozwoli Zachowi przemierzyć zabójcze pustkowia, opuszczone osiedla i zapomniane miasta, będąc zawzięcie ściganym przez tajną policję.

Próbując zrozumieć świeżo poznany sekret kasty strażników i ponownie nawiązać kontakt z Ziemią, czyny Zacha zadecydują o ostatecznym losie Czerwonej Planety...

Ukształtuj los Marsa w tej epickiej grze RPG z gatunku science-fiction, która ukaże się 28 czerwca na PS4, Xbox One i PC.

Źródło: facebook.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...