Star Wars

Star Wars Komiks #14 już dostępny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już dostępny jest czternasty numer Star Wars Komiks.

"Jądro ciemności" (Heart of Darkness, Tales #16), swoją nazwą nawiązuje do powieści Josepha Conrada. Grupa Jedi rusza w pościg za garstką Mrocznych Jedi. Jednym z uczestników pościgu jest Minch, przedstawiciel tej samej rasy, co Yoda. Pościg wiedzie na Dagobah. Historia ma nam pokazać, dlaczego na tej właśnie planecie powstało skupisko Mocy. Za scenariusz odpowiada Paul Lee, zaś rysunki to dzieło Paula Lee i Briana Hortona.

star wars, star wars komiks

"Wskrzeszony" (Resurrection, Tales #9) przedstawi nam walkę, jakiej nigdy w oficjalnych materiałach nie dane nam było zobaczyć – Darth Maula kontra Darth Vader. Magazyn Star Wars Insider umieścił to starcie na liście dwudziestu najbardziej pamiętnych momentów z Expanded Universe (czyli wszystkich pozafilmowych oficjalnych materiałów Star Wars. Scenariusz pióra Rona Marza przyozdobili rysunkami Rick Leonardi, tuszem Terry Austin, zaś kolorami Raul Trevino.

Za 64 strony zapłacimy jedyne 5.90 PLN.

Star Wars

ISA wyda Galaxy at War

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jak informuje polski wydawca Star Wars Miniatures, firma ISA.pl, dostępna jest już strona dedykowana dla Galaxy at War.

star wars galaxy at warstar wars galaxy at warstar wars galaxy at war

Znajdziemy na niej opis produktu, ale fanów zdecydowanie bardziej zainteresują ceny. Niestety boostery zdrożały z dotychczasowych 52 do 54 PLN. Nie wiadomo, czy to wina wzrostu kursu dolara, czy też polityki sprzedaży detalicznej polskiego dystrybutora.

Star Wars

Kolejna zapowiedź Galaxy at War

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wizards of the Coast ujawniło kolejną, już czwartą, zapowiedź Galaxy at War, czyli dodatku do Star Wars Miniatures. Pojawiły się informacje na temat figurek Wat Tambor, Techno Union Foreman i 501st Clone Trooper.

Pierwsza z nich przedstawia kluczowego członka Separatystów imieniem Wat Tambor. Był on liderem Unii Technokratycznej i zarządzał budową droidów bojowych. Musiał nosić skafander próżniowy, aby móc przeżyć na większości z planet. Wspierał hrabiego Dooku w jego planach walki z Republiką i był ostatnim członkiem Rady Konfederacji Niezależnych Systemów, który został zabity przez Darth Vadera na Mustafar. Minaturka zawiera m.in umiejętność Immediate Droid Reserves, która pozwoli na powiększenie armii droidów przy odpowiednich rzutach w czasie inicjatywy.

star wars miniatures, wat tambor, galaxy at war
Star Wars

Star Wars: Head to Head

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zastanawialiście się kiedyś jak mógłby wyglądać pojedynek Chewbacci z Wampem? Czy generał Grievous miałby szanse w starciu z Darth Vaderem? Teraz już nie będziecie musieli się zastanawiać.

Na amazon.com pojawiła się zapowiedź nowej książki wydawnictwa Scholastic. Tym razem nie będzie to typowa książka fabularna, ale zestawienie 30 pojedynków, które nigdy w Gwiezdnych Wojnach nie miały miejsca, a mogłyby elektryzować fanów sagi Lucasa. Książka nosić będzie tytuł Head to Head, zaś jej autorem będzie Pablo Hidalgo. Za tylko 64 strony w miękkiej oprawie zapłacimy 8,99$. Data premiery została ustalona na pierwszego maja 2010 roku.

star wars, head to head
Star Wars

Opcja darmowego przenoszenia postaci między serwerami w Star Wars Galaxies sprawiła, iż wiele miast opustoszało. Szefowie gry nie widzieli sensu utrzymywać "wymarłych" lokacji, dlatego począwszy od 15 listopada zostanie zamkniętych 12 serwerów, w wyniku czego tylko 13 pozostanie nadal dostępnych.

star wars, star wars galaxies

Na osłodę graczy pozostaje przedłużenie możliwości darmowego przenoszenia postaci między serwerami właśnie aż do 15 listopada.

Star Wars

Kobiety Gwiezdnych Wojen

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na starwars.com pojawiła się ciekawa lista, zatytułowana The Women of Star Wars.

Znajdują się na niej, zgodnie z nazwą, wyłącznie przedstawicielki płci pięknej, które w jakiś sposób (np. grą aktorską) przyczyniły się do powstania starej i nowej trylogii Lucasa oraz animowanego serialu "Wojny klonów" z 2008r. Poniżej dwie z zasłużonych pań – Olivia d'Abo (po lewej) oraz Amy Allen (po prawej).

OliviaAmy Alen
Star Wars

Star Wars Komiks 6/2009

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już 17 czerwca, dzięki wydawnictwu Egmont, ukaże się kolejny numer komiksu ze świata Gwiezdnych Wojen.

Komiks

"Lojalność to nie grzech". Rebelia i jej sojusznicy zdobywają coraz większe wpływy w galaktyce. Narasta też opór względem Imperium. Sierżant szturmowców TK-622, jeden z wielu imperialnych klonów, bierze udział w stłumieniu powstania na planecie Ralltiir, by następnie wraz ze swoim dowódcą, komandorem Akobim, zostać przeniesionym na Gwiazdę Śmierci. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Patrick Blaine, kolory Studio F.

Star Wars

Kolejne odcinki Wojen Klonów

Dodał: , · Komentarzy: 0

26 maja, w niedzielę o 9.45 w TVP1 zostanie wyemitowany szesnasty odcinek Wojen Klonów. Odcinek będzie nosił tytuł "Hidden Enemy".

Anakin i Obi-Wan odkrywają dowód na obecność zdrajcy w ich oddziałach, podczas próby poprowadzenia sił Republiki w wyzwoleniu planety Christophsis z opresji Separatystów.

Dziś wieczorem natomiast na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zatytułowana "Defenders of Peace". Jedi walczą z nową bronią Separatystów. Pokojowo nastawieni Lurmenowie muszą zdecydować, czy ulegną żądaniom nieprzyjaciela, czy też wspomogą Skywalkera, jego padawankę i Aaylę Securę. Odcinek startuje jak zwykle o 19.00 (powtórki w sobotę i niedzielę o godz. 11.00 oraz w poniedziałek o 19.00.).

Star Wars

W sieci pojawiła się już 9, przedostatnia część kampanii Dawn of Defiance przeznaczonej do Star Wars RPG Saga Edition.

Logo

Cała kampania została stworzona w celu zaprezentowania graczom i mistrzom gry pełnych możliwości Star Wars RPG Saga Edition. Akcja Dawn of Defiance ma miejsce kilka miesięcy po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Jej autorem jest John Jackson Miller, znany fanom z prac nad komiksową serią KotOR.

Dziewiątą część możecie pobrać stąd (format PDF). Poprzednie części są dostępne tutaj.

Star Wars

Bez obaw – nie chodzi tu o maski przeciwko H1N1, lecz o maski, które noszą wrestlerzy z Meksyku, zwani luchadores.

Malowane zawsze w fantazyjny sposób, często stają się znakiem rozpoznawczym danego zawodnika, który po zakończeniu kariery także jej używa. Ujawnienie prawdziwej twarzy w czasie zawodów jest niedopuszczalne i skutkuje dyskwalifikacją.

Maski

Randy Martinez, ilustrator Star Wars, wykonał takie maski, które reprezentują postacie ze Star Wars. Można je wydrukować i nosić np. na balach przebierańców. Poniżej linki, skąd ściągnięcie odpowiednie wzory w formacie PDF.

Wczytywanie...